Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinis patologijos centras (VPC) pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti medicinos terminijos standartizavimo sistemą SNOMED CT. Ji skirta unifikuoti medicinos terminus tarptautiniu mastu ir elektroninėje sistemoje dokumentuoti pacientų klinikinius įrašus.

REKLAMA

SNOMED CT (Systematized Nomenclature of Medicine-Clinical Terms) sistema suteikia galimybę pacientų elektroninėse ligos istorijose pilnai ir struktūruotai sutartiniais kodais pateikti paciento duomenis apie visą jo sveikatos būklę ir priežiūrą. Ji leidžia elektroninius pacientų sveikatos įrašus vienareikšmiškai suprasti visose šalies sveikatos priežiūros įstaigose, o išvertus į kitas Europos bei pasaulio kalbas, – ir užsienio šalyse. Lietuvoje įdiegus elektroninę sveikatos sistemą, SNOMED CT bus galima taikyti visose šalies sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat jos pagrindu bus sukurtos galimybės integruotis su kitų šalių elektroninėmis medicinos sistemomis.

„SNOMED CT padidins pacientų sveikatos saugumą lankantis skirtingose gydymo įstaigose ar keliaujant, bus užtikrintos efektyvesnės nuotolinio gydymo galimybės. Technologija taip pat leis sumažinti medicinos darbuotojų klaidų ir padės išvengti netikslumų  skiriant vaistus, atliekant tyrimus ar sekant paciento būklę. SNOMED CT sistema yra pigiausias ir tiesiausias kelias į bendros standartizuotos medicinos terminijos praktinį naudojimą visoje šalyje ir tarptautiniu mastu, – sakė Valstybinio patologijos centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius. – Daugelyje pasaulio šalių patologai naudoja SNOMED RT ar senesnes šios terminologijos versijas, kurios jau nėra atnaujinamos, o nuo 2017 metų nebus ir licencijuojamos. Nacionalinėse sistemose bus diegiama tik SNOMED CT versija, kuriai palaikyti ir plėtoti buvo sukurta tarptautinė organizacija. Taigi, svarbu pasiruošti šiems pokyčiams ir eiti kartu su lyderiais e. sveikatos standartų srityje.“

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais Valstybinis patologijos centras parengė SNOMED CT terminologijos vertimo į lietuvių kalbą metodiką ir atliko bandomąjį vertimą. Šiuo metu yra išversta daugiau kaip 3 tūkst. patologijos srities sąvokų. Valstybiniame patologijos centre jos naudojamos onkologinių ligų kodavimui.

Per penkerius metus į lietuvių kalbą ketinama išversti visas planuojamas įdiegti SNOMED CT sistemos terminologinės duomenų bazės sąvokas. Šią sistemą taip pat planuojama susieti su Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose jau naudojamais klasifikatoriais. Kuriant sistemą bus užtikrinamas semantinis suderinamumas. Šių sistemų duomenys vienodai koduojami visoje šalyje, o ateityje jas galima bus integruoti į tarptautinę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų