• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du draugai reperis ir sportininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas ir aktorius Mindaugas Papinigis grįžo iš nuotykių kupinos kelionės automobiliu po Šiaurės Norvegiją. Ar jiems pavyko išvysti magiškąją Šiaurės pašvaistę, o gal tai tik turistus viliojantis mitas? Gal Norvegija savo gamtos grožiu įspūdinga tik atvirukuose?  

6

Du draugai reperis ir sportininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas ir aktorius Mindaugas Papinigis grįžo iš nuotykių kupinos kelionės automobiliu po Šiaurės Norvegiją. Ar jiems pavyko išvysti magiškąją Šiaurės pašvaistę, o gal tai tik turistus viliojantis mitas? Gal Norvegija savo gamtos grožiu įspūdinga tik atvirukuose?  

REKLAMA

Išskirtiniame interviu, bendraudami su „Go3“ televizijos atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, dokumentikos „Iki Šiaurės pašvaistės“ abu herojai atviravo apie patirtas ekstremalias situacijas bei išbandymus, vienas kito keistenybes ir sutiktus įdomius žmones: 

Kaip kilo idėja keliauti ieškoti poliarinės pašvaistės? 

Vytautas Medineckas: Mes su Mindaugu esam seni draugai ir galvojau, kur galėčiau nusivežti savo draugą. Tada nutariau, kad reikia vykti kur šalta ir daug sniego 

REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas Papinigis: Dėkoju savo draugui.  

Kada judu keliavote po Šiaurinę Skandinaviją? 

Vytautas: Mes specialiai vykome žiemos laikotarpiu, kad pamatytume gamtos didybę, kai būna sniego audros, užpustomi keliai ir pan. Tai yra daug įdomiau nei vykti su marškinėliais ir dairytis aplinkui. Norėjosi ekstremalios kelionės. Be to Mindaugas man nuolat sakydavo, kad nėra jokios Šiaurės pašvaistės, o ją tiesiog išgalvojo norvegai, kad prisivilioti turistų. 

REKLAMA

Mindaugas: Sutinku ir pasirašau po viskuo ką sako (rimtu veidu). 

Kokias transporto priemones panaudojote kelionėje? 

Vytautas: Mes šioje kelionėje nuo Lietuvos iki Norvegijos važiavome vienu automobiliu. Ten nuvykę, mes pasivažinėjome vienu greičiausių pasaulio automobilių „Lamborghini“ ant užšalusio ežero, paskraidėme ir sraigtasparniu tarp fiordų, plaukėme laivu po ledinį vandenį, sakyčiau į kurį niekas neįlystų sveiko proto, bet aš įlindau (juokiasi).   

REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas: Vienu transportu važiavome, kitais plaukėme, o trečiu net ir skridome (įtartinai rimtu veidu).  

Kokia žemiausia temperatūra buvo Jūsų kelionės metu? 

Vytautas: Termometras nerodė labai žemos temperatūros, bet jutiminė išties buvo labai žema, nes vėjas kartais buvo labai stiprus. Atrodė, kad automobilio durų nepavyks atidaryti.  

Mindaugas: man temperatūra sukilo, kai pamatėm pakelėj briedį su briedžiuku bėgant (juokiasi).  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek jūsų draugystė sustiprėjo kelionės metu, o gal atvirkščiai buvo situacijų, kad susipykote? 

Vytautas: Mindaugas vieną kartą labai skaniai pagamino mums valgyti, o kartą buvo labai neskanu ir aš juo nusivyliau (juokiasi), bet vėliau kitos bendros patirtys pataisė situaciją. Atskleisiu, kad žiūrovai pamatys ir jautresnių akimirkų, per kurias mes vienas kitam negailėjome gražių žodžių. Kelionė buvo labai įvairi, nes joje gausu ne tik draugiškų pašaipų, bet ir atvirų pokalbių. 

REKLAMA

Mindaugas: Prieš važiuojant nesitikėjau, tokio šiltumo ir nuoširdumo iš Vytauto bei patirti tiek įdomių nuotykių su savo draugu. 

Vytautas: Bet į ledinį vandenį vis tiek mane įmetei.  

Mindaugas: Tu pats norėjai į tą vandenį. Nebuvo dviejų kostiumų, o tu vis tiek kaip ruonis, tik dviejų ilgių ilčių tau trūksta (juokiasi).  

Kiek viso nuvažiavote kilometrų? 

Mindaugas: Mes ne kilometrais matavome, o valandomis. Per vienuolika dienų mes automobilyje praleidome virš šimto valandų.  

REKLAMA

Vytautas: Galutinis atstumas buvo virš penkių tūkstančių kilometrų, bet čia neskaičiuojant plaukiojimo, skraidymo ar važinėjimo su „Lamborghini“. 

Kelintą kartą minite „Lamborghini“. Papasakokite plačiau? 

