• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas garsiausių šalies elektroninės muzikos atstovų – Leonas Somovas – netrukus minėsiantis savo kūrybos 20-metį su Juste Arlauskaite-Jazzu įspūdingame koncerte, visuomet daugiausiai kalba apie savo kūrybinį kelią.

5

Vienas garsiausių šalies elektroninės muzikos atstovų – Leonas Somovas – netrukus minėsiantis savo kūrybos 20-metį su Juste Arlauskaite-Jazzu įspūdingame koncerte, visuomet daugiausiai kalba apie savo kūrybinį kelią.

REKLAMA

Tačiau šį šeštadienį, TV6 laidoje „Atliekų kultūra“, apie jį sužinosime ir dar daugiau niekuomet negirdėtų faktų.  

Pavyzdžiui, ar žinojote, kokia yra Leono nuomonė apie tvarumą, rūšiavimą ir gamtos tausojimą? Leonas laidoje neslėps, kad kai kurios pamokos nepraėjo be klaidų. Su viena iš jų jis susidūrė dar tuomet, kai gyveno Briuselyje. 

„Gyvendami Briuselyje, darėmės lengvą remontą – kartu su mišriomis atliekomis palikau ir šiek tiek statybinių atliekų. Kitą dieną gavau baudos lapelį, kad neteisingai išrūšiavau. Tai buvo ženklas, kad reikia rūpestingiau pasižiūrėti į rūšiavimą“, – prisipažins žinomas kūrėjas. 

Grįžęs į Lietuvą, be muzikos, Leonas pasinėrė į dar vieną aistrą – pasivažinėjimus dviračiu. Ir nors smagiausia jam važinėti miške, po tokių išvykų jis namo grįžta ne visuomet teigiamai nusiteikęs.  

REKLAMA
REKLAMA

„Miškuose randu daug šiukšlių. Kartą esu radęs vonią ir netgi klozetą! Tai matyti yra labai nesmagu. Susimąstau, kodėl žmonės vis dar taip daro, kodėl negerbia ir nemyli gamtos?“ – retoriškai klaus Leonas. 

REKLAMA

O štai tam tikrų tvarumo taisyklių L. Somovas stengiasi laikytis ir namuose. „Tarkime, jei sudūžta koks nors indas – lėkštė ar puodelis – japonai jį suklijuoja. Tokio daikto klijavimo siūlės būna auksinės ir tas daiktas tampa dar vertingesnis“, – įsitikinęs jis. 

Tuo tarpu kūryboje L. Somovui labiau patinka lengva netvarka, nes joje jis randa viską, ko ieško. O beieškant, dar kyla ir papildomų idėjų.

„Nenoriu įžeisti pedantų, nes žmonės mėgsta gyventi visaip, bet man asmeniškai labiau patinka lengvas chaosas. Tiesa, proto ribose, kad dar būtų malonu gyventi. Įlindęs į netvarką, bandau kažkokią prasmę atrasti ir joje“, – atviraus jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto yra vienas su tvarka susijęs ritualas, be kurio niekuomet neprasideda L. Somovo diena. „Rytais labai mėgstu tvarkyti virtuvę. Kartais, jei virtuvės visgi nesutvarkau, jaučiuosi kažką praleidęs ar nesuspėjęs. Man patinka ryte padaryti tvarkos ritualą ir būtent taip pradėti dieną“, – atskleis jis.  

Laidoje L. Somovas daugiau papasakos ir apie savo gimtąjį Panevėžį. Koks šis miestas buvo tuomet, kai Leonas čia augo, ir dabar, kai grįžta aplankyti gimtinės? Tą sužinosite jau šį šeštadienį.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Na, o kaip šiam miestui sekasi atliekų tvarkymo srityje? Pasirodo, kad rezultatai – itin džiuginantys! Čia ir nauja didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė, ką tik pradėjusios veikti keitimosi daiktais stotelės „Keisk‘IS“, maisto atliekų rinkimo startas bei naujas maisto apdorojimo pastatas. Naujienų daug, o apie visas jas išsamia – jau netrukus!  

„Atliekų kultūra“ – jau šį šeštadienį, 11 val. ryto, tik per TV6! 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų