Dvi muzikos pasaulio divos Kim Wilde ir Belinda Carlisle viešės Lietuvoje

Spalio 29 – osios vakaras Kauno „Žalgirio“ arenoje bus ypatingas – dvi iki šiol savo dainomis bei gyvenimo istorijomis daugybę publikos dėmesio sulaukiančios atlikėjos Kim Wilde ir Belinda Carlisle pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Muzikinio pasaulio garsenybės gerbėjus lepins ne tik geriausiomis savo dainomis, bet ir visais kitais privalumais, kurie susiję su gyvo garso pasirodymu.

7

„Tai bus vienintelis ir išskirtinis Kim Wilde ir Belinda Carlisle pasirodymas Lietuvoje. Abi atlikėjos pageidauja tik gyvo garso koncerto, todėl iki jų atvykimo turėsime pasirūpinti daugybe tai užtikrinančių dalykų“, - pasakojo žinomas daininkes į Lietuvą pakvietusio „Elite Concerts“ atstovė Olga Fomova.

Anot jos, kiekvienos iš viešnių gyvenimo istorija verta rašytojo plunksnos. Pakilimai ir nuopuoliai, svaigalai ir žaliavalgystė, prabanga ir skurdas...

Daugelis istorijų yra plačiai papasakotos laikraščių, žurnalų ir televizijos žurnalistų, o kai kurios jų tebesaugomos kaip paslaptys.

„Iš Kim ir Belindos turime neoficialų pažadą Lietuvos gerbėjams papasakoti tai, ko iki šiol niekas nėra girdėjęs“, - užsiminė O. Fomova.

REKLAMA

Tikros žvaigždės

Legendinio šeštojo dešimtmečio britų rokenrolo atlikėjo Marty Wilde‘o ir jo žmonos Joyce‘ės dukra Kim Wilde sužavėjo savo klausytojus singlais: „Chequered Love“, „Water On Glass“, „Cambodia“, „View From A Bridge“, „You Keep Me Hangin’ On“ – šis pelnė pasaulinę šlovę, o JAV užkariavo pirmąją vietą – „Another Step (Closer To You)“ (duetas su Junior Giscombe), „You Came“, „Never Trust A Stranger“ ir „Four Letter Word“.

1983-aisiais Kim laimėjo geriausios britų atlikėjos moters BPI apdovanojimą. Tuo tarpu „gyvų“ pasirodymų laimėjimų sąraše puikuojasi koncertai 2 milijonų žmonių miniai penkių mėnesių trukmės ture po Europos stadijonus su Maiklu Džeksonu 1988 ir David Bowie apšildymas jo ture po Europą 1990-aisiais „Greatest Hits Stadium Tour“.

Tuo tarpu Belinda Jo Carlisle pradėjo savo solinę karjerą 1986 metais. Vienas iš sėkmingiausių albumų buvo „Runaway Horses“. Šis albumas 1989-siais užėmė 4 vietą Jungtinėje Karalystėje ir 3 vietą JAV, patvirtindamas neblėstantį Belindos populiarumą. Pirmasis singlas „Leave a Light On“ tik per plauką nepateko į Top 10 JAV – liko vienuoliktoje vietoje, tačiau Jungtinėje Karalystėje pateko į Top 5. Antrasis singlas „Summer Rain“ nepateko į Top 20 (pakilo iki 23 vietos) 1990-ųjų pavasarį, tačiau ilgai nesitraukė iš Top 75 ir, galbūt netikėta, tačiau buvo vienas iš pelningiausių singlų tais metais. Tą rudenį Belindą aplankė netgi didesnė sėkmė Jungtinėje Karalystėje, kai jos „(We Want) The Same Thing“ nauja versija (dar viena daina iš „Runaway Horses“ albumo) pasiekė 6 vietą.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kim Wilde viešės Lietuvoje

KIM WILDE

Kim Wilde gimė Chiswicke, Vakarų Londone, legendinio šeštojo dešimtmečio britų rokenrolo atlikėjo Marty Wilde‘o ir jo žmonos Joyce‘ės – vienos iš „The Vernons Girls“ atlikėjų – šeimoje. Pirmasis Kim singlas „Kids In America“ 1981-aisiais sulaukė pasaulinės šlovės ir atvėrė duris sėkmingai karjerai: išleista 12 albumų ir daugiau kaip 13 singlų, o tai reiškė sėkmę visose pagrindinėse įrašų rinkose ir, atitinkamai, 10 ir 20 milijonų pelną.

REKLAMA

Žymiausi jos singlai: „Chequered Love“, „Water On Glass“, „Cambodia“, „View From A Bridge“, „You Keep Me Hangin’ On“ – šis pelnė pasaulinę šlovę, o JAV užkariavo pirmąją vietą – „Another Step (Closer To You)” (duetas su Junior Giscombe), „You Came“, „Never Trust A Stranger“ ir „Four Letter Word“.

1983-aisiais Kim laimėjo geriausios britų atlikėjos moters BPI apdovanojimą. Tuo tarpu „gyvų“ pasirodymų laimėjimų sąraše puikuojasi koncertai 2 milijonų žmonių miniai penkių mėnesių trukmės ture po Europos stadijonus su Maiklu Džeksonu 1988 ir David Bowie apšildymas jo ture po Europą 1990-aisiais „Greatest Hits Stadium Tour“.

Santuoka ir motinystė lėmė trumpalaikį pasitraukimą iš muzikos industrijos, tačiau tuo pat metu „sužydėjo“ Kim aistra sodininkystei: išleistos dvi knygos („Sodininkystė ir vaikai“ (angl. „Gardening With Children“) ir „Sodininko pradžiamokslis“ (angl. „The First Time Gardener“), parašyta nesuskaičiuojama gausybė patarimų skiltyse apie sodininkystę ir laimėtas aukso medalis ir „Best in Show“ kategorija 2005-ųjų Čelsio gėlių parodoje.

Kartu su vokiečių vokaliste Nena išleistas singlas sulaukė didelės sėkmės, todėl 2003-aisiais Kim pasiryžo įrašyti naują solinį albumą. 2005-aisiais pasirašė kontraktą su EMI Germany garso įrašų studija. 2006-ųjų vasarą jos albumas („Never Say Never“) pateko į populiariausių albumų Top 20, taip pat išleistas singlas („You Came 2006“).

2007-iais su šiuo albumu išvyko į gastroles po Europą – tai reiškė daugiau kaip 50 gyvo garso koncertų (įskaitant ir du solo turus) Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje ir Danijoje bei šventinius pasirodymus visoje Europoje. 2008-ųjų gruodį dainininkė pasirodė kartu su Robin Gib, „Tears For Fears“ ir „10cc“ – su 40 asmenų choru ir „Angels of Harlem Gospel Choir“ – 20-tyje sceninių pasirodymų kasmetiniame „Night of the Proms“ ture Vokietijoje bei pabaigė kitą solo turą po Europą 2009-ųjų balandį.

2008-ųjų rugsėjį pasirašė kontraktą su JK pelningiausia Londono komercine radijo stotimi „Magic 105.4”. Praėjus penkeriems metams Kim vis dar veda savo savaitinę laidą “Secret Songs” kiekvieną sekmadienį nuo 10 val ryto iki 14 val. popietės.

REKLAMA

„Come Out & Play“ – pirmasis visiškai naujų ir originalių įrašų albumas per 15 metų, išleistas 2010-ųjų rugsėjį visoje žemyninėje Europoje. Ji pasiekė Top 10 statusą Vokietijoje ir Šveicarijoje, o „Come Out & Play Live“ turo metu 2011-ųjų vasario–kovo mėnesiais atlikėja surinko sausakimšas sales. 2011-ųjų pabaigoje išleistas naujas albumas „Snapshots“, kuriame Kim sudėjo savo mėgstamiausių dainų nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki XXI a. pradžios perdainuotas versijas. Albumas vėl atsidūrė Top 20 sąraše, 2012 Kim pradėjo „Snapshots & Greatest Hits“ pasirodymų turą.

2013-aisiais pakeistas ir dar kartą išleistas kolekcionieriams skirto papildomo leidimo pelningiausias Kim albumas „Close“ (2013-aisiais albumui „sukako“ 25-eri), o metų pabaigoje išleistas ir tryliktasis albumas: „Wilde Winter Songbook“ – klasikinių kalėdinių dainų rinkinys su papildomomis visiškai naujomis sezoninėmis dainomis.

Belinda Carlisle

Belinda Jo Carlisle, gimusi 1958 m. rugpjūčio 17 d. Holivude, Kalifornijoje, buvo ir iki šiol dar kartais yra pagrindinė pop-rock grupės „The Go-Go‘s“ vokalistė bei fenomenaliai sėkminga solo atlikėja iki šios dienos rengianti koncertinius turus ir įrašinėjanti dainas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Belinda Carlisle atvyksta į Lietuvą

Pirmą kartą Belinda pasirodė muzikinėje padangėje su Los Andželo pankų grupe „The Germs“ kaip būgnininkė „Dottie Danger“. Būgnai nebuvo jos stiprioji pusė, todėl ši karjera ilgai netruko – Belinda paliko „The Germs“ ir prisijungė prie „The Go-Go‘s“. 1985-aisiais grupė iširo, tačiau Belinda susiėmė ir pradėjo solinę karjerą. Pirmąjį jos albumą, „Belinda“, išleido „I.R.S. Records“ 1986-aisiais. Tais metais Belinda ištekėjo už Morgano Masono, britų aktoriaus Jameso Masono sūnaus. Morganas nusifilmavo žmonos vaizdo klipuose „Mad About You“ ir „Heaven is a Place on Earth“.

Antrasis solo albumas „Heaven on Earth“ išleistas 1987-aisiais, ant viršelio puikavosi kerinti Belinda (JAV albumą išleido „MCA“, Jungtinėje Karalystėje – „Virgin“ garso įrašų studija). Tiek kritikai, tiek gerbėjai pastebėjo, kad palyginti su karjera „ The Go-Go‘s“, ne tik Belindos įvaizdis tapo labiau kerintis, bet ir jos muzika labiau nušlifuota ir „profesionalesnė“. Prie naujojo skambesio kūrimo, žinoma, prisidėjo prodiuseris Rickas Nowelsas, prieš tai dirbęs su Stevie‘u Nicksu, o vėliau buvo vienas iš daugelio Madonnos prodiuserių.

REKLAMA

Pirmoji išleista daina iš „Heaven on Earth“ albumo buvo „Heaven is a Place on Earth“, didžiulės sėkmės tarptautiniu mastu sulaikęs hitas, atsidūręs aukščiausiose vertinimo vietose ne tik JAV, bet ir JK bei keliose kitose šalyse. Iki šių dienų tai išlieka bene žinomiausia atlikėjos daina. Dainos sėkmę dar padidino vaizdo klipas, režisuotas amerikiečių aktorės Diane‘os Keaton, kuriame demonstruojamas Belindos žavesys nepamirštant ir jos naujos raudonos plaukų spalvos; iš dalies įvaizdžio pokytį galėjo įkvėpti Ann-Margaretė.

Kita išleista albumo daina – „I Get Weak“, kurios vaizdo klipą taip pat režisavo Keaton, po jos iš karto ėjo „Circle in the Sand“; abi dainos sulaukė didžiulės sėkmės. „World Without You“ buvo gerai išreklamuota, tačiau tokios didelės sėkmės nesulaukė ir JAV lentelėse nepakilo net į 30 populiariausių dainų vietą, o 1988-ųjų gruodį išleista „Love Never Dies“ taip pat nepakilo iki 30 vietos Jungtinėje Karalystėje.

Kitas albumas po „Heaven on Earth“ buvo „Runaway Horses“ 1989-aisiais. Šis albumas užėmė 4 vietą Jungtinėje Karalystėje ir 3 vietą JAV, patvirtindamas neblėstantį Belindos populiarumą. Pirmasis singlas „Leave a Light On“ tik per plauką nepateko į Top 10 JAV – liko vienuoliktoje vietoje; tačiau Jungtinėje Karalystėje pateko į Top 5. Antrasis singlas „Summer Rain“ nepateko į Top 20 (pakilo iki 23 vietos) 1990-ųjų pavasarį, tačiau ilgai nesitraukė iš Top 75 ir, galbūt netikėta, tačiau buvo vienas iš pelningiausių singlų tais metais. Tą rudenį Belindą aplankė net gi didesnė sėkmė Jungtinėje Karalystėje, kai jos „(We Want) The Same Thing“ nauja versija (dar viena daina iš „Runaway Horses“ albumo) pasiekė 6 vietą.

Greičiausiai tai reiškė, kad Belindos populiarumas Europoje dabar smarkiai pralenkė jos kaip solo atlikėjos ir kaip „The Go-Go‘s“ vokalistės sėkmę Amerikoje.

1991-aisiais atlikėja išleido ketvirtąjį solo albumą „Live Your Life Be Free“. Albumas nebuvo toks pelningas kaip pirmieji du, tačiau daugelyje Europos šalių pateko į Top 10. Netrukus po to Belinda pagimdė sūnų Jamesą Duke‘ą Masoną (vardas duotas Jameso Masono (Mograno tėvo) ir Duke‘o Kurczeskio (Belindos patėvio) garbei), o vėliau prasidėjo garsiosios 1992-ųjų Los Andželo riaušės. Po kelių mėnesių atlikėja pasinaudojo proga ir išleido savo pirmąjį didžiausių hitų albumą. Didžiajai Britanijai skirtas leidimas užėmė pirmąsias vietas JK albumų reitingavimo lentelėse.

REKLAMA

Penktasis solo albumas „Real“ išleistas 1993-iais „the Virgin“ garso įrašų studijos vardu tiek JAV, tiek Europoje. Albumo paruošime nedalyvaujant Nowelsui, dainų stilius nutolo nuo „nublizginto“ „popso“; kai kurie kritikai net gi sveikino tokį pasikeitimą ir pastebėjo, kad naujojo albumo skambesys panašėjo į „The Go Go‘s“ Belindos stilių. Pirmąją išleidimo savaitę „Real“ pasiekė 9 vietą JK populiariausių albumų sąraše, tačiau pirmasis albumo singlas „It's Too Real (Big Scary Animal)“ nepadarė didelio įspūdžio JAV. Nepaisant to, jis užėmė garbingą 12 vietą Jungtinėje Karalystėje.

Po Nortridžo (Northridge) žemės drebėjimo 1994-aisiais ir prieš jį nuvilnijusios riaušių suirutės, Belinda, Masonas ir Dukey‘as persikraustė į Pietų Prancūziją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų