Mitingas prie Katedros sulaukė įvairių žinomų žmonių reakcijų – vieni kritikuoja, kiti juokiasi

Rugsėjo 10-ąją į Šeimų Sąjūdžio organizuotą mitingą susirinkusi spalvinga minia kaltino valdžią nesiklausant visuomenės. Apie mitingą, protestuotojus nuomonę bei kritiką išreiškė ir Lietuvos politikai bei visuomenės atstovai.

Socialiniuose tinkluose pasipylė įrašai, sarkastiškai bei skeptiškai vertinantys protestuotojų veiksmus. Nuomonės formuotojas Saugirdas Vaitulionis pastebėjo, kad protestuotojai tikriausiai tiek vartojo žodį „Sorošas“, kad net patys nežino, ką jis reiškia.

„Man tik įdomu, jei tų intelektualių veidų, nešinų plakatais, kuriuose parašyta „Sorošui ir Sorošiniams – ne“, paklaustų, kas tas Sorošas? Kaip manot, nors vienas atsakytų?“ – socialiniuose tinkluose dalinosi Saugirdas Vaitulionis.

Anksti ryte savo mintimis pasidalino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis vilniečius ragino taikiai žiūrėti į protestuotojus ir prašė supratingumo.

„Jau iš ryto važiuojant dviračiu į darbą jaučiasi, kad Vilnius šiandien kiek kitoks. Daugiau žmonių, kurie čia senokai nebuvo ir kurie smalsiai dairosi. Yra žmonių, kurių veidai ir žvilgsniai labai pikti.

Į miesto svečius nesikreipsiu šį kartą, bet kreipiuosi į vilniečius - pasistenkime būti atlaidūs, padėkime svečiams pajusti, kad miestas yra puikus, ir tai, ką mes visi kuriame čia, Vilniuje, yra nuostabu.

Turiu galvoje ne tik gatves, žalumą, namus, bet ir pagarbą, šypsenas, ramybę, džiaugsmą. Ir taip - tvirtybės ir ramybės mūsų pareigūnams!“ – linkėjo Vilniaus meras.

Visuomenės veikėjas bei buvęs žurnalistas Skirmantas Malinauskas taip pat pasidalino savo nuomone:

„Jūs prisimenate Vingio parką? Kitą kartą mums viso Gedimino prospekto neužteks“, – sako Šeimų sąjūdžio pirmininkas Raimondas Grinevičius.

Tuo pat metu akivaizdu, kad nepaisant gero oro ir suderintų leidimų, taip pat Celofano, Lobovo ir kitų asmenų sulaikymo, didelio žiniasklaidos dėmesio, Katedros aikštėje susirinko gerokai mažiau žmonių.

Tam daug priežasčių, bet esminė – neįmanoma jokios politinės jėgos kurti tik ant griovimo. Atstatydinsim, atšauksim, sustabdysim, pasodinsim! O kas toliau? Ką jūs pasiūlysit kaip alternatyvą? Orlauską kultūros ministru ir Astrą LRT vadove?

Kaip didės valstybės saugumas, žmonių pajamos, augs skaidrumas? Nevogs tie, kurie jau sėdėję ir dabar pirmose protestuotojų eilėse? Mažinsim finansavimą krašto apsaugai, nes su kaimynais reikia draugauti? Atsisakykim visų ribojimų, o pinigai jūsų minimoms papildomoms lovoms ligoninėse, nemokamiems testams ir medikams atsiras papiketavus? Visuomenėje įtampos ir susipriešinimas baigsis kaukiant sirenoms ir kylant juodiems dūmams?

Žmonės pamažu ima suprasti, kas realiai vyksta ir nebūtinai nori būti tokio proceso dalimi. Na ir dar viena aiški tendencija. Valstiečiai ir darbiečiai suprato, kad augina sau konkurentą ir tūkstančių jų partiečių nebėra. Kiek mačiau, nėra ir Viktoro su Kepeniu ant scenos. Šeimų sąjūdžiui reiks priprasti prie realybės – didžiausi tavo draugai artėjant rinkimams taps didžiausiais konkurentais. Juk kovosit dėl tų pačių balsų.

REKLAMA

Nenustebsiu, jei Karbauskis kažkada ims dergti Grinevičių, o Orlauskas prieš rinkimus katapultuosis į jam mokėjusių valstiečių sąrašo pirmąjį dešimtuką. Juk saugiau ir ramiau. Pamatysim.

Bet kuriuo atveju mitingas be kartuvių, organizatoriai ragina žmones laikytis įstatymų, lyginant su Uspaskicho finansuota rugpjūčio 10 d., čia labai solidus renginys“, – rašo S. Malinauskas.

Žurnalo „Užkalnis“ redaktorė Fausta Marija Leščiauskaitė taip pat juokėsi:

„Kai dar kartą įsitikini, kad reikalų turima su idiotais:

„Paklaustas, o ką valdantieji daro blogai, jis atsakė: viską – nuo pradžios iki pabaigos.“

„Galimybių pasas iškeltas Seimo pirmininkei. Tai yra vienintelė situacija šiai minutei, kad nuraminti visas bangas Lietuvoje. Tai yra tai, kas dabar žmonėms aktualiausia, ir kur yra didžiausias pasipiktinimas sukeltas. Kad nuramintum aistras, reikia su tuo galimybių pasu kažką spręst. O toliau jau galima diskutuoti visais likusiais klausimais – nuo partnerystės, Stambulo konvencijos iki dabartinių problemų. Dabartinės problemos – ir migracija, ir Sorošas“, – kalbėjo R. Grinevičius“, – dalinosi ji.

Lygiai prieš mėnesį vykęs mitingas baigėsi smurtu

Tv3.lt skelbė, kad mitinguotojai penktadienį Katedros aikštėje iš valdžios reikalauja geresnio dialogo ir kaltina ją nesiklausant gyventojų ir suvaržant jų asmeninę laisvę.

Lygiai prieš mėnesį panašus mitingas prieš valdžios suvaržymus baigėsi riaušėmis. Prieš protestuotojus policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, daugiausia žalos sukėlę protestuotojai buvo išvesti.

Tuomet mokytojos Astos Astrauskienės rengtame mitinge sulaikyti 42 žmonės, įtariami riaušių provokavimu ir smurto skleidimu.  


Rašyti komentarą...
s
sąjūdis
2021-09-10 17:00:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia kas žymūs žmonės ??? Nejuokaukit , tikiu sulauksim vaizdelių , kai valdžia įteisins narkotikų vartojimą
Atsakyti
-4

C
Cirkas
2021-09-10 17:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepergyvenk žioplį kas tas sorošas žino jau visi, bet kas tu toks per atstovas. Kad kluonas tai matosi.
Atsakyti
0

S
Silvija Sp.
2021-09-10 17:04:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiems, kas prasivardžiuoja, tereikia pasižiūrėti į namuose kabantį veidrodį... Nereikės nė į žmones išeiti... Sėkmės!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų