O. Koršunovo „Vasarvidžio nakties sapnas“ dedikuojamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui

OKT/Vilniaus miesto teatre – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui skiriamas spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“. Tokia dedikacija nėra atsitiktinė, kadangi spektaklis daugiau nei prieš trylika metų gimė kaip pastarosios aktorių rengimo kalvės darbo vaisius.

„Vasarvidžio nakties sapnas“, gimęs kaip režisieriaus Oskaro Koršunovo darbo su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio meistriškumo studentais vaisius, peraugo į repertuarinį spektaklį bei iki šiol yra viena iš kertinių teatro repertuaro atramų.

Tai buvo magistrinis Jono Vaitkaus studentų kurso bei jiems dėsčiusio Oskaro Koršunovo darbas. Spektaklyje vaidinančius vyresnius aktorius vis keičia jaunesni, vėlgi – akademijos absolventai, kartais – netgi dar bestudijuojantys studentai. Kita vertus, pasikeitė ne visi aktoriai. Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Sonata Visockaitė – tai aktoriai, kuriems „Vasarvidžio nakties sapnas“ buvo magistro darbas, tačiau spektaklyje jie vaidina iki šiol.

„Čia vėl turi prisiminti visą aktorinę mokyklą. „Vasarvidžio nakties sapnas“ turėtų būti rodomas visą laiką, vis įvedant jaunos kartos aktorius. Jiems tai yra mokomoji medžiaga. Juk spektaklis ir gimė iš mokomosios medžiagos, tačiau vis dar yra gyvas ir aktualus. Jau trylika metų“, – apie spektaklį kalba jame vaidinantis aktorius Giedrius Savickas.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijai skirtas „Vasarvidžio nakties sapnas“ – jau spalio 30 dieną, Teatro arenoje (Olimpiečių g. 3, Vilnius). Pradžia 19 valandą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų