REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
“Sveiki atvykę“ (nuotr. TV3)
4

 

Įvairius Lietuvos rajonus kas savaitę aprodanti TV3 kelionių po Lietuvą laida „Sveiki atvykę“ šįkart lankysis visai netoli pajūrio esančiame Kretingos krašte. Laidos vedėjas bei keliautojas Žygimantas Barysas-Žygis lankysis įdomiausiose vietose, kalbins dėl savo krašto besistengiančius vietinius ir fiksuos jų sukurtas bei puoselėjamas grožybes.

Ką Žygis siūlo dar šiemet pamatyti Kretingos krašte?

1. Pranciškonų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios pastatų ansamblis. Kretingoje iš viso yra 5 vienuolynai, o „Sveiki atvykę“ komanda aplankys būtent tą, kuriame viskas yra ypatingiausia. Vienuolyne rasite seniausias bažnyčios duris su savita istorija, seniausiai veikiančius vargonus, seniausią saulės laikrodį ir sunkiausią sarkofagą Lietuvoje. „Mane maloniai nustebino tai, kad žemaičiai pačioje bažnyčioje įkūrė... vaikų žaidimų kambarį. Kol suaugusieji lanko bažnyčią, klauso gidų pasakojamų istorijų ir apžiūrinėja eksponatus, mažieji gali žaisti šalia įspūdingo altoriaus ir seniausių vargonų“, – įspūdžius laidoje perteiks Ž. Barysas. 

2. Vandenlenčių parkas „313 cable park“. Pastarasis dar pernai vandenlenčių sporto entuziastų išrinktas bene geriausiu pasaulyje. Jis įsikūręs Kretingos rajone ir turi skirtingo lygio trasas, kuriose treniruojasi net pasaulinio lygio žvaigždės. Taip pat čia organizuojamos vaikų stovyklos, o smalsuolius pritraukia įspūdingai vaizdai ir gardūs valgiai bei gėrimai. 

REKLAMA
REKLAMA

3. Maisto, poilsio ir pramogų kompleksas „Vienkiemis“. Jau ne vieną dešimtmetį gyvuojanti vieta, kuri domina išalkusius maisto ir pramogų. Žiūrovai jau šį šeštadienį išvys, kaip šeimos verslą valdanti ponia Jolanda su vyru projekto komandą vaišins žemaitišku gardumynu – „Šmakalu“. Be to, jiedu parodys bene mažiausius nykštukų namus Lietuvoje, kuriuose virte verda gyvenimas. Komplekse patiks tiems, kurie mėgsta ramiai bei sočiai pavalgyti, praleisti laiką gamtoje, pamaitinti gyvūnus mini zooparke ar tiesiog pernakvoti išskirtinai įrengtuose kambariuose. 

REKLAMA

4. Japoniškas sodas. Kaip ir daug kas Kretingos krašte, taip ir šį objektą pristatant būtina pridėti galūnę „-iausias“. Šis sodas yra didžiausias Europoje, turi begales augalų, tačiau bene didžiausia puošmena – per 500 bonzų. „Sodo įkūrėjas Šarūnas Kasmauskas pasakos, kad apie juos buvo parodytas reportažas net japonų televizijoje. Ten sodą pamatė apie 68 milijonai žiūrovų“, – atviraus Žygis ir džiaugsis galintis šią vietą parodyti ir lietuviams.

REKLAMA
REKLAMA

5. Orvidų sodyba. Tai – kelių šeimos kartų puoselėjama vieta, kurioje apstu visokio dydžio akmenų. Pasak šeimininkų, žmonės čia atvyksta pasikrauti energijos, susilieti su gamta. Ši vieta ne kartą yra tituluota viena unikaliausių sodybų pasaulyje. Beje, Orvidų sodyba bei japoniškas sodas kartu su dar kitais dviem objektais, esančiais Skuodo rajone, sudaro lankytinų objektų komplektą: įsigiję vieną bilietą, už tą pačią kainą galite pamatyti visus 4 objektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. „Atostogų parkas“. Garsus dėl galimybės atostogų atmosferą pajausti bet kuriuo metų laiku. Taip pat turi bene daugiausiai baseinų Lietuvoje – net 16! Be to, čia galima mėgautis procedūromis su iš itin gilaus gręžinio išgaunamu mineraliniu vandeniu. Pirties mėgėjus gali nudžiuginti unikali gintaro pirtis...

7. Tekstilės amatų centras Darbėnuose. Tai – šeimos valdoma nedidelė vieta su jaukia kavinaite. Garsi tuo, kad čia galima pamatyti didžiausius austinių juostų, rankšluosčių rinkinius Lietuvoje. „Skaičiai, raštai ir spalvų gamos iš tiesų yra įspūdingos. Dabar šeima aktyviai renka juostas ir ketina pasiekti 1000 vnt., o šį rekordą užregistruoti Gineso rekordų knygoje“, – naujienomis dalinsis laidos vedėjas.

REKLAMA

Laida „Sveiki atvykę“ – šeštadieniais, 11 val. per TV3!

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų