Šį šeštadienį jau ketvirtąjį sezoną Lietuvos televizijoje pradeda laida „Pulsas“. Žiūrovų pamėgtoje ir medikų gerbiamoje laidoje – temos, aktualios kiekvienam iš mūsų. Nors šį šeštadienį „Pulsas“ kalbės apie vyrus, tačiau tema ne mažiau svarbi ir moterims.

Anot statistikos, Lietuvai gresia tapti našlių populiacija. „Pulsas“ klausia – kodėl? Atsakymą pateikia specialistai: mūsų vyrai vis dar gyvena nesaugiai ir nesirūpina savo sveikata. Statistinis lietuvis išgyvena vos iki 68-erių, moterys nesunkiai pasiekia ir 80. Vyrus dažniausiai šienauja ligos: jie triskart rečiau kreipiasi į gydytojus, užleidžia rimtus susirgimus ir dažniau žudosi.

Tiesa, vyrų gyvenimo trukmė pastaraisiais metais ilgėja. Tačiau tik todėl, kad jų jau mažiau žūsta keliuose. Drauge su gydytoju neurologu, toksikologu ir psichologu laida mėgina rasti atsakymus į klausimus,  kodėl gi  Lietuvos vyrai gyvena bent 11 metų trumpiau nei moterys, ir kodėl jiems skųstis negalavimais vis dar nevyriška?

Antroji tema – kaip išgyventi, kai gyvenimą sudrebina tarsi perkūnas iš giedro dangaus atskriejusi žinia apie sunkią onkologinę ligą. Kelionėje per skaudžius patyrimus, sudėtingus išgyvenimus, vertingu palydovu tampa Lietuvoje dar nauja, pasaulyje sparčiai besivystanti sritis – onkopsichologija. Jos specialistų uždavinys – padėti pažvelgti į ligą ne kaip į nuosprendį, bet kaip į iššūkį, kovoti ir laimėti.


Rašyti komentarą...
p
purksis
2012-02-05 10:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyrai gyvena geriau negu moterys, visu pirma – veliau veda, o visu antra
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų