„Rezultato nekeičia ir dėl techninių trikdžių pavėluotai atėję žiūrovų balsai – LRT kartu su audito įmone „Grant Thornton Baltic“ perskaičiavo balsus ir patvirtina, kad į Bazelį važiuoja „Katarsis“, – rašė LRT savo „Facebook“ paskyroje.
Techniniai trikdžiai nesugriovė rezultatų
Finalinio balsavimo metu žiūrovai susidūrė su techninėmis problemomis – kai kurie skambučiai nebuvo priimami, o SMS žinutės vėlavo pasiekti balsų skaičiavimo sistemą.
„TCG Telecom“ vadovas Vaidotas Žalalis LRT aiškino, kad didžiulis skambučių srautas laikinai perkrovė sistemą, tačiau visi balsai buvo registruojami.
„Pirminė balsavimo dalis praėjo sklandžiai, jokių SMS ar skambučių sutrikimų nefiksuota. Deja, prasidėjus TOP3 balsavimui „smūginis“ skambučių srautas laikinai sutrikdė skambučių priėmimo sistemą (skambinantysis po pradinio pranešimo apie skambučio kainą išgirsdavo užimtumo signalą). Taip pat pastebėtas dalies SMS žinučių vėlinimas, iš operatorių SMS žinutė balsų skaičiavimo sistemą pasiekė po tam tikro uždelsimo. Grįžtamosios žinutės apie sėkmingą balsą gavėjus galėjo pasiekti gerokai vėliau nei jų balsas buvo įskaičiuotas“, – sakė V. Žalalis.
LRT pripažino, kad balsavimo problemos kartojasi ne pirmą kartą ir svarsto keisti balsavimo sistemą ateityje. LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas užsiminė, kad galbūt reikėtų visiškai atsisakyti balsavimo telefonu ir ieškoti alternatyvių būdų žiūrovų balsams skaičiuoti.
„Atsiprašome visų, kam nepavyko sklandžiai atiduoti balso už savo mėgiamą pasirodymą. Apmaudu, kad techninės priežastys nuolat temdo konkurso džiaugsmą. Vienintelis balsavimo telefonu paslaugą teikiantis tiekėjas Lietuvoje kol kas neužtikrina sklandaus balsavimo, todėl aptarėme su komanda, kad svarstysime nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje nebebendradarbiauti su šia įmone ir ieškoti kitokių balsavimo sprendimų“, – sakė jis.
„Katarsis“ užtikrintai laimėjo
Nepaisant kilusių abejonių, perskaičiuoti balsai tik dar kartą įrodė „Katarsis“ pergalę – jų pranašumas prieš konkurentus išliko triuškinantis. Grupė sulaukė didžiulio palaikymo tiek balsuojant, tiek gyvai Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur juos palaikė tūkstančiai gerbėjų.
„Sveikiname „Katarsis“ su puikiu pasirodymu, kuris sulaukė didžiulio palaikymo – tiek gyvai arenoje, tiek balsuojant telefonu. Linkime jiems sėkmės ruošiantis didžiajam konkursui Šveicarijoje!“ – teigė LRT atstovai.
Dabar grupė pradeda pasiruošimą „Eurovizijos“ konkursui Bazelyje, kur tikisi pateisinti tiek Lietuvos, tiek užsienio gerbėjų lūkesčius.
Klausykite „Katarsis“ dainos „Tavo akys“ čia:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
sms ir skambučių? Kodėl iki dabar nėra paskelbta?