Gytis Ivanauskas pažada „Kadagio“ žiūrovams: tautinius šokius pateiksime „skaniai“ ir savitai

Jau šį sekmadienį – naujojo intriguojančio televizijos projekto „Kadagys“ premjera, kuriame išskirtiniais pasirodymais žada nustebinti Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Ruošti staigmenas kolektyvui padeda garsus režisierius, šokėjas, aktorius Gytis Ivanauskas ir žinomas operos solistas Liudas Mikalauskas.

17

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Gytas Ivanauskas pažada „Kadagio“ žiūrovams: tautinius šokius pateiksime „skaniai“ ir savitai

Vaizdo medžiaga: interviu su G. Ivanausku

Tautinį meną populiarinantis TV projektas, kuriame dalyvauja dešimt tautinių šokių ansamblių kartu su savo generolais, bus tiesiogiai transliuojamas šešis sekmadienius TV3 kanalu 19.30 val. iš istorinės Kauno sporto halės.

„Kadagys“ – pirmasis tokio pobūdžio projektas ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. Džiugu, kad pasinaudojus šia idėja siekiama tarsi prikelti tautinius šokius iš miego ir parodyti, kad lietuvių liaudies šokiai nėra nuobodūs. Anaiptol – jie gali būti ir šmaikštūs, ir sentimentalūs, ir jausmingi“, – įsitikinęs G. Ivanauskas, režisuojantis KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ pasirodymus.

REKLAMA

Tokie televiziniai talentų konkursai aktoriui ne naujiena. G. Ivanauskas yra prisidėjęs prie muzikinio projekto „Chorų karai“, dėl geriausios šokėjų poros vardo varžęsis „Šok su manimi“, kurio vėlesniuose sezonuose prisidėjo kuriant kai kurių porų dalyvių pasirodymus.

„Gyčio Ivanausko teatrą“ įkūrusio šokėjo teigimu, pirmajai „Kadagio“ laidai kartu su „Nemunu“ ruošiamasi intensyviai, tuo pačiu galvojant apie ateities perspektyvas, t.y. kas vyks ir tolimesnėse projekto laidose. G. Ivanauskas patikino, kad nors ir sunku nuspėti, kaip viskas klostysis projekto metu, tačiau KTU „Nemuno“ pasirodymai suplanuoti visoms „Kadagio“ laidoms.

„Su ansamblio nariais radome bendrą kalbą, puikiai vieni kitus suprantame. Kiekvienos repeticijos metu skatinu juos savyje atrasti aktorinių gebėjimų, kurie labai svarbūs bet kokiame šokyje. Taip pat stengiuosi padėti jiems pasirodyti ir kaip visumai, ir kaip individualybėms“, – teigia režisierius.

Nemuniečiams talkinantis aktorius sakė esąs maloniai nustebintas tuo, jog KTU studentai ne tik puikūs šokėjai, dainininkai, bet ir tikri patriotai, aukojantys savo laisvalaikį tautiniams šokiams.

Paklaustas, kodėl ryžosi šiai avantiūrai, G. Ivanauskas pažymi, jog kelti sau iššūkius, išbandyti naujus dalykus visada labai naudinga: „Šiam projektui tradicinius lietuvių liaudies šokius kartu su „Nemunu“ stengsimės perteikti žiūrovams taip, kad būtų „skanu“ ir įdomu.“

„Būsimuose pasirodymuose padėsiu atskleisti KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ galimybes, aktorinius studentų gebėjimus, kas man visada yra labai svarbu, išbandyti skirtingą tempą, temas, nuotaikas. Bandysime parodyti, kad KTU studentai gali būti stiprūs ne tik moksle, technologijose, bet ir šokyje, kuris padeda atskleisti jų žaismingumą, jautrumą ir jausmingumą“, – kalbėjo G. Ivanauskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų