Iki širdies gelmių jaudinanti istorija „Kafernaumas“ į pabėgėlių gyvenimą privers pažiūrėti kitomis akimis

Šeštadienio vakarui TV3 siūlo dar vieną puikiai įvertintą „Kino pavasario“ filmą „Kafernaumas“. Iki širdies gelmių jaudinanti istorija parodo tuos, kurių kiti apsimeta tarsi nematantys – libanietės Nadine Labaki juosta atskleidžia, kaip iš tiesų atrodo pabėgėlių gyvenimas.

Net ir pagrindinį vaidmenį sukūręs berniukas čia įkūnija tiesiog patį save.

Juostai, kuri palietė daugelio širdis, režisierė ir jos komanda ruošėsi ne vienerius metus. Pasirodo, kad tam, jog nušviestų pabėgėlių gyvenimus Libane kuo įmanoma tiksliau, visa „Kafernaumo“ filmavimo komanda net 4 metus rinko informaciją ir net atliko tyrimą. Po to, kai filmas pasirodė, režisierė ne kartą yra minėjusi, kad ketina rengti jo peržiūras ir svarbius postus valdžioje užimantiems žmonėms.

O štai pagrindinį aktorių – iš Sirijos kilusį berniuką Zainą – režisierė su savo asistentės pagalba rado tiesiog gatvėje. N. Labaki yra sakiusi, jog niekuomet nesitikėjo, kad pavyks rasti vaidmeniui idealiai tinkantį vaiką, kuris, būdamas vos 12 metų, būtų jau tiek visko patyręs, bet ir toliau stebintų jautriomis, supratingomis ir geromis akis.

Juostoje „Kafernaumas“ 12-metis Zainas savo tėvams teisme užduoda vieną, tačiau šiurpinantį klausimą – kodėl jie jam suteikė gyvybę? Skausmo iškankintas berniukas kaltina savo gimdytojus už tai, ką jam teko patirti, ir bando rasti paaiškinimus į klausimą, kodėl jo gyvenimas toks neteisingas.

Vos pasirodęs, šis filmas sužavėjo tūkstančius bei buvo puikiai įvertintas kritikų – pelnė specialųjį Kanų žiuri prizą, o taip pat buvo nominuotas „Oskarui“ užsienio filmų kategorijoje.

Įtaigus ir tikrų istorijų įkvėptas filmas paliks didžiulį įspūdį – nepraleiskite ir įsijunkite „Kafarnaumą“ jau šiandien, 22.40 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų