Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šonaslydininkas Norbertas Daunoravičius socialiniuose tinkluose išliejo nusivylimą „Regitros“ sistema. Jis tvirtina, kad pardavus automobilį pirkėjas su juo dingo be deklaracijos, Lietuvos policija ir „Regitros“ atstovai niekuo negali padėti dėl nusistovėjusios sistemos.

Šonaslydininkas Norbertas Daunoravičius socialiniuose tinkluose išliejo nusivylimą „Regitros“ sistema. Jis tvirtina, kad pardavus automobilį pirkėjas su juo dingo be deklaracijos, Lietuvos policija ir „Regitros“ atstovai niekuo negali padėti dėl nusistovėjusios sistemos.

REKLAMA

Savo nuomone socialiniame tinkle vyras sutiko pasidalinti ir su portalo tv3.lt skaitytojais.

„O tai negalime truputį pakeisti sistemos? Pardaviau automobilį, ne pirmas kartas, pasirašai popierius, gauni pinigus, atiduodi raktelius ir viskas, visi į savas puses, gi niekur važiuoti nereikia, deklaracijas pateikti galima eregitra.

Praeina savaitė, dvi... Pirkėjas nenori deklaruoti automobilio nupirkimo. Ignoruoja, galiausiai per visus kontaktus ir užblokuoja. Kol jis nedeklaruoja tol ir aš negaliu pateikti, kad automobilį pardaviau, ar kokios baudos ar kas, kam man dar nervuotis, švaistyti laiką ir kiekvieną kartą aiškintis, kad automobilis nebepriklauso man?“

REKLAMA

Pabandęs skambinti policijai jis manė, kad pareigūnai galės išrašyti baudą ar kitaip sudrausminti pirkėją, kad šis susiprastų ir galėtų deklaruoti nuosavybės pasikeitimą, tačiau iš pareigūnų tiesiog gavo atsakymą, kad turėtų kreiptis į teismą.

„Turiu sutartį, turiu pirkėjo tel. nr., viskas turėtų būti labai paprasta, išrašys kokią baudą ar įspėjimą ir žmogus susipras vis dėlto deklaruoti. Skambutis atgal – žinokite turite kreiptis į teismą, tik teismas gali jam įsakyti kaip turi pasielgti... (Nors „Regitra“ rašo, kad policija gali skirti baudą, gal buvau blogai informuotas?)

Esmė rezultatas, kad pats ir lieki durniaus vietoje, jeigu nori aiškintis – eik, duok į teismą, skambinėk, domėkis, o tuo tarpu visos baudos vis tiek eis ant seno savininko vardo. Tai nesuprantu, „Regitra“, reklamavote, kad eregitra labai patogu, greita... Kažkaip neveikia. Reikės irgi eit teisme pasiaiškinti. Ar gal galime padaryti kokią papildomą funkciją kai pirkėjas tiesiog dingsta?

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos policija, tai gal galite paskambint šitam piliečiui ir paprašyti deklaruoti įsigytą transporto priemonę? Manau užteks tik skambučio ir viską padarys. Kai reikia mane tai surandate per minutę, padėkite prašau.

Chebra, žiūrėkit kam parduodat, Dariuko tikrai nerekomenduoju, bet kiek girdėjau su tais deklaravimais dažna problema, turbūt puikiai pasiteisino visi tie pakeitimai kartu su SDK“, – rašė N. Daunoravičius.

Po įrašu feisbuke žmonės suskubo komentuoti, kad jie taip pat buvo susidūrę su panašiomis situacijomis. Pakomentavo ir „Regitros“ atstovai, kurie rekomendavo  kreiptis į policiją, kuri gali imtis veiksmų.

„Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos, tačiau šiuo atveju padėti galime tik rekomenduojant kreiptis į policiją, kuri gali taikyti administracinę atsakomybę, ar teismą. Taip pat primename, kad pirkėjui vengiant atlikti nuosavybės deklaravimo prievolę, Jūs turite teisę išregistruoti transporto priemonę, nors nuosavybės pasikeitimo deklaravimo pareiga vis tiek išlieka.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat norime atkreipti dėmesį tų, kurie planuoja parduoti ar pirkti automobilį. Apsaugokite savo interesus iš anksto! Pavyzdžiui: deklaruokite nuosavybės pasikeitimą internetu kartu, galutinai atsiskaitykite už automobilį ar atiduokite jo raktelius pirkėjui tik abiem pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą“, – rašė jie.

Dėl komentaro kreipėmės į „Regitros“ atstovus, kurie atsiuntė instrukciją, kaip apsaugoti savo interesus perkant ir parduodant automobilį.

„Pirmiausia norime atkreipti dėmesį, kad perkant ar parduodant transporto priemonę, itin svarbu, jog abi pusės iš anksto imtųsi veiksmų, apsaugančių jų interesus. 

Pirma, būtina teisingai sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį ir įsitikinti, kad ji pasirašoma su tikruoju pardavėju / pirkėju. Patariama naudoti „Regitros“ pirkimo–pardavimo sutarties formą, kurią galima rasti įmonės interneto svetainėje ČIA. Tik turint teisingai užpildytus dokumentus ateityje bus išvengta nesusipratimų, o kilus ginčui, tiek automobilio pardavėjas, tiek jo pirkėjas galės pateikti teisėtus įrodymus.

REKLAMA
REKLAMA

Antra, pirkėjui būtina įsitikinti, ar perkamas automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Ar jis yra galiojantis ir tikrai priklauso asmeniui, iš kurio perkama transporto priemonė, galima pasitikrinti ČIA. Šį kodą taip pat patariama nurodyti ir pirkimo–pardavimo sutartyje. Tokiu būdu pirkėjas taip pat žinos, kad transporto priemonę perka iš tikrojo savininko bei bus užtikrintas, kad vėliau ją galės įregistruoti savo vardu.

Trečia, apsaugoti savo interesus galima, pavyzdžiui, galutinai už automobilį atsiskaitant ar atiduodant jo raktelius tik abiem pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą. Taip pat pirkėjas ir pardavėjas pranešti apie pasikeitusį savininką gali drauge internetu iš karto sudarius sandorį. Tai padės išvengti tokių situacijų, kai viena iš šalių delsia atlikti savo prievolę.

Kaip žinia, sudarius sandorį, pirmiausia pirkėjas turi pateikti įgijimo deklaraciją. Tuomet ją turi patvirtinti pardavėjas Abi pusės šiuos veiksmus gali atlikti nemokamai internetu tiesiog per keletą minučių.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirkėjas tam, jog gautų naują SDK, nes be šio kodo nebus galimybės transporto priemonės įregistruoti savo vardu ir su ja dalyvauti viešajame eisme. Tuo metu pardavėjui tai svarbu dėl to, jog nebebūtų siejamas su jam nebepriklausančia transporto priemone.

Deja, kaip rodo praktika, vis dar pasitaiko tokių atvejų, kai viena pirkimo–pardavimo sutarties šalis neatlieka savo pareigų. Pastebime, kad dažniausios to priežastys būna dvi: nežinoma apie savo pareigą arba specialiai vengiama ją atlikti. Taigi, jei klientams nepavyksta geranoriškai susitarti, tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į policiją, kuri už įstatymo pažeidimą gali taikyti administracinę atsakomybę, arba teismą, kuris įpareigotų pareigų nevykdančią pirkimo–pardavimo sutarties šalį kreiptis į „Regitrą“ ir atlikti jai priklausančias pareigas.

Taip pat svarbu žinoti, kad jei pirkėjas vengia deklaruoti nuosavybės pasikeitimą, pardavėjas turi teisę išregistruoti transporto priemonę, kad pirkėjas negalėtų su ja dalyvauti viešajame eisme. Tačiau pažymime, kad nuosavybės pasikeitimo deklaravimo pareiga abiem pusėms išlieka“, – rašė viešųjų ryšių atstovė Emilija Bardauskienė.

TOLIAU SKAITYKITE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų