Lietuvos atstovas 2008-ųjų Eurovizijoje Jeronimas Milius antrajame konkurso pusfinalyje pasirodys penktuoju numeriu. Prieš J. Milių į sceną lips šiuo metu Baltijos šalyse prisistatanti Ukrainos atstovė, po jo – Albanijos pasiuntinė. Tai lėmė vakar Serbijos sostinėje, kur po dviejų mėnesių vyks svarbiausias Europos dainų konkursas, ištraukti burtai.  

Tai jau 53-oji Eurovizija. Joje dalyvaus rekordiškai daug šalių – net 43. Kad Lietuva pasirodys ne pirmajame, o antrajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 22 dieną, lėmė metų pradžioje organizatorių ištraukti burtai. Pirmasis pusfinalis vyks gegužės 20 dieną, finalas – gegužės 24-ąją. Tiek pirmajame, tiek antrajame pusfinalyje dėl teisės patekti į finalą varžysis po 19 šalių.

„Tiesioginiu bilietu“ į finalą kasmet apdovanojamas ankstesnių metų nugalėtojas (šiuo atveju – Serbija) ir keturi didieji finansiniai Eurovizijos rėmėjai (nepriklausomai nuo ankstesniais metais užimtos vietos): Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija ir Ispanija.

Iš kiekvieno pusfinalio teisę pasirodyti finale iškovos po devynis didžiausio žiūrovų palaikymo sulaukusius dalyvius ir po vieną – daugiausia šalių komisijų balsų gavusį atlikėją.

Šalys balsuoti galės tik to pusfinalio, kuriame pasirodys jų atstovas, metu. Ką reiškia Lietuvai penktasis numeris antrajame pusfinalyje? Jeigu tikėti paprastai pasitvirtinančiu „geografiniu balsavimu“, iš antrajame pusfinalyje esančių šalių Lietuva galbūt gali tikėtis palaikymo iš nuolatinių savo advokačių – Ukrainos (Nr. 4), Latvijos (Nr. 10) ir antrąkart Eurovizijoje dalyvaujančios Gruzijos (Nr. 14) (dar viena advokatė Airija, deja, yra pirmajame pusfinalyje). Kiek palaikys šios šalys ir ar palaikys kitos, priklausys nuo Jeronimo Miliaus. Sėkmės jam!


Rašyti komentarą...
N
Narys
2008-03-18 19:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
... nelabai svarbu, rezultatas aiškus - per mažas biudžetas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų