Bankas įspėja klientus būti atidžius – sukčiai naudojasi banko vardu

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai vakar, balandžio 20 dieną, gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva yra siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis.

 Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Visgi jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų, ar kompiuteryje nebuvo įdiegtos kenkėjiškos programos.

Melagingi laiškai buvo siųsti iš ryšio su „Luminor“ banku neturinčio elektroninio pašto adreso [email protected], jo tema – „PRANEŠIMAS APIE MOKĖJIMĄ“. Pats laiškas yra parengtas netaisyklinga lietuvių kalba.

Bankas primena saugoti savo asmeninius duomenis, neatidaryti įtarimus sukeliančių laiškų, niekam neatskleisti savo internetinės bankininkystės prisijungimų. Jeigu kyla įtarimų, kad internetinės bankininkystės prisijungimai buvo pavogti, raginame kuo greičiau apie tai pranešti „Luminor“ bankui.


Rašyti komentarą...
K
KAUKE
2021-04-21 10:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O KAS ATSAKINGAS LAI BANKAS IR SAUGO KAM TAFA JIE REIKALINGI
Atsakyti
-1

A
2021-04-21 10:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam tada reikalingi tie bankai, jei nesugeba susitvarkyti su sistema ir nutekina duomenis
Atsakyti
-1

A
Ala
2021-04-21 10:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur sukčiai gali gauti duomenis??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų