REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įpusėjant paskutiniam vasaros mėnesiui žinoma žurnalistė, radijo ir laidų vedėja Rimantė Kulvinksytė su šeima pasinėrė į naują, atradimų kupiną veiklą – Pakruojo dvaro parfumerinėje kūrė vienetinius, vasara alsuojančius kvepalus.

Įpusėjant paskutiniam vasaros mėnesiui žinoma žurnalistė, radijo ir laidų vedėja Rimantė Kulvinksytė su šeima pasinėrė į naują, atradimų kupiną veiklą – Pakruojo dvaro parfumerinėje kūrė vienetinius, vasara alsuojančius kvepalus.

REKLAMA

„Mano piešinyje bus saulėta diena, kai žydi gėlės, o danguje daug baltų debesų,“ – Pakruojo dvaro parfumerės Rasildos paprašyta apibūdinti, kokį paveikslą norėtų nupiešti kvapu, nė nemirktelėjusi atsakė Rimantės Kulvinskytės keturmetė dukra Luna. Dvare yra siūloma ne viena edukacinė programa ir užsiėmimas, tinkantis vaikams, tačiau renkantis įdomiausią, kvapiųjų aliejų maišymas mergaitei pasirodė tarsi stebuklingas procesas, primenantis burtus ir žymiausią berniuką-burtininką Harį Poterį. „Ir patirtis išties buvo magiška“, – priduria mergaitės mama.

„Magijos jausmą pirmiausia suteikė matyti tai, kaip vaikui buvo įdomu ir neatrasta uostyti gausybę buteliukų su aliejais ir ieškoti tų, kurie jai asocijuojasi su norima užuosti vasaros diena, o visų antra – išgirsti dvaro parfumerijos istorijos pradžią Pakruojo dvare“, – pasakoja Rimantė Kulvinskytė.

REKLAMA
REKLAMA

O pastaroji grąžina į XIX a., kai baronas Leonas von der Ropas, keliaudamas po Prancūziją, Graso mieste susipažino su tuomet garsiu parfumeriu Žaku de Burie ir pakvietė jį atvykti pasisvečiuoti į jo dvarą Lietuvoje bei sukurti mylimajai kvepalus.

REKLAMA

Prancūzą sužavėjo barono pasakojimas apie ypatingai gražų tolimą kraštą ir netrukus jis čia atvyko bei pasinėrė į kvepalų bei įvairių purškalų gamybą. Prancūzų parfumerio viešnagė, kuriant ir eksperimentuojant su dvaro augmenija, netrukus virto mėnesiais ir net metais, o gandas apie parfumerinę traukė aplinkinių dvarų ponias ir paneles. Dar vienas nustebinęs mamą ir dukrą dalykas buvo ir tai, kad nuošaliau stebėjęs visą kvepalų gamybos procesą, prisijungti panoro ir tėtis, nupiešdamas aromatais tamsų rašytojo kambarį, dvelkiantį viskiu ir tabaku.

REKLAMA
REKLAMA

Kūrybinio proceso pabaigoje, parfumerės prašytas įsivaizduoti paveikslas galiausiai keturmetei pakvipo čiobreliais, rožėmis, citrinžole ir pelargonijomis, saulė skleidė apelsino kvapą, o balti debesys – vanilės. Mamos mintys kvapais nunešė į vasaros pabaigą, kur pynėsi daug sunkių, šiltų aromatų su šalnos jau pakąstų lapų prieskoniu.

Išbandyti kvepalų kūrybą Pakruojo dvare gali kiekvienas, o ypač tai patiks šeimoms su ūgtelėjusiais vaikais, romantiškai nusiteikusioms porelėms ir net draugių kompanijoms, švenčiančioms mergvakarį ar kažkokią kitą progą.

Gėlių festivalio metu parfumerinė lankytojams atvira kiekvieną dieną visą vasarą ir net iki pat pirmųjų rudens šalnų.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų