„Go_A“ atvirai – apie sąsajas su Lietuva, vaikystę Klaipėdoje ir sunkią Katerinos ligą išskirtinis interviu

„Eurovizijoje“ penktąją vietą užėmusi ir Europos melomanų širdis pavergusi ukrainos elektro-folko grupė „Go_A“ šią savaitę lankėsi Lietuvoje. Portalui tv3.lt grupės nariai papasakojo, kaip vaikystėje susidomėjo muzika, koks ryšys juos sieja su Lietuva, ir su kokiais iššūkiais teko susidurti. 

18

Paprašyti prisiminti savo vaikystę ir pirmąsias meilės muzikai užuomazgas, „Go_A“ nariai puola su šypsenomis vardinti savo mėgstamiausias grupes: „Kai buvau maža mergaitė, rinkdavau stiklo gabaliukus iš gatvės ir „grodavau“ jais. Vaikystėje klausydavausi Whitney Houston ir „The Beatles“. Ir Frank Sinatra“, – pasakoja vokalistė Katerina Pavlenko. 

„Mano mama man dainuodavo Bitlų dainas, dainas iš filmo „Romeo ir Džuljeta“. Tada atradau grupę „Queen“. O pirmoji mano pažintis su muzika buvo tada, kai gyvenau Lietuvoje 1987-1989 metais. Tada atradau grupę „Status Quo““, – jai antrina Tarasas Ševčenko. 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje viešintis „Go_A“ – apie susitikimą su „The Roop“, šalies įspūdžius ir „strigimą“ oro uoste

Tarasą su Lietuva sieja glaudus ryšys – vyras trejus metus gyveno Klaipėdoje. Į Lietuvos pajūrį dar būdamas vaikas jis atsikraustė su mama, bėgdami nuo Černobylio atominės elektrinės katastrofos padarinių. Tarasas pasakoja, Lietuvą prisimenantis kaip ypatingus jausmus keliančią šalį:

„Gyvenau Lietuvoje trejus metus. Pirmus metus gyvenome draugų bute. Vėliau – pusantrų metų bendrabutyje. Prisimenu keltus, Baltijos jūrą ir gintaro gabaliukus pajūryje. Turiu vieną specifinį prisiminimą – valtį su restoranu. Mačiau ją Google Maps, būtų nuostabu dabar ten apsilankyti. 

Iš esmės tai nebuvo kažkokie atskiri prisiminimai. Aš sakyčiau, kad tai labiau jausmas. Kai gyvenau Lietuvoje, dar buvo Sovietų Sąjunga. Visur kitur jausmas buvo kaip Sovietų sąjungoje, tačiau čia jis buvo „normalus““, – prisimena T. Ševčenko. 

Būdama septyniolikos Katerina Pavlenko sunkiai susirgo. Iš pradžių mergina manė, jog dažnai peršala dėl prastų gyvenimo sąlygų. Tačiau galiausiai gydytojai jai nustatė auglį plaučiuose, kuriuos teko skubiai operuoti. 

REKLAMA

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Susitiko „Eurovizijos“ favoritai: neslėpė simpatijų vieni kitiems

Vėliau merginos sveikatai negerėjant, gydytojai atliko dar vieną operaciją. Ši buvo sudėtinga – Katerinai pašalinta dalis plaučių. Pasveikusi Katerina turėjo iš naujo mokytis dainuoti. Apie šį gyvenimo tarpsnį moteris nedaugžodžiauja: „Man buvo septyniolika ir aš turėjau visko mokytis iš naujo. Buvo ganėtinai sunku, nes turėjau dainuoti visiškai kitaip“. 

Vos paaiškėjus, jog „Go_A“ „Eurovizijoje“ pasirodys būtent su daina „Shum“, pasigirdo kalbų, jog ši daina daug kam primena lietuviškas sutartines. Paklaustas, ar gali būti sąsajų tarp ukrainietiškos ir lietuviškos liaudies muzikos, Tarasas Ševčenko nustemba: „Man tai staigmena. Prisipažinsiu, pirmą kartą lietuvišką tradicinę muziką išgirdau vakar. Mes ėjome upės pakrante ir pro mus praėjo kelios merginos. Jos dainavo kažkokią lietuvišką tradicinę dainą. 

Nesu tikras, kad tai buvo lietuvių liaudies daina, bet skambėjo panašiai. Aš nežinau, ar yra sąsajų, tačiau mūsų šalys prieš kelis šimtmečius gan ilgą laiką buvo susietos“, – tikina vyras. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų