Panemunės pilis atidaroma po rekonstrukcijos

Po daugiau nei trejus metus trukusios restauracijos atidaroma Panemunės pilis. Atidarymo dieną vyks ekskursijos po pilį ir parką, taip pat bus pristatyta Česlovo Lukensko personalinė paroda „Mumifikatai“.

Daugiau nei 400 metų skaičiuojanti Panemunės pilis, dar vadinama Gelgaudų arba Vytėnų pilimi, yra vienas žymiausių Lietuvos architektūros ir kultūros paminklų. Rūmai pradėti statyti pagal garsaus to meto architekto Petro Nonharto projektą.

Iš pietų pusės, link Nemuno, prie pilies glaudžiasi parkas, pradėtas formuoti dar XVII a. pradžioje, panaudojus jau buvusį sodą ir tvenkinius su malūnais. Pilies parke yra du pilkapiai: vienas didesnis, kitas mažesnis. Legenda byloja, jog didžiajame ilsisi kunigaikštis Vytenis, o šalia, mažesniajame – jo žmona.

Nuo 1982 m. Panemunės pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai.

Po rekonstrukcijos Panemunės pilies vakarinėje dalyje veiks viešbutis, kavinė, konferencijų salė, Turizmo informacijos centras. Pranešama, kad čia bus organizuojami kultūros renginiai (parodos, koncertai).

1961 m. Panemunės pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Pilies teritorija yra Panemunių regioniniame parke. Pilis jau buvo ne kartą restauruojama: 1984-aisiais, taip pat 1995–1997 m.

Panemunės pilis duris atvers šeštadienį, gegužės 11 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų