REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Nelly Paltinienė ir Liveta Kazlauskienė (tv3.lt fotomontažas)

Vasario 29-ąją pasaulis neteko legendinės lietuvių estrados dainininkės Nelly Paltinienės. Jos artima bičiulė, atlikėja bei didelė gerbėja Liveta Kazlauskienė atvėrė širdį ir papasakojo apie judviejų pažintį, gautą talismaną, vertingus patarimus bei paskutinį pokalbį.

12

Vasario 29-ąją pasaulis neteko legendinės lietuvių estrados dainininkės Nelly Paltinienės. Jos artima bičiulė, atlikėja bei didelė gerbėja Liveta Kazlauskienė atvėrė širdį ir papasakojo apie judviejų pažintį, gautą talismaną, vertingus patarimus bei paskutinį pokalbį.

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad Nelly jai buvo ne tik pavyzdys, tačiau kartu – ir angelas sargas.

Pirmas susitikimas ir gauta dovana

L. Kazlauskienė pasakojo, kad jos pažįstamos apie 28 metus, o jų pažintis prasidėjo grimo kambaryje. 

„Mes susipažinome prieš koncertą, buvome viename grimo kambaryje. Negalėjau patikėti, kad rengiuosi tame pačiame kambaryje su Nelly Paltiniene. Aš jai papasakojau, kad nuo pat vaikystės esu didelė jos gerbėja. Ji tuomet ant kaklo turėjo tokį kryželį, kurį, nusiėmusi nuo kaklo ir įdėjusi man į ranką, pasakė: „Liebling, kadangi esi mano gerbėja nuo pat vaikystės, aš tau dovanoju savo kryželį, kad jis tave saugotų taip, kaip Dievas saugoja mane“, – apie pirmąjį susitikimą pasakojo Liveta.

Moteris tikino, kad šį kryželį ji visuomet vežiojasi su savimi. Laiko jį koncertų lagaminėlyje. Nuo pat pirmo susitikimo jos taip susibičiuliavo, kad tapo artimomis draugėmis iki pat Nelly mirties: „Mes buvome artimos bičiulės, nebuvo nė vieno pamiršto gimtadienio. Neturėjome jokių konfliktų, nesulaukdavome jokių neigiamų pasakymų. Iš jos sklisdavo toks šiltumas, toks gerumas. Arvydas irgi be galo nuostabus ir šiltas žmogus, aš juos labai myliu...“

REKLAMA
REKLAMA

Ne tik bičiulė, bet ir angelas sargas bei santykių gelbėtoja

Atlikėja L. Kazlauskienė teigė, kad „nėra namų be dūmų“, todėl ir jos asmeniniame gyvenime buvo visko. Drauge su vyru Petru ji ne tik namuose, bet ir scenoje, todėl nenuostabu, kad kartais tenka ir pasibarti, tačiau visuomet į pagalbą atskubėdavo estrados legenda Nelly.

REKLAMA

„Dėl visų iškilusių asmeninių problemų konsultuodavausi su Nelly. Visus mano asmeninius dalykus žinodavo ji ir Stefa Navardaitienė – jos koncertų vedančioji. Abidvi buvo mano santykių gelbėtojos. Turėjau du angelus sargus. Vienoje pusėje buvo Nelly, o kitoje – Stefa. Patardavo, kaip reikia išsaugoti tvirtus santykius.

Ji man sakydavo: „Apsiramink, niekada nespręsk visko čia ir dabar. Reikia pagalvoti, kad išauš kita diena ir ji bus šviesi.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kai kalbu apie Nelly, priešais mano akis atsiranda jos veidas: „Liebling, nieko nespręs čia ir dabar, nes aš irgi esu karšto būdo. Jeigu ir aš vadovausiuosi emocijomis – bus blogai. Reikia klausimą palikti išspręsti kitai dienai. Be to, didelė meilė viską nugali. Aš labai myliu Arvydą, mano meilė jam yra begalinė. Tu pagalvok, kad Petras yra tavo angelas sargas, o ant angelo sargo pykti negalima“, – prisiminimais dalijosi žinoma moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liveta pridūrė, kad ji buvo nuostabi draugė, kuri negaili patarimų ir laiko: „Ji buvo tikra draugė, kuriai galėjau patikėti visas šeimos paslaptis, kuri buvo kaip angelas sargas. Ji padėdavo gyvenimiška patirti išsaugoti šeimą sunkiais momentais.“

Perimta tradicija iš Nelly

Nepaisant to, kad Liveta ir Petras Kazlauskai nesimatydavo su Nelly ir Arvydu dažnai, tačiau kuomet susitikdavo, jų laikas praleistas drauge būdavo itin turiningas. 

„Dažnai nevykdavome į Vokietiją, nes vis prasilenkdavome. Kuomet mes vykdavome į Vokietiją pas savo giminaičius, jie vykdavo į Lietuvą, bet kai sutapdavo laikas, tuomet visuomet stengdavomės užsukti pas juos. Jie mus labai šiltai priimdavo. Kokia laimė būdavo mums visiems susitikti.

REKLAMA

Arvydas, kaip vaikščiojanti enciklopedija, žinių šaltinis. Jis tiek daug žino, veždavo po pilis ir viską pasakodavo. Eidavome papietauti aikštėje, prie bažnyčios, Mannheimo mieste. Labai gražiai praleisdavome laiką. Nellytė nuvesdavo mane į parduotuves ir parodydavo, kur ji perkasi savo dailias suknytes. Ji visuomet nusipirkdavo suknelę, kaip bazę, o pati ją išpuošdavo. Turėjo siuvimo mašiną, manekeną. Ko nebūdavo dar Lietuvoje, ji jau turėjo pas save Vokietijoje. Suknelės buvo nepaprastai dailios, išpuoštos plunksnomis... Atvažiuodama į Lietuvą, ji apdalindavo visus – kiek aš dar pati turiu visokių gražių medžiagų“, – kalbėjo Liveta.

REKLAMA

Liveta iš Nelly perėmė ir vieną tradiciją, kurios laikosi ligi šiol: „Nellytė visuomet paruošdavo mylimiausių dešrelių su garstyčiomis, o šalia jų – salotytės. Kuomet atsikeldavome ryte, visuomet ant stalo degdavo žvakelė ir būdavo paruošti pusryčiai. Nesvarbu rytas ar vakaras – visuomet ant valgio stalo dega žvakelė. Ji puoselėdavo tokias tradicijas, o šią tradiciją iš jos net pati perėmiau. Pas mane namuose irgi visuomet ant valgio stalo dega žvakelė. Būdavo tokia fantastiška aplinka – Arvydas ryte kaisdavo kavą, o Nelly ruošdavo stalą. Pro langą galėdavai žiūrėti kaip čiulba paukšteliai ir bėgioja voverytės. Taip smagu būdavo...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis susitikimas ir pokalbis

Liveta kalbėjo, kad laikas taip greitai bėga, todėl net sunku prisiminti, kada tiksliai ją matė paskutinį kartą. Tačiau teigė, kad dar visai neseniai kalbėjo su Nelly vyru Arvydu ir atsiskaičiavo, kad paskutinį kartą Vokietijoje lankėsi užpernai.

„Vokietijoje, aplankę gimines, važiavome pas juos į svečius. Pamenu, kad buvo sekmadienis, Lietuvoje švenčiama Motinos diena, o Vokietijoje ji turėjo būt švenčiama po savaitės. Vokietijoje sekmadieniais niekas nedirba, tik benzino kolonėlės. Važiuodama pas Nelly dairiausi, kur galiu gauti kokią puokštę jai padovanoti... Laimei, įvažiavus į Mannheimą, žiūrime, benzino kolonėlėje pridėta tokių gražių Mamos dienai padarytų vazonėlių. Nupirkau raudoną vazonėlį su įvairiomis gėlytėmis, o viduryje vazonėlio – įsmeigta širdutė „Su Mamos diena“. Kai atvykome pas ją, jai sakiau: „Sveikinu su Mamos diena, nes jūs esate mano scenos mama“. Ji labai apsidžiaugė – jos akys visuomet spinduliavo gerumu“, – šyptelėjo Liveta.

REKLAMA

Tiek Liveta, tiek ir Nelly visuomet susiskambindavo per gimtadienius – ne išimtis buvo ir šiemet, vasario 16-ąją, per kurią gimimo dieną šventė Nelly. Moteris pasakojo, kad drauge su vyru ir dukra jai paskambino sudainuoti dainos.

„Pasveikinome su gimtadieniu ir jos balsas buvo labai silpnas. Mes visi trys dainavome „Su gimimo diena, su gimimo diena..“ Kuomet baigėme dainuoti, ji taip nusijuokė ir pasakė: „Aš jus labai myliu, ačiū, kad paskambinote... Tik labai neturiu jėgų jau kalbėti. Iki kito karto...“ To kito karto jau nebebuvo...

REKLAMA

Iš balso girdėjau, kad ji yra labai silpna, kad jai labai sunku. Būdavo tokių dienų, kuomet jai būdavo sunku, tačiau tą kartą jau girdėjosi, kad jau kitoks sunkumas ėjo iš jos balso. Tada net nedrįsau leisti sau tokių minčių, kad jau viskas tuoj bus... Mes džiaugėmės, kad ji sulaukė dar vieno gimtadienio“, – atsiduso atlikėja.

Nelly meilė Lietuvai ir vyrui

L. Kazlauskienė pasakojo, kad Nelly labai mylėjo Lietuvą, nepaisant to, kad joje ir negyveno. Kaip yra žinoma, Nelly gimimo dieną švęsdavo vasario 16-ąją. Ši data Lietuvai yra labai reikšminga, būtent šią dieną minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena, o atlikėja buvo kremuota kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ji Lietuvą mylėjo visa širdimi. Visa širdimi ir gyveno joje... Niekada nieko blogo apie šalį nėra pasakiusi“, – pridūrė ji.

Atlikėja reiškė gilią užuojautą jos artimiesiems bei gerbėjams. Ji tikino, kad dar visai neseniai kalbėjo su Arvydu Paltinu, kuris teigė, kad šiuo sunkiu laikotarpiu nėra vienas: „Dabar juo pasirūpina. Jo savijauta kaip ir normali, bet širdį slegia, skauda... Jaučiasi vienišas, ta būsena, kuomet netenki mylimo žmogaus... Pragyveno tiek daug metų kartu... Jie buvo kaip dvi širdies obuolio pusės. Jie buvo kaip vienetas. Vienas be kito – niekur. Visuomet gražiai būdavo kartu. Jie buvo pavyzdys šeimyninio gyvenimo. Kaip partneriai ir kolegos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų