Ar galima patikėti, kad mamai, likimo valiai palikusiai savo keturias mažametes dukreles, staiga prabustų motiniški jausmai? Į šį, ne retorinį klausimą, bandys atsakyti LNK laida „24 valandos".

Prieš keletą dienų iš Anglijos į Kauno oro uostą atskridę keleiviai tikriausiai net neįtarė, kokia drama vyksta visai čia pat. Vos praėjusi pasienio kontrolę, buvo sulaikyta ką tik iš orlaivio išlipusi 28-erių metų marijampolietė Ernesta, kuri nuo sausio pabaigos buvo ieškoma kaip įtariamoji savo septynerių metų dukters pagrobėja. Tą  kartą atskraidinta ir pati mergaitė, iki tol gyvenusi su močiute, Ernestos mama. Ji sako nieko blogo neįtarusi, kai jos dukra kartu su anūkėle Liepa (mergaitės vardas pakeistas), ruošėsi važiuoti į svečius. Ne šiaip pas kokia giminaitę, o pas kitą seserį, penkiametę Jolitą, kuri nuo mažens auga pas senelius su savo biologiniu tėvu. “Tą vakarą jaučiausi rami, pridėjau lauktuvių seniai matytai anūkėlei ir laukiau sugrįžtant Liepos su mama", pasakoja močiutė. Deja, praėjo keletas valandų, ir močiutės bendravimas trumposiomis žinutėmis su Ernesta nutrūko. Netrukus paaiškėjo, kad ji, niekam nieko nesakiusi, išsivežė savo dukrelę į Angliją...

Ernestos mama ir buvęs moters sutuoktinis neabejoja – ne prabudusios motiniškos meilės vedama, o siekdama gauti socialinę pašalpą šalyje, kurioje gyvena pastaruosius kelerius metus.

REKLAMA

Po daug nervų ir sveikatos kainavusio laukimo pagaliau Anglijos teisėsauga priėmė močiutei palankų sprendimą. Ir įpareigojo Ernestą grąžinti dukrą globėjai. Tačiau Marijampolės teisme šiuo metu jau pradėta nagrinėti kita byla – pačios Ernestos iniciatyva. Šioje civilinėje byloje moteris yra ieškovė – ji prašo galimybės vėl vadintis teisėta Liepos mama. Nors mergaitė, grįžusi į Lietuvą, Marijampolės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjai papasakojo, kaip žiauriai tikros mamos buvo baudžiama už menkiausią vaikišką prasižengimą.

Iškalbingas ir tas faktas, kad ketvirtą savo dukterį Ernesta paliko ligoninėje praėjus tik dviem valandoms po gimdymo. Pasakė gydytojai, kad eina nusipirkti kavos ir negrįžo...

„24 valandų“ žurnalistai bendravo ne tik su Ernestos mama, bet ir kitais ją gerai pažinojusiais žmonėmis. Bandėme pakalbinti ir pačią Ernestą, tačiau ji, išvydusi filmavimo kamerą, pasileido bėgti... Atsekėme šios jaunos moters gyvenimą nuo pat mokyklos laikų ne paiko smalsumo vedini, o tam, kad pabandytume suvokti – kas turėjo atsitikti gražiai ir mylimai merginai, kad ji, kaip ta gegutė, taip beširdiškai palikinėtų savo vaikus svetimuose lizduose?

„24 valandos" – ketvirtadienį 17.40 per LNK.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų