• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kada paskutinį kartą vakarojote su gera knyga rankoje ir puodeliu kvapnios arbatos – nejaugi neprisimenate? Tuomet jūsų diagnozė aiški – namų ruoša, kuri nuolat prašo nušveisti pageltusias vonios plyteles, suplauti indus ar išlyginti vyro marškinius.

REKLAMA
REKLAMA

Galvojate, jog galite pasikliauti skalbimo mašina ir dulkių siurbliu, nes jie taupo jūsų brangų laiką? Meskite tai iš galvos ir nustokite tikėti mitais apie namų ruošos darbus. Gal tuomet suprasite, kodėl niekaip nerandate laiko sau, kuris save gerbiančiai ir mylinčiai moteriai reikalingas lyg oras.

REKLAMA

Mitai, mitai, mitai

1. Moterys sutvertos namų ruošai.

Kadangi vyrai šiais laikais mažai ką nutuokia apie medžioklę, todėl ir moters pašaukimu namų ruošos darbams vertėtų kiek suabejoti. Gal dar kas nors ir skirsto darbus į vyriškus ir moteriškus, pamiršdami, jog nuostabiausi pasaulio kulinarai yra vis dėlto vyrai. Tad kodėl gi jiems nesublizgėjus ir kitose, kur kas paprastesnėse, srityse: pavyzdžiui, unitazo ar dulkių valymo darbuose?

REKLAMA
REKLAMA

2. Buitinė technika ir įvairūs prietaisai taupo laiką.

Nė velnio! Štai 1925 m., kai dauguma drabužių buvo skalbiami rankomis, šiam darbui moteris skirdavo vidutiniškai 5,5 val. per savaitę. Tuomet, kai buvo išrastos skalbimo mašinos, šio užsiėmimo trukmė išaugo iki 6,25 val. Reikia daugiau įrodymų? Prašom! Pasak statistikos, 1920-30 m. moterys JAV namų ruošos darbams skirdavo 60 val. per savaitę, o 1970-80 m. jos užtrukdavo jau iki 70 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyla natūralus klausimas – kodėl? Matematika nesudėtinga – šiandien kartelė namų ruošos darbams užkelta kur kas aukščiau: dažniau keičiame rūbus, tikimės daug švaresnių namų ir įvairesnio meniu. O ir pagalbos sulaukiame mažai, kadangi vyrai paprastai mano, kad namuose mes nedirbame, nes viską už mus nuveikia mašinos.

3. Tvarkymasis atneša naudą.

Namų valymui vidutiniškai sugaištame po 2 val. kasdien. Kokia iš to nauda? Net ir po didžiausios savaitgalinės tvarkos jau antradienį akis bado ant baldų nutūpusios dulkės ir ant dujinės viryklės besikaupiantys riebalai.

REKLAMA

Iš tiesų didžiausią paslaugą darome savo organizmui, nes leidžiame jam kvėpuoti chemikalais, žadančiais stebuklingą švarą nuo pat pirmo brūkštelėjimo. Ironiška, bet ta švara ir tvarka nusėda mūsų kvėpavimo takuose ir plaučiuose.

4. Vyrai vis daugiau linkę padėti namų ruošoje.

Mes tuo tikrai norime patikėti, bet... Dar visai neseniai viešėdama Londone, žavėjausi mandagiais ir galantiškais britų vyrais, darban pasipuošusiais stilingais mėlynais marškiniais ir kostiuminėmis kelnėmis. Tik kažin, ar dabar norėčiau tokio vyro savo namuose, žinodama, jog vos 55 proc. britų per pastarąją savaitę yra plovę indus.

REKLAMA

Ne veltui kai kurios moterys sako, kad vyro buvimas namuose prideda kur kas daugiau darbo nei suteikia naudos, kadangi nuolat tenka rinkti tik jam vienam suprantamu būdu išmėtytas kojines, rankioti nuo stalo tuščius saldainių popierėlius ir priminti, kad, šiukštu, nelįstų į kambarį su laukui skirtais batais.

5. Namų šeimininkės geriausios motinos.

Iš tiesų vaikai, kurių mamos dirba, užauga kur kas mažesniais veltėdžiais, nei tų, kurios kiaurą parą pluša namuose. Maža to, prisiekusios namų šeimininkės dažniau yra linkusios mušti vaikus ir gauti į kaulus nuo savo vyrų!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Niekas nepaneigs, jog darbas namuose svarbus ir sunkus, tačiau nuo jo labai greitai „pavažiuoja stogas“. Moterys tampa pavargusios ir irzlios. Jos nepatinka pačios sau, vaikams ir vyrams, kurie net neturi apie ką su jomis pakalbėti, nes nauji pasiekimai skalbimo srityje ar virtuvėje jiems nė motais. Bent jau tol, kol randa išlygintus marškinius ir lėkštę garuojančios sriubos.

REKLAMA

6. Namų šeimininkės turi marias laiko.

Juk jos nieko nedirba! Kambarių tvarkymui, skalbimui, valgio ruošimui ir vaikų priežiūrai daug laiko nereikia, nes viskas gaunasi kažkaip savaime. Todėl nemažai vyrų iki šiol nesupranta, kodėl juos grįžusius po darbo pasitinka niurzgalė žmona, kuri visą dieną ilsėjosi.

Pasak iškalbingos statistikos, vyrai per savaitę paprastai turi 33,5 val., kurias gali skirti laisvalaikiui, tuo tarpu moterys – 24,6 val., ir tai ne visuomet. Mat jų darbas vyksta 7 dienas per savaitę, nes jos ir savaitgaliais dirba – tuomet, kai vyras ir vaikai ilsisi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų