Maskva atsisveikina su „Likimo ironija, arba po pirties“ žvaigžde: artimieji skyrė jautrius žodžius

Ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodė žinia, jog mirė sovietinio kino žvaigždė rusų aktorius Andrejus Miagkovas, daugeliui gerai žinomas iš populiaraus naujametinio filmo „Likimo ironija, arba po pirties“ („Ironija sudby, ili S liogkim parom!“). Jam buvo 82 metai.

Šeštadienio rytą Maskva atsisveikina su žinomu aktoriumi.

Šiandieną artimieji, kolegos ir gerbėjai jį mato paskutinėje kelionėje. Jo pažįstami atsveikindami su juo prasitarė, koks jis buvo žmogus.

„Gaila, kad jis išvyko. Nuostabus menininkas, inteligentiškas, uždaras žmogus “, – sakė artima bičiulė Lia Achedzhakova. 

„Jis nebuvo mano draugas, su kuriuo reikėjo daug draugauti. Bet jis buvo nuostabus mano partneris. Jis buvo nuostabus menininkas, kuris viską kontroliavo, galėtų vaidinti ir dramą, ir tragediją, ir, žinoma, komediją. Žmogus, kurį Dievas pabučiavo ant galvos vainiko“, – pažymėjo Svetlana Nemolyajeva.

Primename, kad kiek anksčiau rašėme apie vyrą.

1976 metų romantinė komedija, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko A. Miagkovas, tapo sovietinio kino klasika ir tebėra žiūrima Rusijoje bei daugelyje buvusio sovietinio bloko šalių Naujųjų metų išvakarėse.

Maskvos dailės akademinio teatro (MChAT) atstovai spaudai pranešė, kad dešimtmečius teatre dirbusio „žmonių mylimo didžio aktoriaus“ gyvybė užgeso ankstų ketvirtadienio rytą. 

Rusijos liaudies artisto mirties priežastis, pirminiais duomenimis, tapo ūminis širdies nepakankamumas, skelbiama „Lenta.ru“.

Pažymima, kad A. Miagkovas sąmonės neteko būdamas namuose. Jį aptiko sutuoktinė, taip pat aktorė, Anastasija Voznesenskaja, kuri ir iškvietė greitąją pagalbą. Skelbiama, kad vyras mirė dar iki medikų atvykimo.

A. Miagkovas gimė 1938 metais tuometiniame Leningrade, dabar Sankt Peterburge. Vaikystėje Antrojo pasaulinio karo metais jis išgyveno šio miesto blokadą.

Savo aktoriaus karjeros pradžioje jis prisijungė prie Maskvos teatro „Sovremennik“ trupės, kurią įkūrė laisvomis pažiūromis garsėję jauni aktoriai po Josifo Stalino mirties.

1977 metais A. Miagkovas perėjo dirbti į MChAT, geriausiai žinomą dramos teatrą šalyje, kur vaidino daug metų, o vėliau tapo šio teatro studijos mokytoju ir direktoriumi.

REKLAMA

Nors didžiausią populiarumą A. Miagkovui atnešė jo vaidmenys kine.

Jis vaidino ne viename garsaus režisieriaus Eldaro Riazanovo filme, įskaitant „Likimo ironiją“, kur atliko Maskvoje dirbančio chirurgo, po pirties su draugais netikėtai atsidūrusio Leningrade, bet tebemanančio, kad tebėra Maskvoje, vaidmenį.

Filmas, kuriame švelniai šaipomasi iš sovietinių laikų gyvenamųjų rajonų planavimo, leidžiant suprasti, kad visi jie atrodo vienodai, tapo kultine juosta, kurią iki šiol per Naujuosius Rusijoje žiūri milijonai žmonių.

A. Miagkovas kartu su būriu kitų žvaigždžių nusifilmavo 1977 metų juostoje „Tarnybinis romanas“, kur suvaidino statistikos skyriaus darbuotoją, nusprendusį siekti karjeros prisimileinus savo viršininkei, kurią įkūnijo kita tuometė kino žvaigždė Alisa Freindlich.

Per daug dešimtmečių trukusią aktoriaus karjerą A. Miagkovas sukūrė daugiau nei 50 vaidmenų ant scenos ir kine.

Pasak MChAT, pastaraisiais metais A. Miagkovas ir jo sutuoktinė aktorė Anastasija Voznesenskaja nebevaidino teatre ir „gyveno atsiskyrę, atsidavę vienas kitam“.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskvoas ketvirtadienį žurnalistams sakė, jog prezidentas pareiškė „gilią užuojautą“ dėl aktoriaus mirties.


Rašyti komentarą...
J
Jonelis
2021-02-20 10:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepaprastai keista , kad lietuvos purvasklaida gana žmoniškai parašė apie rusų aktorių . Tai retas reiškinys ir mano mintyse ji visiškai praradusi bet kokią pagarbą
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų