Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Linas Matulis (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Marškinėliai, sportinis bliuzonas, sportinės kelnės ir kedai – tai dažniausa energetinio nealkoholinio gėrimo „Space Dragon“ bendrakūrėjo, puslapio supergentis.lt autoriaus, išskirtinių patyrimų gido (tuoj viską paaiškinsime) Lino Matulio atributika. Linas visada atrodo tarsi dalyvaudamas ilgųjų distancijų maratone ir jam tikrai nerūpi, kad, užsidėjus penkiapirščius batus, jį varsto įtarūs praeivių žvilgsniai.

12

Marškinėliai, sportinis bliuzonas, sportinės kelnės ir kedai – tai dažniausa energetinio nealkoholinio gėrimo „Space Dragon“ bendrakūrėjo, puslapio supergentis.lt autoriaus, išskirtinių patyrimų gido (tuoj viską paaiškinsime) Lino Matulio atributika. Linas visada atrodo tarsi dalyvaudamas ilgųjų distancijų maratone ir jam tikrai nerūpi, kad, užsidėjus penkiapirščius batus, jį varsto įtarūs praeivių žvilgsniai.

REKLAMA
REKLAMA

Spingsinčiomis akutėmis, pulsuojantį pozityvia energija Liną pirmą kartą sutikau nuėjus į „Šokių erdvę“ – Lino vedamą renginį, kuomet kiekvienas dalyvis gali išlaisvinti savo kūną, judėti taip, kaip nori, be jokių tabu ir baimės „o ką kiti pagalvos“, nes ten kiti dažniausiai negalvoja, o tiesiog leidžia sau nerti į asmeninę šokio/gyvenimo kelionę. Linas tuomet tikrai nepasirodė kaip eilinis vyras – jis netelpa į jokio tipinio personažo rėmus. Linas sako, kad jis yra išskirtinių patyrimų gidas.

REKLAMA
REKLAMA

Išskirtiniai patyrimai

„Išskirtiniai patyrimai yra būdas plėsti – save, savo patyrimą ir savo kūrybinių įrankų arsenalą. Išskirtiniai patyrimai yra labai svarbus faktorius, kurio mūsų visuomenėje taip trūksta, mes taip užsidarome į tą tinkliuką darbas-„Maxima“-namai, kad nuolat papuolame į atsikartojančių minčių srautą, iš kurių nieko naujo tikrai neišmokstame“, – sako Linas.

Tai kas tie išskirtiniai patyrimai? Vienas iš jų indikatorių, sako pašnekovas, – tai tam tikro veiksmo kartojimas ilgą laiko tarpą.

„Bet kokio dalyko darymas ilgą laiką keičia tavo mąstymą. Tu gali pašokti tris minutes ir sakyti: nieko nepajaučiau. Aišku, kad nepajautei, nes per tą laiką tu galvoje sukai senus minčių atsikartojimus. Tuo tarpu jeigu šoksi tris paras non-stop, kaip daro kai kurios Afrikos gentys, tavo automatinės reakcijos per pirmas dvi-tris valandas greičiausiai baigsis“, – pasakoja Linas.

REKLAMA
REKLAMA

Vipasanos stovykla

Vienas įsimintiniausių Lino išskirtinių patyrimų – tai dešimties dienų Vipasanos meditacijos stovykla. Jeigu išgirdus „stovykla“ jau nukeliavote į mokyklos laikus, kai važiuodavot į stovyklas, žaisdavot visą dieną, o vakarais sėdėdavot prie laužo, tai čia daug bendro su tuop nerasite. Nebent tai, kad miegat mažai – Vipasanos stovykloje keliamasi ketvirtą valandą ryto. Negalima kalbėtis su kitais dalyviais, tiksliau, su niekuo – negalima naudotis mobiliaisiais, kompiuteriais ar kitais įrenginiais. Vietoj to, visą dieną medituoji Vipasanos technika, stebėdamas savo kūną. O čia tai iššūkis. Čia tau ne „ice bucket challenge“.

„Vipasanoje jie moko neurofiziologijos pagrindų – skausmo, malonumo, neuroasociacijų išvalymo – praktinę pusę gyvenime. Tai yra tavo neigiamų ir teigiamų asociacijų, arba, neurolingvistinio programavimo kalba, inkarų, išvalymas. Aš buvau apšalęs“, – kalbėjo Linas.

REKLAMA
REKLAMA

Vipasanoje, sako jis, viskas veikia taip: dėmesiu eini per kūną, odos paviršiumi nuo galvos iki pėdų ir vėl į viršų. Tada dėmesiu pereini vidaus organus – kaukolę, akiduobes, viską.

Tirpdomi emociniai išgyvenimai

„Būna, kad prieini vietas, kur tarsi smengi į smalą, negali toliau praeiti, tiesiog užstringi, toks nemalonus pojūtis. Toje vietoje yra rekomendacija nieko nespausti, leisti savo dėmesiui ten būti. Tu tiesiog kvėpuoji, ir tavo dėmesys jį iš lėto tirpdo, kol visai ištirpdo“, – pasakoja Linas.

Ta „smala“ kūne, kaip sako Linas, yra aukšto intensyvumo emocinis išgyvenimas, kuris užstrigo žmogaus kūne ir daro įtaką jo gyvenimui. Tad su Vipasana jį ištirpdžius, išlaisvinami ir žmogaus emociniai blokai.

„Tau aktyvuojasi aukšto intensyvumo emocija, galvoji: wow, kokia nesąmonė, bet tuo pat metu esi visiškoje ramybėje, nes žinai, kad ir tai praeis. Ir tu būni ten tol, kol praeina“, -sako jis.

REKLAMA
REKLAMA

Valanda nejudant

Linas pasakoja, kad po keletos dienų Vipasanos stovykloje buvo įvesta papildoma taisyklė – valandą išbūti toje pačioje pozicijoje visiškai nejudant. Linui jau po penkių minučių ėmė labai skaudėti kelią, tas skausmas darėsi nepakenčiamas ir trukdė tęsti meditaciją.

„Aš tuomet leidau savo dėmesiui nukryptį į skausmą ir ieškoti to taško, iš kur jis sklinda – kur tas skausmo epicentras. Pasidarė įdomu – tas taškas slankioja, keičiasi, kaista ir aš pradedu jausti labai aiškiai impulsą, kaip tas skausmas keliauja į mano smegenis. Ir jis taip tik tunk tunk tunk, ir aš užsidegu. Dingsta mano kūnas. Nebėra minčių. Aš žinau, kad aš nesuvokiu, ką dabar jaučiu, bet vyksta daug labai greitų procesų, ir aš sėdžiu kaip ugninis kamuolys be jokio savo kontūro“, – pasakoja Linas. Jis nežino, kas ten įvyko, bet tai jam buvo kažkas tokio. Vladimiras Putinas Tad šiuo įvykiu savo gyvenime – Vipasanos stovykla – Linas labai džiaugiasi. Ir dar jis labai džiaugiasi Vladimiru Putinu – kad jis toks yra.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai gerai yra Putinas. Aš džiaugiuosi. Jeigu ką, jis dar primena, kad mes esame mirtingi. Nes mes elgiamės kaip šikniai, kurie jaučiasi nemirtingi, įskaitant mane. Kai tu jauti, kad esi mirtingas – nes iš tikro žmonės kažkaip mąsto, kad mirtis nėra apie juos – išsigrynini tai, kas tau iš tikro svarbu. Vipasana tą padeda ir Putinas“, – sako Linas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų