• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupės „Pompa“ daina „2mblas“ tapo didžiausiu 1992-ųjų vasaros hitu ir net praėjus trims dešimtmečiams išlieka vienu iš klausomiausių lietuviško repo pradininkų kūrinių. Satyriškai apdainuotas lyrinio herojaus reidas garsiausia Palangos gatve ir jo seksualinės fantazijos vienus klausytojus pralinksmino, o kiti tekstą suprato visiškai rimtai.

Abejingų nebuvo ir „2mblas“ puikavosi beveik visuose topuose tais metais.

Šiemet geriausių dainų albumą „Labai mallonu“ išleidžianti „Pompa“ pradžiugino gerbėjus, sukurdama visiškai naują vaizdo klipą populiariausiai savo dainai. Jame grupė sugrįžta į „karščiausią“ šalies kurortinę alėją po 30-ies metų pertraukos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„90-aisiais Basanavičiaus gatvė Palangoje buvo pagrindinė vieta, kurioje pamatydavome visos Lietuvos kontrastus ir madingiausius dalykus – treningus, tapkes, skustas galvas, merginų šukuosenas „stogelius“, ryškius makiažus ir bendravimo manieras, girdėdavome tų žmonių žodyną ir naudojamą slengą.

REKLAMA
REKLAMA

Palangoje visa tai žėrėjo ryškiausiomis spalvomis, visi joje demonstravo tai, ką buvo nuveikę, įgiję ar pasiekę per ištisus metus. Patirti įspūdžiai lengvai „sugulė“ į dainos tekstą, – pasakojo Justas Mamontovas, kuris kūrė žodžius visoms „Pompos“ dainoms, prisidengęs pseudonimu Baby UAB. – Basanavičiaus gatvė nelabai pasikeitė ir šiandien. Ji tebėra savotiška metinės ataskaitos vieta. Tik šiandien – ne kauniečiams, panevėžiečiams ir šiauliečiams, o trumpam parvykusiems iš Norvegijos, Anglijos ir Airijos tautiečiams. Šių dienų „2mblas“ yra atostogauti Palangoje su BMW angliškais numeriais.“

REKLAMA

Šiame amžiuje gimusiems klausytojams, kurie „Pompą“ atranda tik dabar, Justas Mamontovas pakomentavo ir kai kurias teksto vietas.

„Dainoje minimas „videobaras“ yra tuomet Palangoje veikusių maitinimo įstaigų, kurių palubėse pakabinti televizoriai rodė videokasečių įrašus (dažniausiai – muzikinius vaizdo klipus, įrašytus iš „MTV“ arba „VIVA“ muzikinių kanalų), kodinis pavadinimas. O „Mike'o Tysono byla“ yra aliuzija į 1991 metais prasidėjusį garsaus JAV boksininko teismo procesą, kuris dainos įrašymo metu buvo kasdienė TV naujienų aktualija. „Žaliakalnio slengas“ – net nežinau ar toks iš tiesų egzistuoja? – tam tikra šnekėjimo maniera, būdinga Kauno kriminalinio pasaulio atstovams“, – pasakojo grupės tekstų autorius.

REKLAMA
REKLAMA

Justas Mamontovas taip pat atskleidė, kaip atsirado dainos pavadinimas „2mblas“: „90-aisiais „MTV“ labai dažnai rodė Sinéad O’Connor vaizdo klipą „Nothing Compares 2 U“, buvo populiari ir grupė „U2“. Mums tas skaičius „2“ vietoje angliško žodžio „to“ atrodė labai „sexy“. Todėl norėjome, kad vienos iš pirmųjų „Pompos“ dainų pavadinime irgi būtų dvejetas vietoje žodžio „du“. Pirmas žodis, atėjęs į galvą, ir buvo „dumblas“. Jis skambėjo labai „cool“ ir atrodė „repovai“. To mums ir reikėjo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad šiemet savo 30-metį mininti „Pompa“ gruodžio mėnesį išleis vinilinę plokštelę „Labai mallonu“, kurioje skambės daugelis garsiausių ir skaitmeniniu būdu atnaujintų jos įrašų – „Viskas tavo bosui“, „Mama“, „Turtuoliai irgi verkia“ ir, žinoma, „2mblas“.

Šiuo metu oficialiame grupės kanale socialiniame tinkle „YouTube“ galima pamatyti ne vien tik „2mblas“, bet ir tris restauruotus senuosius vaizdo klipus „Kuti kuti“, „Viskas tavo bosui“ ir „Mes jau nebe vaikai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų