• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Naujuosius metus žengėme su viltimi, kad šiemet galėsime grįžti prie normalaus gyvenimo – vaikščioti be apsauginių kaukių, keliauti be jokių suvaržymų, linksmintis naktiniuose klubuose, lankytis teatruose, apsikabinti artimuosius.

3

Į Naujuosius metus žengėme su viltimi, kad šiemet galėsime grįžti prie normalaus gyvenimo – vaikščioti be apsauginių kaukių, keliauti be jokių suvaržymų, linksmintis naktiniuose klubuose, lankytis teatruose, apsikabinti artimuosius.

REKLAMA

Tačiau dabartiniai duomenų analitikų skaičiavimai sako, kad vakcinas gaminančios kompanijos nespės pagaminti reikiamo kiekio skiepų dozių, todėl visuotinis skiepijimas šiais metais praktiškai neįmanomas.

Tai, kada vis tik išsivaduosime iš koronaviruso gniaužtų ir grįšime į normalų gyvenimą? Apie tai TV3 aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” diskutuos Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas ir Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

Kovą su koronavirusu apsunkina ir skiepų priešininkai, taip vadinami, antivakseriai, bei jų skleidžiamos melagienos apie sukurtą ir vartojimui įregistruotą vakciną nuo koronaviruso. Melas apie vakcina pilasi ne tik užsienyje, bet ir mūsų šalyje. Pradėjus skiepyti naująja vakcina Lietuvos medikus, internete ėmė plisti informacija apie tai, kad po pirmųjų skiepų Lietuvoje masiškai viduriuoja gydytojai ir slaugytojos, o vienam iš paskiepytųjų, Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriui Arvydui Skorupskui prasidėjo traukuliai...

REKLAMA
REKLAMA

„Ar šitas skiepas yra saugus?“ – laidos vedėjas Mindaugas Sėjūnas klausė Vilniaus klinikinės ligoninės direktoriaus Narimanto Markevičiaus.

REKLAMA

„Tikrai galiu patikinti, kad skiepas yra saugus. Kadangi praeitą savaitę mūsų ligoninėje yra paskiepyta 400 darbuotojų, kurie tiesiogiai dirba su pacientais, sergančiais COVID-19. Ir mes jau turime beveik savaitę po skiepų ir tikrai nė vienam darbuotojui jokių reakcijų nėra pastebėta, o jie stovi priešakinėse linijose ir kovoja su koronavirusu“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Pasiteiravus apie tai, kokia situacija yra ligoninėje, N. Markevičius neslėpė, kad situacija labai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Situacija yra labai įtempta, turime pilnai užpildytą ligoninę, turime tik kelias laisvas vietas. Situacija visus du mėnesius yra labai įtempta. Praktiškai kiekvieną dieną dirbame ant ribos – ligoninės užpildymo ribos ir personalo įtampos ribos. Šį savaitgalį praradome 15 žmonių, tai skaičiai tikrai dideli. Ir tikrai yra liūdna“, – sakė gydytojas.

Nuomonę apie vakciną išreiškė ir kitas laidos svečias: „Alternatyvos pasaulis šiandien neturi. Yra tokių, kurie prieš vakciną, o yra tokių, kurie ieško blato, kad kuo greičiau gaut vakciną“, – sakė Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuomenėje netylant kalboms, kad skiepų turima nepakankamai, A. Matulas tikino, kad situacija netrukus pasikeis. „Esu įsitikinęs, kad sausio pabaigoje turėsime gerokai didesnius

kiekius vakcinos ir ne iš vienos kompanijos“, – sakė Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas.

Dar daugiau diskusijų apie vakcinų kiekius, skiepijimo tvarką ir prognozes – kada išsigelbėsime iš koronaviruso gniaužtų – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų