M. Ridlio „Racionalusis optimistas“ prognozuoja šviesią ateitį

Lietuvos mokslų akademija pristato naują mokslo populiarinimo serijos „Mokslas visiems“ knygą – Meto Ridlio (Matt Ridley) „Racionalusis optimistas“. Ji bus tikra atgaiva visiems, kurie pavargo nuo niūrių ateities prognozių ir perspėjimų, kad netrukus pasieksime lūžio tašką, nuo kurio viskas ims blogėti, ir pasaulio laukia pražūtis. Knygos autorius nusiteikęs optimistiškai ir tikina, kad viskas tik gerėja.

M. Ridlis pateikia savitą požiūrį į aplinką, kurioje gyvename. Jis kruopščiai narsto žmonijos istoriją nuo akmens amžiaus iki interneto sukūrimo, nuo Ming imperijos stagnacijos iki garo variklio išradimo, nuo demografinio sprogimo iki tikėtinų klimato kaitos pasekmių, kol nustato, kad didžiausią įtaką visuomeniniams pokyčiams turi tarpusavio pasitikėjimu grįsti mainai ir specializacija, kuri skatina dirbti vienas kitam.

„Racionalusis optimistas“ siūlo vienintelį išsigelbėjimą iš tikrų ar įsivaizduojamų problemų – daryti tai, ką darėme pastaruosius 10 tūkst. metų, t.y., žengti į priekį. Anot jo, žmoniją gali išsaugoti tik kolektyvinis intelektas. „Kaip tik dėl to, kad pasaulyje tiek daug skurdo, alkio ir ligų, jis turi labai pasistengti nestoti skersai kelio dalykams, kurie daugeliui jau pagerino gyvenimą, – prekybai, technologijoms ir pasitikėjimui, specializacijai ir mainams,“ – tikina knygos autorius.

REKLAMA

„Iš viso mokslo populiarinimo seriją „Mokslas visiems“ sudaro dvylika žinomų užsienio autorių knygų, kurias kruopščiai atrinko, į lietuvių kalbą verčia ir leidžia Lietuvos mokslų akademija,“ – pasakoja Vilius Žalys, projekto, pagal kurį leidžiamos mokslo populiarinimo knygos, koordinatorius. Anot V. Žalio, visos šios serijos knygos parašytos aiškia, paprasta ir kiekvienam suprantama kalba, be sudėtingų mokslinių terminų. Jos tinka ne tik mokslininkams, bet ir mokiniams, studentams, dėstytojams ir visiems kitiems, kurie domisi mokslu, nori geriau suvokti šiuolaikinės visuomenės problemas ir gyvenimo būdą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų