„Eurovizijos“ atrankose blizganti Marija prabilo apie lūžį savo gyvenime

Kelias į muzikos aukštumas kartais gali prasidėti po tylos metų ar net mėginimo nuo jos pabėgti. Tačiau kai tavo senelis - legendinis muzikas, džiazo orkestro „Kauno bigbendas“ įkūrėjas Romualdas Grabštas, natos gyvenime tarsi savaime susidėlioja į vietas. „Kaip žmonėms užauga plaukai, taip aš užaugau su džiazu savo kraujyje”, - sako muzikiniame projekte „X faktorius“ išgarsėjusi, nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti dainininkė Marija Grabštaitė.

117

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nacionalinės „Eurovizijos“ atranka

„Užaugau su seneliu, būdavau su juo koncertuose, repeticijose – džiazas yra mano genuose, - sako Marija. - Vis pagalvoju, koks jis buvo unikalus – prigalvodavo įvairiausių naujovių, džiazą derino su break dance šokiais. Pamenu, per vieną koncertą surengė loteriją, kurios prizu tapo… gyva žąsis. Netgi repeticijose nebūdavo ramu: senelis mėgo diriguoti su šalia pasitaikiusiu daiktu, pavyzdžiui – rozete. Žiūrėdavau ir stebėdavausi, kaip su ta rozete rankoje jis išgirsta menkiausią orkestro klaidą. Man jis buvo visas gyvenimas – su seneliu visur ir visada. Tada lakstydama aplink, neatkreipiau dėmesio į muziką, dabar kartais to gailiuosi, tačiau kiekviena, su seneliu praleista diena, giliai įstrigo į pasąmonę ir, neabejoju, formavo mano asmenybę”.

REKLAMA

Kada nusprendei, kad muzika ir yra tai, ką nori veikti?

Pradžioje bėgau nuo muzikos teorijos, jos reikėjo daug mokytis. Man, jaunai merginai, teorija atrodė nesvarbi, nereikalinga, norėjau tik dainuoti. Kai 2009-aisiais mirė senelis, įvyko lūžis, kuris privertė suabejoti, ar muzikai išvis yra vietos mano gyvenime. Nusisukau nuo jos, išvažiavau į užsienį, tačiau galiausiai supratau, kad niekur nepabėgsiu. Muzika man žiauriai patinka, primena senelį ir tai yra gerai! Po trijų metų tylos nusprendžiau stoti į Muzikos ir teatro akademiją, džiazo vokalo specialybę.

Džiazas iki šiol yra tau artimiausias muzikos stilius?

Nebūtinai turiu dainuoti džiazą, kad jo nepamirščiau. Jis visada šalia – kaip ir mano senelis. Tai, kad jo nedainuoju juk nereiškia, kad atsisakau. Tiesiog šiuo metu nusprendžiau eiti pop muzikos keliu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų