Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
“Pasaulis pagal moteris“ (nuotr. TV3)

Ne vienai garsiai įmonei vadovavusi Dovilė Grigienė neslepia, jog ne kartą teko susidurti su išankstinėmis aplinkinių nuostatomis vien dėl to, kad ji – moteris. Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus sugriauti visi stereotipai apie vadovaujančias moteris, o žiūrovų laukia išties maloni pažintis su nuolat tobulėjančia, Harvardo universitete besimokančia Dovile.

7

Ne vienai garsiai įmonei vadovavusi Dovilė Grigienė neslepia, jog ne kartą teko susidurti su išankstinėmis aplinkinių nuostatomis vien dėl to, kad ji – moteris. Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus sugriauti visi stereotipai apie vadovaujančias moteris, o žiūrovų laukia išties maloni pažintis su nuolat tobulėjančia, Harvardo universitete besimokančia Dovile.

REKLAMA

Dovilė – be galo švelni, moteriška, o tuo pat metu ir ryžtinga, ambicinga bei turinti begalę drąsių užmojų. Jai nesvetimos visos savybės, kurias tradiciškai vis dar priskiriame vyrams, tačiau savo pavyzdžiu ji įrodo, kad lytis neapsprendžia vadovavimo gebėjimų.

Dovilė vadovavo „Swedbank“ bankui, yra nepriklausoma „Telia Lietuva“ valdybos narė. Tačiau iki šių pozicijų ji turėjo nueiti nemažą kelią: ji studijavo Estijoje, Concordia universitete Viskonsine, o būdama vos 25 metų ir gyvendama Jungtinėse Amerikos Valstijose, ji jau užėmė savo pirmąją vadovės poziciją. Apie šią savo patirtį ir tai, kuo ji padėjo vėliau, moteris atvirai papasakos laidos žiūrovams.

REKLAMA

Įgavusi patirties ir pasitikėjimo JAV, Dovilė 2007 metais dėl šeimos grįžo į Lietuvą ir savo žinias įprasmino gimtojoje šalyje. Ji pasakos, kas labiausiai ją nustebino grįžus namo bei atskleis, ką reiškia vadovauti vienam didžiausių bankų Lietuvoje.

Šiuo metu ji yra nepriklausoma „Telia Lietuva“ valdybos narė, tačiau yra tikra – tai tik dar viena stotelė jos kelyje: „Darbas – be galo įdomus. Kitoks, negu vadovo, kai esi tiesiogiai už viską atsakingas“.

Laidos viešnia neapsiriboja jau įgytomis žiniomis ir šiuo metu studijuoja Harvardo universitete. „Ieškau žinių iš pačių geriausių, pačių įdomiausių verslų“, – sakys moteris, neabejinga nuolatiniam mokymuisi.

REKLAMA
REKLAMA

Šeima ir karjera – suderinama

Šalia savo puikios karjeros, Dovilė dar rūpinasi ir šeima. Laidoje ji neslėps, kad ne visada pavykdavo darbo problemas palikti už namų durų, o kartais tekdavo dirbti ir namuose.

„Aš manau, kad labai norint ieškai išeičių, tobulėji, išmoksti kažką kitaip organizuoti. Savo vaikams labai anksti suteikiau daug atsakomybių, nes tiesiog nebuvo tiek laiko. Ieškant sprendimų, visada galima jų rasti“, – įsitikinusi Dovilė, kuri puikiai žino, kad suderinti karjerą ir šeimą tikrai nėra lengva.

Laidoje ji papasakos ir apie savo vaikus, tad moterys, kurios jaučia kaltę dėl to, kad nori dirbti ir lyderiauti, turėtų suklusti – Dovilės pavyzdys įkvėps jas žengti pirmyn.

REKLAMA
REKLAMA

Stereotipai ir jų griovimas

Anot  laidos viešnios, Lietuvoje lyčių lygybės klausimu yra ką nuveikti. Pavyzdžiui, dar stipriai jaučiamas netolygus darbų namuose pasiskirstymas. Juk moteris, turėdama didesnę darbų naštą namuose, sunkiau gali atsiskleisti profesinėje srityje. „Dar labai daug kur yra ką nudirbti, bet progresas vyksta – tuo galima džiaugtis“.

Ar lengva keisti šiuos stereotipus apie moterų vadovavimą ir jų paskirtį? Ne, įsitikinusi Dovilė, tačiau jei nieko nedarysi, niekas ir nesikeis. Todėl ji aktyviai skatina moteris nebijoti tapti vadovėmis, atsiskleisti. Nuomonė, kad moters vieta prie puodų, atsiduoda akmens amžiumi, įsitikinusi ji. 

Dovilė papasakos apie savo dalyvavimą įvairiose organizacijose, skatinančiose moterų lyderystę, ir kuo svarbi yra moterų bendrystė, kurios vis dar trūksta. Moteris neslėps, kad būti vadove nėra lengva, kadangi reikia įrodinėti savo stipriąsias puses. Ji pati tai patyrė ir laidoje papasakos, su kokiomis sustabarėjusiomis nuostatomis dėl moterų vaidmens jai tekdavo susidurti. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovės šiuose šypseną keliančiuose epizoduose atpažins ir save.

REKLAMA
REKLAMA

Norintys sužinoti, kodėl vyrai Lietuvoje uždirba ženkliai daugiau nei moterys, kaip atsipalaiduoja viena geriausių vadovių Lietuvoje bei kas jai teikia didžiausią džiaugsmą ir malonumą, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“, šį sekmadienį, 10 val. per TV3.

Praktiška ir kūrybiška dovana

Nežinantiems, kuo nustebinti verslo partnerį ar kolegą,  laidos vedėja, floristikos dizainerė Kristina Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ parodys, kaip sukurti išties nepamirštamą ir neeilinę dovaną iš žiedų, ir... nealkoholinio vyno butelio. Akmenių dvare tradiciškai vykęs rubrikos filmavimas, kaip visada dvelkė gėlėmis, spalvomis ir nuostabiais žiedų kvapais.

K. Rimienės kompozicijai sukurti reikės ne tik butelio, bet ir drėgnos kempinės, juostelės, rausvų, šviesiai alyvinių rožių, gipsofilijos ir anturio žiedo. 

Gėlės taps puikiu dovanos akcentu, o sukantys galvą, kaip įteikti tokią kompoziciją, turėtų atidžiai žiūrėti laidos rubriką – jos vedėja K. Rimienė parodys, ką reikia turėti. Šis sprendimas nustebins, nes sukurs paslapties, optinės apgaulės įspūdį, ir, žinoma, sukels gaunančiojo dovaną smalsumą. 

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų