Lietuvoje ir vėl smarkiai kyla kainos: ekspertai nurodo 3 pagrindines priežastis

Šio pirmadienio TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ laidos vedėjai iškels daugeliui rūpintį klausimą – kodėl ir vėl kyla kainos? Specialistai pastebi, kad viena iš trijų pagrindinių priežasčių – verslininkų noras atsigriebti už karantino suvaržymus.

4

Savo nuomone šį pirmadienį dalinsis ir faktus pateiks Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius ir „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Karštai su tv3.lt“

Abu ekspertai sutiks – ypatingai didelę įtaką kainoms didelę įtaką padarė pabrangusios pasaulinės žaliavos. Anot V. Janulevičiaus, jos, priklausomai nuo sektoriaus, augo 20-30 proc.

Savo ruožtu Ž. Mauricas pastebės ir kitų priežasčių. Viena jų – verslininkų noras atsigriebti po pandemijos matant, kad atlyginimai Lietuvoje kilo netgi pandemijos metu ir žmonės sukaupė rekordinį skaičių santaupų.

„Indėlių augimas Lietuvoje yra sparčiausias visoje euro zonoje, siekiantis daugiau nei 20 proc. Matydami tokį pinigų masės augimą, manau, prekybininkai, ir ypatingai paslaugų tiekėjai, bando pasinaudoti šia situacija dėl jau minėtų objektyvių priežasčių ir dėl tiesiog psichologinių. Manau, kad kainų šuolio šiais metais tikrai galime tikėtis. Nenustebčiau, jei bendras kainų augimas viršys net 3 proc., žiūrint į paskutines tendencijas, o maisto kainų šuolis gali padidėti iki 5 proc. – panašiai, kaip ir 2017 metais“, – sakys jis.

Trečioji priežastis, kuri padarė įtaką kainų augimui, anot „Luminor“ banko vyriausiojo ekonomisto, yra karantino suvaržymai. Kaip pavyzdį Ž. Mauricas laidoje pateiks maisto įstaigas, kurios turi laikytis įvairių saugumo reikalavimų ir mažinti savo klientų skaičių. Nepaisant to, noras grąžinti apyvartas į prieškrizinį lygį vis tiek išlieka.

Ir vis dėlto net ir šiuo laikotarpiu, nemažai žmonių Lietuvoje nenukentėjo arba nukentėjo nežymiai. Kol paprastas žmogus kartais negali suprasti, kodėl kainos šitaip paaugo, kiti – ne tik praturtėjo, bet jau pretenduoja ir į vidurinę klasę Europos klasės lygmenyje…

Kas tie žmonės Lietuvoje, kurie karantino metu pinigų sutaupė? Kada situacija ir vėl susinormalizuos, o kainos – nustos augti? Ko tikėtis ateityje? Apie visa tai – jau šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3!


Rašyti komentarą...
N
Nepirkit
2021-05-03 13:59:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir nekils kainos! Reikėjo išlaukti ir kainos būtų kritusios NT. Brokeriai gerai sužaidė, kad pirkimas didelis o lietuviai avinų banda, kaskas perka tai ir man reikia, pinigai nuvertės. Atrodo, kad tie, kas parduoda durniukai. to nezino. Tik ilgai laukti nereikės, tuoj pinigai baigsis pas tuos avinus ir pardavinės pusvelčiui, kad bent kiek pinigų atgaut.
Atsakyti
-1

N
Nepirkit 2
2021-05-03 14:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dar labai prisidėjo naujienų portalai, nes kasdien buvo pilna užsakytų straipsnių, kad NT kainos kyla, skubėkite pirkti. Taip galima parduoti bet ką, nes masės pasiduoda bandos instinktui.
Atsakyti
0

T
Tiesa
2021-05-03 14:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kainos kyla todėl, kad Lietuvos stambūs verslai turi nepasotinamą apetitą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų