REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Monika Liu grįžo į Lietuvą (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Šeštadienio vakarą Turine, Italijoje vyko „Eurovizijos“ finalas, prie televizijos pritraukęs daugybę žmonių. Laimėtoja tapo Ukraina, Lietuvai atiteko 14-ta vieta. Sekmadienį Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuriuo į Lietuvą sugrįžo jos atstovė Monika Liu. 

15

Šeštadienio vakarą Turine, Italijoje vyko „Eurovizijos“ finalas, prie televizijos pritraukęs daugybę žmonių. Laimėtoja tapo Ukraina, Lietuvai atiteko 14-ta vieta. Sekmadienį Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuriuo į Lietuvą sugrįžo jos atstovė Monika Liu. 

REKLAMA

Oro uoste Moniką pasitikusiems žurnalistams Monika sakė, jog dabar svarbiausias ir pirmasis jos planas yra pailsėti. Atlikėja tikino, nespėjusi net po finalo pabendrauti su artimaisiais.

„Ilgą turėjome kelionę, bet didelio pavargimo nejaučiu, nesuprantu, iš kur tiek energijos. Labai gera sugrįžti, bet labai faina ir ten“, – sakė Monika Liu.

Paklausta, ką mano apie savo rezultatą, Monika į tai pažiūrėjo su humoru: „Aš nelabai supratau taisykles, atsistojau kaip statula, man pasakė, kad aš 14 numeris ir aš galvojau, kad išliksiu keturiolikta“, – juokavo atlikėja. 

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas vyko taip, kaip turėjo įvykti. Aš esu labai laiminga, mano tikslas buvo patekti į finalą. Pateisinau savo lūkesčius“, – sakė Monika Liu.

REKLAMA

Atlikėja džiaugėsi, jog puikiai sutarė su visais konkurso dalyviais ir tikino, jog bendravo su tiek žmonių, jog negalėtų išskirti pačių draugiškiausių.

Monikai Liu jau teko pabendrauti ir su „Eurovizijos“ nugalėtojais „Kalush Orchestra“. Pasak jos, šiai grupei pergalė konkurse – itin svarbi. 

„Jiems ta pergalė labai svarbi. Nors man šiek tiek keistas jausmas, nes vakar buvo viskas taip pompastiška, atrodo, kad viskas gerai, o tas kontekstas, iš kurio yra jie – visiškai kitas. Ta paskutinė eilutė, kurią jie pasakė po pasirodymo, labai atspindi realybę. Liūdna, kad taip yra, bet labai gerai, kad jie laimėjo. Tikėkimės, kad jų greitai laukia ir kita pergalė“, – sakė M. Liu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pripratau būti su žmonėmis, kad šiandien kai likau viena, apėmė keistas nerimas. Dvi savaitės buvo itin intensyvios“, – sakė dainininkė.  

Prabilus apie šukuoseną, Monika juokavo, jog rekomenduoja ją ir kitiems – esą, ji labai patogi ir lengvai prižiūrima.

„Eurovizijos“ finale Ukrainos komisija neskyrė Lietuvai nei vieno balo. Dėl to sekmadienį atsiprašė ir Ukrainos kultūros ministras. Paklausta, ką galvoja apie šią situaciją, Monika patikino – jai komisijos balai nėra tokie svarbūs, kaip žiūrovų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nei karto nepagalvojau apie tai ir nesureikšminau. Parašysiu savo socialinėje erdvėje dar apie tai, nes sulaukiu žmonių atsiprašymų, labai daug siunčia žinučių. Čia nesvarbu, svarbiausia, kad Ukraina laimėjo“, – sakė atlikėja.

Ukraina gavo 192 komisijos balus ir surinko 439 žiūrovų balus. Lietuva iš komisijos gavo 35 (10 balų iš Slovėnijos, 2 balus iš Juodkalnijos, 3 iš Danijos, 2 iš Latvijos, 5 balai iš Portugalijos, 2 iš Serbijos, 2 iš Norvegijos, 2 iš Estijos, 1 iš Islandijos ir 7 iš Kroatijos), o iš žiūrovų – 93 balus. 

REKLAMA

Finale dėl pergalės varžėsi 25 šalys: iš pirmojo pusfinalio patekusios Lietuva, Šveicarija, Armėnija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova, Nyderlandai, antrajame pusfinalyje kelialapį iškovojusios Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija ir iškart finale dėl savo paramos „Eurovizijai“ atsidūręs „Didysis penketas“ Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija.

REKLAMA

Per visą savo dalyvavimo konkurse istoriją, Lietuva į finalą pateko 14 iš 21 karto. Antradienio naktį vykusiame „Eurovizijos“ pusfinalyje Turine Monikai Liu pavyko pasiekti tai, ko nepadarė kiti Lietuvos atstovai – patekti į finalą iš pusfinalio su lietuviška daina: „Sentimentai“ pavergė Europos melomanus. 

Žurnalisto paklausta, ką jai reiškia būti pirmąja lietuve, į „Eurovizijos“ finalą patekusia su lietuviška daina, Monika neslėpė – jai tai reiškia labai daug. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai daug reiškia Lietuvai ir lietuviams, noriu, kad jie šia kalba didžiuotųsi. Man daug kas sakė, kad neturėčiau eiti su lietuvių kalba, džiaugiuosi, kad nepaklausiau. 

Vakar prie manęs priėjo žmogus ir paklausė, ar mūsų kalba nėra rusų. Mes jau trisdešimt metų turime nepriklausomybę. Lietuvių kalba – kieta!“, – kalbėjo Monika Liu. 

Paklausta, kurios vietos tikisi finale, Monika prapliupo juokais: „Man nusišvilpt! Galėčiau būti paskutinė, man nelabai rūpi, aš jau finale“ 

Prieš eidama ištraukti burto, kurioje finalo pusėje pasirodys, Monika prabilo apie tai, kas šiuo metu svarbiausia. „Nepamirškime, vyksta karas. Turime aukoti, turime kreipti dėmesį į tai, kas vyksta, tai labai svarbu. Slava Ukraini!“, – kalbą užbaigė Monika Liu, o jai minioje nuskambėjo atsakymas: „Heroyam slava!“

Na taip Ukraina neduoda balų tai gerai? Na ir pasakymas gerai, kad Ukraina laimėjo. Ukrainos daina tai girtų lojimas. Lenkijai Ukraina ir balų nedavė. Tai gal nereikia jiems padėt.
Jokio vertimo į Lietuvių kalbą per euroviziją, nors per finalą kad dar papasakotų apie dalyvaujančius atlikėjus! Ne visi gerai supranta anglų kalbą juo labiau kai su akcentu kalba. Kur Darius Užkuraitis dingęs, durnizmas su ta eurovizija, daugiau nežiūrėsiu!!
Nebūkit tokie pikti, net jei užtemimas jūsų protelius veikia - nuo ir jums bus geriau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų