J. Milius scenoje įkūnys įsimylėjėlį Romeo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė naują sezoną

27-ąjį rudenį pradedantis skaičiuoti Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras žiniasklaidai pristatė naują teatro sezoną. Jį šįkart pradės du tarptautiniai projektai ir Gaetano Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ premjera.

Jau šį savaitgalį įvyks pirmasis tarptautinio menų projekto „Jūros mūzos“ renginys, kuriame – Pabaltijo šalių menininkų, Nidos tapybos plenero „Nidos ekspresija 2013“ dalyvių naujausi darbai. Sezono atidarymo proga teatro Kolonų salėje bus surengtas ir kamerinis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų koncertas. Jau po savaitės, rugsėjo 29 dieną, startuos bendro Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos projekto pirmoji premjera – Williamo Shakespeare'o 2 dalių tragedija „Romeo ir Džiuljeta“. Šįkart spektaklis bus suvaidintas lietuvių kalba, tačiau jau 2014 m. sausio mėn. į klaipėdiečių sceną jis sugrįš trikalbis ir 5 kartus bus parodytas drauge su Elbingo A. Sevruko dramos teatro (Lenkija) ir Kaliningrado dramos teatro (Rusija) aktoriais. Romeo vaidmenyje pasirodys Jeronimas Milius, Džiuljetos – Beata Ignatavičiūtė.

REKLAMA

Sezono pradžią vainikuos naujausia teatro premjera – Gaetano Donizetti komiška opera „Meilės eliksyras“. Iš XIX a. kaimo į šių dienų pajūrio kurortą perkeltas operos veiksmas leis žiūrovams pasimėgauti muzikialia, lengva ir vasariška meilės istorija italų kalba. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atliks Inga Šlubovska (Latvijos nacionalinis operos teatras), Aurimas Raulinavičius, Tomas Tuskenis ir Artūras Kozlovskis, orkestrui diriguos Dainius Pavilionis.

„Jūros mūzų“ renginių ciklą spalio 5 d. pratęs koncertas „Dainuok su manimi“. Jame lenkų kilmės solistė iš Vokietijos Katažyna Dondalska (koloratūrinis sopranas) drauge su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru atliks vieno talentingiausių vokiečių kino muzikos kompozitorių Franz Grothe kūrinius. Prieš renginį Kolonų salėje koncertuos Žemutinės Saksonijos, Nynburgo miesto pučiamųjų orkestras. Iki naujųjų „Jūros mūzose“ skambės G. Verdi ir R. Wagner muzika, minint kompozitorių 200-ąsias gimimo metines, o G. Verdi operoje „Traviata“ laukiama atvykstant solistų iš Latvijos.

Sezone – įvairių žanrų premjeros

Naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rudens repertuaras gausus įvairiausių žanrų ir formų muzikinių premjerų.

Lapkričio mėnesį mažiesiems žiūrovams bus pristatytas kompozitoriaus Vladimiro Konstantinovo ir libreto autorės bei režisierės Agnės Dilytės muzikinis-teatrinis žaidimas vaikams „Neliūdnos varlės neprincas“. Jame – lyg metafora į mūsų nūdieną, muzikalus ir interaktyvus pasakojimas apie linksmą varlę, bandančią išsivaduoti iš liūdnų ir nelaimingų varlių kūdros.

Vaikams ir jaunimui skirta ir edukacinė programa „Uvertiūra“ visiems besidomintiems teatro menu leis iš arti pamatyti, kur ir kaip gimsta spektakliai. Kelionę po Lietuvą su spektakliuku vaikams „Verpalų pasakos“ jau pradėjo teatro projektas „Keliaujanti vaikų akademija“.

Tradiciškai, premjera teatre žiūrovai kviečiami palydėti senuosius ir pasitikti naujuosius metus. Šįkart scenoje – teatralizuotas koncertas „Ekspresas į Naujuosius metus“ su populiariausiomis G. Verdi, P. Čaikovskio, J. Strausso ir kitų kompozitorių kūrinių ištraukomis.

REKLAMA

Naujajame teatro repertuare pagausės nacionalinių veikalų. Sausį – pasakos vaikams pagal V. V. Lansbergio kūrinį „Tinginėlių kaimas“ premjera (režisierė ir inscenizacijos autorė Rūta Bunikytė), pavasarį – šokio spektaklis „Altorių šešėly“ pagal Vinco Mykolaičio-Putino to paties pavadinimo romaną (choreografas Aurelijus Liškauskas). Muziką šiam pastatymui kuria šiuolaikinės muzikos kompozitorius Leonas Somovas, libretą – Birutė Mar.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų