Nuo Lietuvos iki Amerikos: kaip Kalėdas švenčia skirtingose pasaulio šalyse? Kalėdos be sniego, Šv. Mikalojaus dovanos, angliškas pudingas ir kt.

Kalėdos – ypatingas laikas, kai miestų gatvės sužimba šviečiančiomis lemputėmis, vaikai po papuošta eglute ieško dovanų, o išsibarstę artimieji susirenka prie bendro stalo.

Žinoma, kiekviena šalis ir net šeima turi savų tradicijų, kurios Kalėdas padaro išskirtines ir nepakartojamas.

Trečiadienį Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje surengtame Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės pristatyme balsas.lt paklausė skirtingų šalių atstovų, kaip jie švenčia Kalėdas ir kuo ši šventė ypatinga jų gimtuosiuose kraštuose?

Kalėdos be sniego

„Kalėdos man asocijuojasi su eglute ir daug daug maisto. Ant Kalėdų stalo būtinai turi būti kalakutas, keptas kumpis ir daugybė duonos. Taip pat tradiciškai einame į bažnyčią. Na ir, žinoma, dovanos! – pasakojo amerikietė Ana.

Mano šeimoje visada švenčiame pačią Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją. Aš užaugau pietų Kalifornijoje, kur visada saulėta, todėl šią dieną kasmet praleisdavome lauke. Orai puikūs, tad viską darydavome galiniame namo kieme. Mano vaikystėje niekada nebuvo baltų Kalėdų – net kai persikrausčiau į Vašingtoną, kur žiemą sninga, šventėms visada grįždavau pas šeimą į Kaliforniją. Pirmąsias savo baltas Kalėdas švenčiau tik prieš dvejus metus, kai atvykau į Lietuvą.“

Svarbiausia – šeima

„Mūsų tradicija – būti su šeima. Manau, taip pat yra ir čia, Lietuvoje, bei visoje Europoje. Taip pat turime specialių Kalėdinių patiekalų, tokių kaip pandoro ar panettone, – ant stalo išdėliotus pyragus rodė Leily Cancellara iš Italijos, – bei saldumyną, vadinamą torrone. Italija katalikiška šalis, tad per Kalėdas einame į bažnyčią. Bet svarbiausias dalykas – tiesiog buvimas su šeima.“

„Kaip švenčiamos Kalėdos Danijoje? Žinoma, beveik visi susitinka su savo šeimomis. Artimieji susirenka ir švenčia Kalėdų išvakarėse. Tradiciškai rengiama vakarienė, per kurią patiekiama antis ar kepta kiauliena arba abu patiekalai. Sukdamiesi apie eglutę dainuojame Kalėdines dainas, dovanojame dovanas ir jų gauname. Daug žmonių eina į bažnyčią – arba prieš vakarienę, arba po jos į Vidurnakčio mišias (dar vadinamos Bernelių, arba Piemenėlių, mišiomis – aut past.). Štai taip mes ir švenčiame – smagiai leidžiame laiką, dalijamės skaniu maistu ir gera nuotaika, keičiamės dovanomis. Didysis šventimas būna per Kūčias, o Kalėdų rytas skirtas poilsiui ir tiesiog buvimui kartu, nors nemažai žmonių ir šį rytą einą į bažnyčią“, – pasakojo iš danė Katrine Frausig.

REKLAMA

Šalis, kur vaikai dovanų gauna du kartus

Iš Nyderlandų atvykęs Roy atskleidė, kad jo šalyje už Kalėdas yra svarbesnė kita žiemos šventė: „Mes esame šiek tiek keistoki, nes pirmiausia švenčiame gruodžio 5-ąją. Mūsų istorijoje tai yra diena, kai pas mus į Nyderlandus atkeliavo Šv. Mikalojus. Jis buvo vyskupas ir atplaukė laivu iš Ispanijos bei dovanojo vaikams dovanas. Taigi būtent šią dieną, gruodžio 5-ąją, mes švenčiame Šv. Mikalojaus dieną ir dovanojame dovanas. Todėl mūsų Kalėdos būna šiek tiek kitokios, labiau religinė šventė. Žinoma, puošiame Kalėdų eglutes, valgome skanų maistą. Katalikai per Kūčias eina į bažnyčią, protestantai šį vakarą tiesiog leidžia kartu prie eglutės.Didžioji šventė būna Šv. Mikalojaus dieną, gruodžio 5-ąją – turėtumėte tuo metu atvykti į Nyderlandus! Aišku, vaikams tai labai gerai – jie gauna dovanų du kartus: ir iš šventojo Mikalojaus, ir iš Kalėdų Senelio“, – juokdamasis sakė Roy.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų