• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apylinkės prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl atlikėjo Egidijaus Dragūno pasisakymų apie karą Ukrainoje socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše.

Vilniaus apylinkės prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl atlikėjo Egidijaus Dragūno pasisakymų apie karą Ukrainoje socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše.

REKLAMA

Anot prokurorų, tyrimas pradėtas dėl viešo kurstymo smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Ikiteisminį tyrimą bus pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Apie Rusijos invaziją į Ukrainą E. Dragūnas pasisakė savo paskyroje instagrame.

„Tie, kurie sėdi ten ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegul jie ten b*** šaudosi, tegul jie ten šika. Aš už taiką ir geriu alų“, – vaizdo įraše sakė E. Dragūnas. Kaip pranešė 15min, vėliau šis vaizdo įrašas buvo ištrintas. Šiais grupės „SEL“ lyderio komentarais pasipiktino ir jos nariai, kurie pranešė paliekantys grupę.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau, anot portalo, E. Dragūnas viešai piktinosi jo pasisakymą pasmerkusius pramogų pasaulio atstovais bei išvadino juos „idiotais“, taip pat keiksmažodžiais kreipėsi ir į atlikėją Justiną Jarutį.

REKLAMA

Iš grupės pasitraukė atlikėjai

Vaizdo įraše, kuris vėliau buvo ištrintas, E.Dragūnas rėžė be užuolankų: „Daugelis manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau.

Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką.“

REKLAMA
REKLAMA

Tokia kalba įsiutino ir pramogų pasaulio žmones – Indrę Stonkuvienę, Mantą Bartuševičių, Justiną Jarutį. Indrė Stonkuvienė stebėjosi, kaip dar žmonės gali eiti į jo koncertus ir paragino to daugiau nebedaryti.

„Negaliu susilaikyti dėl šio žmogaus, visų pirma kaip mama, kaip žmogus, kuriam rūpi, kad nevyktų karas! Žūsta žmonės! Vaikai! Vyrai! Klausyti šio žmogaus vėpliojimų (ir nebejuokinga), gąsdina žmonių neadekvatumas. Sėdi sau, kelia taurę jis ir dar pasisako tokius š... – tikrai??? Natūralus planetos išvalymas?“, –rašė I. Stonkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikėjo pasisakymai palietė ir pačius grupės narius, pirmadienį jie pareiškė paliekantys grupę: „Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes – muzikantai: Kasparas Meginis, Julius Valancauskas, Jonas Butvydas, Viktoras Woop, Mindaugas Balčiūnas, Romas Rainys, Silvija Pankūnaitė-Micutė oficialiai pareiškiam, jog daugiau nebūsime grupės SEL dalimi. Pabrėžiame, kad visi iki vieno stipriai nepritariame Egidijaus komentarams (bei visiškai esam prieš kolegų atlikėjų žeminimą). Tiek būtų šiuo klausimu. #СлаваУкраїні.“

 

ar mūsų gerb. eks prezidentės pasisakymas kad ,,karą gali sustabdyti karas,, ir tiesioginis raginimas karo veiksmas nėra netaikos, kurstymo propaganda?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų