Leonavičiūtė privers karantino užkandžius nustumti į šalį: atskleidė, kaip padailinti figūrą namų sąlygomis

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso grėsmės, žmonės ėmė daugiau laiko leisti namuose, ir nors internete vis dar pašmaikštaujama, jog tai – be galo paprasta, prie greito gyvenimo tempo pratusiems žmonėms su tuo susidoroti nėra taip lengva. Daugeliui ėmė trūkti įdomios ir įtraukiančios veiklos bei sporto, mat neveikia jokie sporto klubai.

Čia į pagalba skuba trenerė Jolanta Leonavičiūtė ir kitos žvaigždės, su kuriomis ne tik bus lengviau ištverti karantiną, bet ir džiaugsitės nepakitusiomis, o galbūt net ir pagražėjusiomis kūno formomis.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karantino užkandžius nustumkite į šalį: Leonavičiūtė parodys, kaip padailinti figūrą

Nuo kovo 17 dienos kiekvieną dieną nuo 11 val. per tv3.lt ir TV3Play –  „TV3Play sporto klubas: treniruotė su Jolanta Leonavičiūte“.

Sportas – ne tik figūrai palaikyti

Žinoma moteris pasakojo, kad idėja apie treniruotes internetu brandino jau kurį laiką, tačiau būtent dabar tam yra pats tinkamiausias metas, mat nepaisant to, kad žmonių aktyvumas apribotas, daugeliui vis tiek norisi pajudėti.

„Kadangi praėjo tik kelios karantino dienos, kūnas gal ir nesijaučia toks sustingęs, bet tiems žmonėms, kurie pripratę daugiau judėti, tai – iš tiesų priverstinis namų režimas. Daugumai kils noras išeiti į gamtą, prasibėgti, padaryti kažkokius pratimus, juk uždaryti visi sporto klubai ir reikia ieškoti alternatyvų“, – kalbėjo J. Leonavičiūtė.

Trenerė džiaugėsi galėsianti padėti žmonės atlikti paprastus, elementarius pratimus, kuriuos bus galima atlikti tiek namuose, tiek ir lauke. Tiesa, nepatrukdys ir tai, jei panaudosite įvairias gumas ar hantelius. Jei pastarųjų neturite, Jolanta pasakojo, kad tam puikiai tiktų ir įvairios buitinės priemonės, pavyzdžiui, vandens buteliai.

„Labai daug pratimų yra ir su savo kūno svoriu – tai padės padirbėti su visomis raumenų grupėmis. Taip pat bus ir pratempimų, apšilimų. Sportas – vienas iš būdų imunitetui stiprinti. Sportuojame juk ne vien dėl išvaizdos, bet ir dėl geros savijautos, sveikatos.  Manau, kad tai svarbu daugeliui – nesvarbu, ar jaunesnis, ar vyresnis žmogus“, – pridėjo ji.

REKLAMA

Jolanta pasakojo, kad treniruotes ves tiek savo namuose, tiek ir kieme, miške.: „Išnaudosiu tas vietas ir priemones, kurios yra prieinamos žmonėms. Jei kas gyvena prie stadiono, galės nueiti ten, išnaudoti suoliukus ar net kelmus. Bus galima pasidaryti kelių pratimų serijas, atsispaudimus, pritūpimus. Yra labai daug variantų, kaip išlaikyti savo fizinę formą.“

Vis dėlto anot trenerės, sportas svarbus ne tik dėl to – būtent jis suteikia energijos, pozityvumo, išblaško nereikalingas mintis. „Labai daug žmonių neteko darbo. Galbūt dabar, pradžioje, tai ir kelia lengvą šypseną, tačiau vėliau, jei nedirbsi kelias savaites, tai pradės jaustis finansiškai. Todėl nors sportas kiek praskaidrins nuotaiką“, – sakė ji.

Padės kovoti su papildomomis kalorijomis

Jolantos treniruotės vyks visą savaitę – nuo pirmadienio iki sekmadienio – ir truks po 20 minučių. „5 minutės bus skirtos apšilimui, vėliau bus pratimai tam tikroms raumenų grupėms, vėliau – pratempimai. Kiekvieną dieną pratimai bus skirtingi. Vieną dieną bus treniruojama viena raumenų grupė, kitą – kita. Skirsime dėmesį ir kojoms, ir krūtinei, sėdmenims, bus ir miksas“, – dėstė ji.

Žinoma moteris pridėjo, kad šios treniruotės nors kiek padės išlaikyti tas formas, kurias turite dabar, o taip pat padės ir stangrinant raumenis, gerinant kraujotaką.

„Tai padės ir papildomai sudeginti kalorijas, nes uždarius sporto klubus ir apribojus fizinį aktyvumą, tie, kurie patys neturi treniruoklių, ne visada turi ir kaip išlieti savo energiją. Kai kurie skaito knygas, užsiima savo mėgiama veikla, tačiau suvartojamų kalorijų kiekis, manau, daugumai žmonių tikrai padidės, o tai gali padaryti įtaką ir svorio didėjimui, kas yra minusas“, – atkreipė dėmesį Jolanta.

J. Leonavičiūtė užsiminė ir apie tai, kokia turėtų būti sportuojančių lauke apranga. Anot jos, oras tik šils, todėl kiekvienas savo namuose galėtų rasti sportui tinkamą džemperį.

REKLAMA

„Svarbu, kad drabužis nevaržytų judesių, garintų prakaitą. Galiausiai, dabar ne žiema, todėl itin specialios avalynės ar aprangos, kad kūnas nešaltų, nereikia. Svarbiausia apsaugoti kaklą ir ausis bei pasiimti pirštines, nes vėjas dar kiek vėsokas. Ir viskas. Pradžiai, išlindus į lauką, gali pasirodyti vėsu, bet po 5 minučių, tikrai norisi nusimesti papildomą striukę“, – sakė trenerė.

Tiesa, anot Jolantos, sportuojant lauke ir renkantis tam tinkančią aprangą, svarbu atsižvelgti ir į savo asmenines galimybes. 

„Jei jaučiate, kad per daug suprakaitavote, tada vertėtų grįžti namo. Nepratusiam organizmui tokiu oru nereikėtų per daug savęs spausti. O jei organizmas pratęs, tada viskas gerai. Aš esu pratusi bėgioti lauke, todėl problemų nėra net ir tada, kai sudrėksta apatinis termo rūbas. Tačiau viskas yra įpročio reikalas. Svarbu gera savijauta, ir kad didesnis suprakaitavimas nekeltų diskomforto, prie kurio, galbūt, žmogus kol kas nėra pratęs“, – įspėjo ji.

Pirmosios karantino dienos – kelionė atgal į save

Jolantai puikių figūros linkių galėtų pavydėti daugelis, vis dėlto daugelis nustebtų sužinojęs, kad iš tiesų ji sporto klube nė nepraleisdavo daug laiko – visuomet mieliau rinkdavosi laipiojimą specialiomis sienomis ar treniruotes lauke.

Todėl ir dabar, negalėdama apsilankyti sporto klube, J. Leonavičiūtė dėl to pernelyg neišgyvena: „Manau, kad tai tikrai nėra problema – namų ir lauko sąlygomis tikrai galima pasidaryti kažką, kad kūnas išliktų toks pats, koks ir buvo. Asmeniškai man, per didelio trūkumo nėra, nes mano sportas niekuomet per daug nebuvo koncentruotas vien tik į salę, su svorių kilnojimais. Daug mindavau dviratį, bėgiodavau, darydavau įvairius paprastus pratimus, kuriuos ir dabar galiu pasidaryti ir namuose, ir lauke.“

O pirmosiomis karantino dienomis žinoma moteris neslėpė besimėgaujanti. „Kadangi labai daug dirbau, turėdavau tik vieną laisvą dieną – šeštadienį. O dabar dienomis galiu mėgautis, džiaugtis laisve ir pabuvimu su savimi, nes anksčiau per daug laiko skyriau darbui. Tačiau tai, aišku, tik iš mano asmeninės pusės. Tiems žmonėms, kuriems kitaip viskas su darbais dėliojasi, yra kitaip, bet aš kol kas tuo džiaugiuosi, sunku tikrai nėra“, – savo patirtimi dalijosi ji.

REKLAMA

J. Leonavičiūtė pasakojo, kad dabar kiekvieną dieną važiuoja į gamtą, prie ežero, ir nors darbo neatsisakytų, malonu pagaliau rasti laiko sau, pailsėti nuo anksčiau turėto krūvio.

„Atėjo laikas užbaigti nebaigtas skaityti knygas, susitvarkyti namus, išsiskalbti, ir visiems tiems dalykams, kuriems vis tingėdavau atrasti laiko, nes arba reikėdavo anksti keltis ir ruoštis į darbą, arba vėlai grįžus nebesinorėdavo nieko daryti – tik pavalgyti ir gultis miegoti. Dabar vyksta savęs iš naujo atradimas ir kartu apmąstymams, teigiamoms emocijoms skirtas laikas. Sportuosiu taip pat vėliau daugiau – trauksiu dviratį, mankštinsiuosi kelias valanda per dieną“, – šypsojosi ji.


Rašyti komentarą...
F
Fu..
2020-03-19 10:57:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prostitutė nelaiminga.. Pornografijos auka... Kibiras sukleres
Atsakyti
0

M
Marija Kauneckienė
2020-03-19 09:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jūsų gyvenimo kredo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų