Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiemos šventės anaiptol ne visiems kelia džiugesį. Psichologai tvirtina, kad viską lemia mūsų pačių nusiteikimas.

REKLAMA

Jei erzina šurmulys

Jums krinta į akis, kad parduotuvių vitrinos perdėm išpuoštos, televizijos peršama reklama – saldi ir įkyri. Visa tai atrodo lyg pasityčiojimas, nes nebaigtų darbų nemažėja ir nėra jokios vilties, kad darbdavys prieš šventes išskirs bent simbolinę premiją. Pasistenkite nekurstyti neigiamų emocijų. Jeigu erzina reklama, rečiau įsijunkite televizorių. Verčiau jį iškeiskite į gerą knygą, kultūros renginį. Kai kurioms moterims puiki psichoterapija yra rankdarbiai. Pasistenkite elgtis taip, tarsi prieššventinis maratonas jūsų visai neliestų. Beje, pasidairymas po parduotuvių lentynas kartais taip pat padeda atsikratyti per dieną susikaupusios įtampos.

Jei pasijuntate vieniši

Šis jausmas dažniausiai aplanko tuos, kurie neturi šeimos ar neseniai išsiskyrė ir dar tebejaučia praradimą. Matant, kaip kitiems pavyksta išlaikyti darnius šeiminius santykius, vienatvė tampa dar skaudesnė. Išmintingiausia būtų pasprukti nuo įprastinės aplinkos, nuo giminių ir bičiulių užuojautos žvilgsnių. Praleiskite šventes aplinkoje, kur susitinka mažai pažįstami žmonės. Jeigu nėra galimybės išvykti į tolimesnę kelionę, pasimėgaukite kūnui ir sielai teikiamais malonumais: nueikite į sauną, pasidarykite masažą su aromatiniais aliejais, bažnyčioje pasiklausykite šventinių giesmių... Tai kur kas geriau negu laiką leisti draugijoje apsimetinėjant, kad jums labai linksma.

REKLAMA
REKLAMA

Jei nebetikite stebuklais

Bėgant metams vis labiau suvokiate, kad stebuklų nebūna, o jūsų gyvenimas jau niekada nepasikeis į gerąją pusę. Pradedate jaustis nevykėliais. Nelaukite stebuklo. Susikurkite jį patys. Na, argi ne patys esate kalti, kad užkertate kelią malonioms emocijoms? Pasakykite sau, kad šias šventes praleisite nuostabiai, kad ir kokios susiklostytų aplinkybės. Džiaugsmo gali suteikti šventinis koncertas, pasigrožėjimas žiemos pasaka, galimybė atsitraukti nuo darbo rūpesčių. Kai bendrauti nesinori, išgelbės gera knyga ar iš anksto įsigyta vaizdajuostė su įdomiu fi lmu, koks nors retas skanėstas. O gal skirkite šiek tiek dėmesio tiems, kuriems tikrai sunku gyventi? Nueikite aplankyti vienišos giminaitės, sunkiai besiverčiančios pažįstamos ar sergančios kaimynės. Gerumas turi savybę sugrįžti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų