„Eurovizijos“ atrankos finale – užsienio žvaigždžių pasirodymai

Šeštadienį paaiškėjo, kuris atlikėjas pradės ruoštis atsakingam Lietuvos atstovavimui Ukrainos sostinėje vyksiančioje „Eurovizijoje“ . Šeštadienio vakarą ant scenos stojo finalistai – Greta Zazza, Gabrielius Vagelis, Paula, „Fusedmarc“, Aistė Pilvelytė, Kotryna Juodzevičiūtė bei į atranką sugražinta Lolita Zero.

91

Nacionalinės atrankos finalas televizijos žiūrovams transliuojamas tiesiogiai iš Klaipėdos. Į uostamiestį atvyko ne tik finalistai ir kūrybinė „Eurovizijos" atrankos komanda, bet ir komisijos nariai iš užsienio – Peter Freudenthaler, Lauris Reinikis, Denis Ingoldsbi ir Chloe, ir Lietuvos – Donatas Montvydas, Nomeda Kazlaus, Dalia Ibelhauptaitė, Kazimieras Šiaulys, Povilas Meškėla, Vytautas Lukočius ir Ramūnas Zilnys.

„Eurovizijos“ atrankos finalą atidarė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos žodžius palydėjo „Chorų karuose“ išgarsėjusio Gražvydo balsas. Laisvės atkūrimo dienos proga atlikėjas užtraukė Gyčio Paškevičiaus hitą „Mano kraštas“.

(91 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nacionalinės "Eurovizijos" atrankos pusfinalis

Dar viena staigmena – praėjusiais metais „Eurovizijoje“ aukštą 9 vietą užėmusio Donato Montvydo pasirodymas su daina „Screw me up“. Kuomet atlikėjas pristatė šį kūrinį, pasklido gandai, kad jis ir vėl žada dalyvauti nacionalinėje konkurso atrankoje. Tačiau, kitų dalyvių laimei, tai nepasitvirtino.

Taip pat žiūrovams padovanoti Laurio Reinikio, grupės „Man-go“, choro „Cantare“, Moldavijos atstovų konkurse „Sunstroke project“ bei australų dainininkės Chloe pasirodymai.

Prieš pat finalą dalyvius pasiekė dar viena precedento neturinti naujiena – pakeista balsavimo tvarka. Žiūrovams už patikusį dalyvį galima balsuoti 10 kartų, tuo tarpu patys atlikėjai pasirinks septynis komisijos narius, kurių balsai jiems bus įskaityti.

Po ilgiau nei kelias valandas trukusios kovos susumavus balsus paaiškėjo, kad į didįjį konkursą Ukrainoje, Kijeve, keliaus „Fusedmarc“.

Pasirodymai

Pirmoji savo finalinį pasirodymą pristatė jauniausia atrankos dalyvė Paula. Šešiolikmetė ne kartą buvo pliekiama už tai, kad demonstruoja perdaug nuogo kūno. Seksualus įvaizdis nepilnamečiams nebūdingams. Nepaisant to, mergina ir šiandien pasirinko trumpučius šortus, tinklines pėdkelnes ir ilgaaulius virš kelių. 

REKLAMA

Ne tik įvaizdis, bet ir pasirodymas bei naujoviško skambesio daina „Never let you go“ pavertė ją tikra žvaigžde. Bendraudama su tv3.lt mergina neslėpė pasitikėjimo savimi.

„Mes jau esame laimėtojai. Labai džiaugiuosi savo pasiekimais, o „Eurovizija“ man davė labai daug. Pirminis tikslas buvo susirasti klausytojų ratą, o tai puikiai pavyko“, - sako mergina.

Nuo pat atrankų Paula tikėjo, kad toli nueis, o pradėjus kurti dainą jautė, kad ji verta atstovauti Lietuvai didžiajame finale. „Ji įsimintina, šiuolaikiška ir kokybiška. Jau dabar turi gerbėjų ratą Europoje, JAV – pasaulis ja patikėjo, - sako mergina. – Net neabejoju, kad laimėsiu, bet džiaugsiuosi bet kokiu atveju. Žinoma, dabar norisi tikėti, kad viskas bus gerai“.

Komisijai jos pasirodymas taip pat patiko. „Mano širdis labai džiaugiasi, kad pagaliau ateina nauja karta į „Euroviziją“. Ne tik naujas įvaizdis, bet ir žmonės. <...> Tu labai labai seksi, tu puikiai judi“, – šešiolikmetės pasirodymą komentavo įprastai griežtų komentarų negailinti D. Ibelhauptaitė.

Netrukus sekė paties Gabrieliaus Vagelio kurta baladė „Feel Myself Free“. „Gera, graži daina, paprasta, suprantama. Gerąja prasme. Galėtų būti hitas“, – prieš finalą savo kūrinį apibūdino dainininkas. 

Nors daina išties skambi, pasirodymo komisijos nariai pernelyg neliaupsino. „Sunku pasakyti, ar Gabrieliui pavyks prieš jas atsilaikyti. Man atrodo, kad jis yra per daug romus. Vistik estradai reikia temperamento. Jis yra jaunas atlikėjas, kuris gali dar daug pasiekti“, – pažymėdamas tai, kad finale dominuoja stiprios vokalistės, atlikėjo pasirodymą komentavo K. Šiaulys.

Greta Zazza į sceną žengė su pribloškiančia šokių grupe. Ji atliko šalyje išpopuliarėjančią dainą „Like i love you“. Savo daina mergina sako nuoširdžiai tikinti, tačiau paprašyta išskirti didžiausią savo konkurentą ji griežtai atsisakė. Greta tik išdavė, kad turi favoritą. Ji mielai džiaugtųsi, jei pergalė atitektų jauniausiai dalyvei Paulai.

REKLAMA

„Mūsų skoniai, požiūriai į muziką panašūs, orientuojamės į vakarietišką garsą, kokybę. Vis dėlto mes visi kovojame ir kaunamės“, - sakė dalyvė.

Komisijos narį P. Meškėlą pakerėjo atlikėjos įvaizdis. Tuo tarpu D. Montvydas merginą liaupsino dėl profesionalumo. „Tai yra geriausias tavo pasirodymas, kokį tu esi padariusi atrankų metu. <...> Sveikinu tave, tu esi viena iš mano favoričių“.

Netrukus į sceną žengė pusfinalyje pirmąją vietą pelnę „Fusedmarc“. „Eurovizijos“ atrankų atradimu tituluojama grupė sužavėjo ne tik žiūrovus, bet ir komisiją.

Didžiausiu dainos „Rain Of Revolution“ gerbėju tapo D. Užkuraitis: „Su šiuo kūriniu pasirodyti būtų tikrai ne gėda. Energija, kurią jūs pateikėte, yra gera“, – pasirodymą pusfinalyje vertino jis.

„Mes tikimės matyti save „Eurovizijoje“. Tai normalu. Tai olimpinės žaidynės: jeigu tu ateini, tikiesi laimėti. Sveikas požiūris siekti pergalės“, - sako „Fusedmarc“ narys Denisas.

Komisijos nariai ir šį vakarą dėkojo grupei už puikų šou. „Man labai patiko kūrinys. Viktorija, ačiū jums labai už šią kompoziciją. Jūs padarėte tai, kas man labai artima. Jūsų ekspresija mane užvaldė. Aš kaifavau, nes žmogus atvėrė savo čakras“, – atlikėją liaupsno V. Lukočius, tačiau pasiūlė pakeisti sceninį įvaizdį.

Įsibėgėjus dalyvių pasirodymams į sceną žengė „Eurovizijos“ atrankų veteranė Aistė Pilvelytė su daina „I‘m Like a Wolf“. Dramatišką ir ugningą pasirodymą pademonstravusi atlikėja netrukus sulaukė didžiausios savo priešės D. Ibelhauptaitės kritikos.

„Aiste, aš labai noriu tave pagirti už drąsą, ištvermę ir už tai, kad tu nepasiduodi ir tikslingai sieki savo tikslo. Man pasirodė, kad šiandien tavo vaidyba buvo tikresnė nei anksčiau. Žinai, mūsų santykiai yra visos Lietuvos didžiulis teatras. Tad kaip tu ant scenos stengiesi būti nuoširdi, taip aš negaliu nebūti nuoširdi su tavimi. Man tavo daina yra tradicinė, neoriginali. Aš tai jau kažkur mačiau. O man patinka žmonės, kurie ryškūs ir įdomūs. Taip jau nutiko, kad esame skirtingose barikadų pusėse. Atleisk, tačiau tavo daina nėra mano daina“, – kalbėjo D. Ibelhauptaitė ir sulaukė arenos žiūrovų nepritarimo. Publika ėmė baubti.

REKLAMA

Scenoje pasirodžius ryškiajai Lolitai Zero publika ėmė šėlti. Pristatydamas finalinį „Get Frighten“ pasirodymą, jos vaidmenį atliekantis Gytis Ivanauskas pademonstravo netradicišką šou. Visgi komisijos nariai į tai nesureagavo rimtai. „Šičia yra tiesiog kažkoks linksmas pakvailiojimas scenoje“, – rėžė R. Zilnys sakydamas, kad šis pasirodymas nėra vertas „Eurovizijos“ scenos.

Visgi operos solistė N. Kazlaus pastebėjo gerąją pusę. „Lolitos grįžimas į finalą parodė, kad Lietuva yra demokratinė valstybė. Labai gerai, kai spalvingi žmonės turi galimybę reikštis“, – sakė ji.

Visgi tv3.lt kalbintas G. Ivanauskas neabejoja, kad jų kūrinys ne ką prastesnis. „Aš nežiūriu į konkurentus, nemanau, kad jų yra. Ar aš dalyvaučiau, jei taip galvočiau. Einu į priekį ir turiu vienintelį favoritą – Lolita Zero, ir jos išduoti nesiruošiu“, - sakė jis, pabrėždamas, kad „Eurovizija“ senai nėra vien tik dainų konkursas.

Septyniolikmetė Kotryna Juodzevičiūtė konkurso finalo sceną sudrebino iš pagrindų. Merginos vokalas nuskambėjo be jokių trikdžių. Jaunos atlikėjos profesionalumą įvertino ir komisijos nariai. Ją liaupsino pirmininkas R. Zilnys ir K. Šiaulys.

„Tai yra kone stipriausias šio vakaro numeris. Mano dvi favoritės – Aistė Pilvelytė ir Kotryna Juodzevičiūtė. Šis numeris yra visapusiška estetine prasme puikus numeris. Pagal metus tai yra nepaprasto profesionalumo dainininkė. Ši daina dar ypatinga tuo, kad yra gana sudėtinga vokaline prasme“, – kalbėjo Šiaulys.

tv3.lt paklausta, kuris iš finalininkų yra jos didžiausias konkurentas, Kotryna išliko itin diplomatiška. Pasak atlikėjos, visi dalyviai labai stiprūs, bet šiuo metu ji visą dėmesį skiria į save.

„Man visi atrodo stiprūs, tačiau dabar stengiuosi susikoncentruoti, pamiršti kitų pasirodymus. Bandau visus vertinti lygiai, nė vieno neišskirti, nes visi turime savo veidą ir galime laimėti“, - sakė Kotryna, pajuokavusi, kad jos daina Ukrainoje skambėtų geriausiai.

REKLAMA

Atrankos lyderiai

Atlikėjai šiandien neriasi iš kailio. Mat net muzikos ekspertai negali išskirti aiškaus atrankos lyderio. Vokalo pedagogė Rosita Čivilytė tikino palaikanti visus jaunus ir veržlius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų