Garsenybės prabilo apie Vėlinių tradicijas: juos vienija bendra detalė

Lietuvoje ilgus metus įsigalėjusi tradicija, kad rudens pabaigoje skiriamas ypatingas dėmesys mirusiems artimiesiems. Ne tik tvarkomi kapai ir degamos žvakės, bet taip pat tai yra simbolinis rimties, susikaupimo metas. tv3.lt pasiteiravo garsenybių, kaip jos mini šią dieną ir ar turi kokių nors šeimos tradicijų.

35

Klaipėdoje gyvenantis garsios vyrų grupės „Bavarija“ vokalistas, dainininkas Vilius Tarasovas minėjo, jog šiai dienai jie su šeima ruošiasi iš anksto.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Garsenybės mini Vėlines: papasakojo, ką veiks

„Ant kapinių jau buvome diena anksčiau, norėjome išvengti spūsčių, beveik kiekvienais metais taip darome. Visus apvažiavome, aplankėme, belieka šiandien sėsti tik prie pietų stalo“, – pasakojo žinomas vyras.

Vilius pridūrė, jog šiai dienai ypatingos reikšmės neteikia – jie su šeima, kaip ir dauguma, aplanko kapus, uždega žvakutes. „Aišku, reikėtų kapinėse apsilankyti ir dažniau, tačiau ne visuomet pavyksta. Per metus jas aplankome kelis kartus“, – teigė jis.

Tiesa, Helovino V. Tarasovo šeima taip pat nesureikšmina. Atlikėjas minėjo, jog jo ir Violetos dukra Gabrielė dalyvavo šventėje mokykloje: „Gabrielė ir grimavosi, ir plaukus dažė... Ji buvo Trečiadienė iš filmo „Adamsų šeimynėlė“, – sakė V. Tarasovas.

Laiką leis su širdies draugu

Vizažistė, merginų grupės „Kristal“ vokalistė Kristina Ivanova minėjo, jog dažnai Vėlinių negalėdavo paminėti dėl įtempto koncertų grafiko, tačiau šie metai – kitokie.

„Mes visuomet sutvarkome kapus, kaip dauguma daro, o šiemet per Vėlines nedirbu, todėl su mylimuoju keliausime po kapines“, – sakė ji.

Kristina taip pat, kaip ir Vilius, kapinėse nesilanko labai dažnai. „Lankomės ant kapų per tam tikras šventes, stengiuosi jų nepraleisti, šiuo metu, iš mano pusės, nėra labai artimų žmonių, kurie mirę, tačiau bet kokiu atveju buvome su sese auklėtos senelių, tėvų, kad reikia tvarkyti kapines. Turime vienas labai senas kapines, kur būna daug darbo, reikia nuplauti ir kryžius“, – pasakojo K. Ivanova.

REKLAMA

Žymi vizažistė, grožio salono „Kristina“ savininkė pridūrė, jog ši diena jai ir jos šeimai – ypatinga.

„Man tai kartu ir ramybės, ir susikaupimo šventė. Šiandien svarbu prisiminti savo artimuosius, aplankyti jų kapus, uždegti žvakutę. Tų liepsnelių gausa sukuria labai magišką emociją, prisimeni savo artimą, apie jį pagalvoji, kaip ir per Kūčias“, – sakė vizažistė.

Helovino šiemet Kristina taip pat nusprendė nešvęsti – kiek anksčiau ji su grupės „Kristal“ merginomis sudalyvavo Helovino fotosesijoje, kur virto deimantais puoštomis skeletonėmis.

Kapinėse neapsilankys

Sūnų Bernardą ir dukrą Barborą auginanti dainininkė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė šiemet ant kapinių nevyks. Pasak moters, šią tradiciją teks atidėti kitiems metams.


Rašyti komentarą...
H
Hmmmmmm
2018-11-01 10:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
O i kokias kapines pagerbt artimu nueis tie ,kurie izimybes visa nakti izymiose vietose svente issipaise helowina iki paryciu itariu.plystanciom galvom.manau helowinas ,kai murièm svarbiau ,nei pagarba mirusiajam.be to netikiu,kad susirenka ir visa vakara bendrauja su viena ir ta pacia taure,duok dieve ,kad tik taure ,....,,,
Atsakyti
0

c
cha
2018-11-01 12:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pardon ,noriu zinoti kuri cia garsenybe.Giedoreliai ir tiek .Mums jie jokie ne garsenybes ir panele ELENA JANCIUKAITE,prasau pagalvoti ka raso ir nepezeti nesamoniu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų