E. Daniūtės kolega taps provokatorius choreografas A. Liškauskas

Septintą ryto jis apsivelka purviną „specovkę“ ir eina statyti savo svajonių namo. Dešimtą ryto, užsitempęs triko, kaip pats sako, „su aptemptais visais galais“, stovi prie veidrodžio baleto repeticijų salėje.

„Esu kontrastų žmogus, - sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas.  Energija trykštantis vyras nuo naujojo LNK sezono dirbs „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ komisijoje.

Jis vienu metu stato ir namą, ir spektaklius. Grojant lėtai muzikai, jam norisi bėgti. Vieną dieną jis rengiasi puošnų kostiumą, kitą – treningus. Klauso visą spektrą muzikos - nuo visiško popso iki hard roko. Vaikystėje lankė futbolą, kurį paskui iškeitė į pramoginius šokius.

Per keturiolika metų nuo paprasto vaikino iš Ukmergės Aurelijus Liškauskas tapo šokančiu baleto trupės vadovu. Jį, sportinių šokių pirmakursį, pastebėjo choreografas Jurijus Smoriginas ir rekomendavo į Klaipėdos muzikinio tearto baleto trupę. Neįtikėtina – jis pradėjo šokti baletą jau sulaukęs aštuoniolikos, o ilgainiui ėmė vadovauti viso muzikinio teatro judesiui – nuo baleto šokėjų, choro iki solistų.

REKLAMA

„Dar kokius šešerius metus patrauksiu, - juokiasi kalbėdamas apie savo, kaip balerūno, karjerą. – Mes čia Klaipėdos teatre ne tik baletą šokame, todėl patreniruojame ir kitus raumenis, taip greitai nesusidėvėsime“.

Sulaukęs vos 34-erių, jis gali didžiuotis ne tik sukūręs nemažai vaidmenų, pastatęs spektaklių, bet ir prieš keletą metų pelnęs „Auksinį teatro kryžių“ už vaikišką spektaklį.

„Kokių dar turiu pasiekimų? Kai pašoku, sode prie namų pasiekiu aukščiau kybančias kriaušes“, - juokiasi. Ateinantį pavasarį ketina po penkerių metų pagaliau baigti namą dukrai ir žmonai, kurį su tėčiu stato jau penktus metus - tai irgi bus nemažas pasiekimas. Neseniai baleto šokėjų trupę Aurelijus repeticijai išvedė į gatvę – taip protestuodamas prieš apverktiną muzikinio  teatro pastato būklę.

Nuo naujojo sezono choreografui jam reikės smailinti liežuvį komentuojant LNK šokėjų pasirodymus ant „Kviečiu šokti“ parketo. Komisijoje Aurelijus dirbs sykiu su pasaulio čempione Edita Daniūte. „Ji labai kategoriška, o tai kiekvienam sportininkui labai reikalinga savybė. Atsimenu, kai ant parketo ji sukdavosi su Arūnu Bižoku – kiek daug ji galėdavo pasakyti savo judesiais...“, - sako Aurelijus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų