Rašyti komentarą...
"Bet tuomet tai bent jau galima buvo pateisinti siekiu kelti tautinį sąmoningumą vakarykščių baudžiauninkų tarpe." O tao Tamsta, jau isitikines kad "anie" laikai baigesi. Rekomenduociau iskisti galva uz akademijos duru, Imantai M.- be ironijos.
..ir aš ten tada buvau, alų, midų gėriau... gaila padauginau ir viską pamiršau.
Bet kaip gerai, kad tiek daug yra atsimenančių ir galinčių pasakyti kaip kas kada kieno buvo, o tiksliau - NEkaip, NEkas, NEkada, NEkieno NEbuvo.
Dėkui komentatoriams ;)
Laukiu, kol kas "atras", kad baltai užkariav ir kosmosą...
O iš ties, tai visus šiuos "mokslininkus" reik tiesiog ignoruot. Na šiais laikais priverstinis gydymas netaikomas, visi gali sakyti ką nori. Ką padarysi.
Tavo komentaro lygis puikiai paaiškina, kokiai auditorijai skirtas Jūratės Gonsalės "mokslas".
Jokia ji ne mokslininkė, o visiška diletantė, ir jokie tai ne atradimai, o kažkokie kliedesiai.
Kažkokia nematoma ranka toliau daro viską, kad būtų sujaukti lietuvių protai, kad sąmoningą mūsų tautos ir valstybės istorijos pažinimą ir jos adekvatų suvokimą pakeistų šarlatanų svaičiojimai. Prie visos pagarbos J. de Rosales amžiui ir jos patriotinėms nuostatoms reikia pripažinti, kad jos "moksliniai" išvedžiojimai lygintini su tokio pat lygio Pichelio "Žemaitija" arba su Gedgaudo rašliava. Toks pats "autoritetas" yra ir ją liaupsinantis R.Grigas (jeigu kas turėjo progos perskaityti jo grafomanijos "šedevrus".
Lietuvių istorinė sąmonė ir taip yra perdėm mitologizuota; iš esmės nesame toliau pažengę už daugiau kaip šimtmečio senumo dr. J.Basanavičių ir jo "Trakų - prygų tautystę ir jos atsikėlimą Lietuvon". Bet tuomet tai bent jau galima buvo pateisinti siekiu kelti tautinį sąmoningumą vakarykščių baudžiauninkų tarpe. O kam visa šita nesąmonė daroma ir populiarinama (net Eltos) dabar? Iškraipytas istorijos suvokimas projektuoja ir tolesnius mūsų neteisingus (tame tarpe vidaus ir užsienio politikoje) žingsnius.
Briedas, bo prieštarauja bimbaliauskizmui beigi pšekų istorijai.

Todėl sušikit ir tai- juk tik pšekai viską žino, mes tokie maži...
"Atsikraustę į Pirėnų pusiasalį, gudai pakeitė lotynų tartį į romansą, iš kurio kilusi ispanų kalba"

Kokistai "briedas", atleiskit už išsireiškimą.
Į viršų