Vytautas: Mes šioje kelionėje susidraugavome su norvegu automobilių entuziastu ir nuvykome pasižiūrėti „Lamborghini“, kuris turi virš tūkstančio arklių galių. Gavosi taip, kad mus pakvietė į privačias lenktynes, kuriose išvydome daug išskirtinių super automobilių. Ant užšalusio ežero varžėsi „McLaren“, „Lamborghini“, „Ferrari“ ir kiti išskirtiniai galiūnai, bet su dygliuotomis padangomis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas: Mes virš trisdešimt valandų keliavome papildomai, kad galėtume pamatyti šį išskirtinį reginį.  

Ar neteko organų atiduoti už tokį reginį? 

Vytautas: Ne neteko, nors operatorius ir nulaužė vieno brangiausių automobilių pasaulyje detalę, bet atlyginti žalos neteko.  

Kokie ekstremalūs išbandymai jums nutiko kelionėje? 

Vytautas: Trečią kelionės dieną turėjome vieną eismo įvykį, kai patekome į sniego audrą ir nuvažiavome nuo kelio.  

REKLAMA

Kokiu automobiliu keliavote iš Lietuvos? 

Vytautas: Važiavome nauju „Volkswagen Amarok“. Važiavo jis puikiai, bet atšiauri Norvegijos gamta mums pakišo koją. 

Mindaugas: Nekokybiška tarpinė buvo tarp vairo ir sėdynės. Didelė, barzdota (juokiasi). O iš tiesų, didžiausias ekstremalumas buvo miegoti su Vytautu viename pastate. Įsivaizduokite dreba visas namas kol jis miega, tada netikėtai atsikelia vidury nakties ir pradeda šiugždėti, tai sausainuką kokį, tai sumuštinuką suvalgo, vaisvandenių atsigeria pusantro litro, atsigula ir vėl visas namas dreba... Jam tiek reikia kalorijų, kad praktiškai galėtų kondensuotą pieną gerti. 

REKLAMA

Vytautas: Galėčiau (įsiterpia ir juokiasi). 

Ar ragavote kokių nors keistenybių? 

Vytautas: Kartą valgėme pūdytą silkę. Nebuvo ji ypatingai skani, bet vienas iš Mindaugo patiekalų buvo dar baisesnis. Mūsų bičiulis, norvegas naras iš 30 metrų gylio ištraukė šviežių moliuskų- šukučių, tai Mindaugas jas valgė žalias, tiesiog peiliu atsidaręs, o man buvo labai bjauru. Vėliau jis dar bandė jas pagaminti, pakepti, bet manau, kad nesigavo.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas: Vytautas pripratęs prie paprasto maisto, dešrainių, mėsainių, o ne šviežiai pagautų jūros gėrybių. Ne jam tokie delikatesai.  

Koks buvo keisčiausias dalykas Vytauto padarytas kelionėje? 

Mindaugas: Geras klausimas. Toks vaizdas, kad lyg kažką žinotumėte (juokiasi). Vytautas yra labai bailus. Ko tu ten bijojai? (juokiasi)

Netikėčiausias dalykas buvo, kai mane vidury nakties nusivežė į kažkokį pramoninį kvartalą, kuriame buvo visokių pavojingų tipų. Paaiškėjo, kad ten vyks slapta fotosesija, su perukais. Pradžioj mes buvome panašūs į moteriškes, o vėliau pradėjome panašėti į „bomžus“. Tikiuosi šie kadrai į viešumą neišeis... 

REKLAMA

Vytautai, ko nesitikėjai iš Mindaugo šioje kelionėje? 

Vytautas: Nesitikėjau, kad vairuos, kaip pensininkas (juokiasi), būčiau žinojęs, tai kažką kitą būčiau kartu pasiėmęs keliauti. Antras dalykas, tai jis bijojo lipti į vandenį šaltą, net ir po pirties, man tai buvo labai keista. Tačiau mane sužavėjo Mindaugo džiaugimąsis visais dalykais ką tik darėme. Net dešrainį pakelėj kažkur valgo ir džiaugiasi.

Man labai patiko toks pozityvumas, net kritinėse situacijose- kai dėl sniego kiekio uždaromas kelias, mums pailgėja kelionė dar keturias valandas, o jis paslydęs ant ledo susižeidžia, bet vis tiek toliau juokiasi ir sako, kad viskas yra šaunu.

REKLAMA

Tikiuosi žiūrovai irgi „užsikrės“ nuo jo tuo keistu pozityvu. 

Mindaugas: Palikime žiūrovams patiems nuspręsti kas buvo keista, o kas ne.  

Kupiną dviejų draugų Ironvyto ir M.Papinigio nuotykių kelionę „Iki Šiaurės pašvaistės“ jau dabar galima pamatyti tik per „Go3“ televiziją.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų