Dar vienas „Eurovizijos“ skandalas: Baltarusijos atstovai pašalinti iš konkurso

Dar prieš kelias savaites Europos transliuotojų sąjunga Baltarusijai iškėlė ultimatumą – arba Baltarusijai „Eurovizijai“ turinti atstovauti grupė „Galasy ZMesta“ pakeis savo dainą, arba bus pašalinta iš konkurso.

Penktadienio vakarą pagaliau paaiškėjo, koks likimas laukia Baltarusijos.

Europos transliuotojų sąjunga penktadienį paskelbė, kad Baltarusija šalinama iš „Eurovizijos“, nes daina neatitinka konkurso taisyklių – turi politinį kontekstą. 

„Mes paprašėme, kad jie imtųsi veiksmų ir pateiktų pakeistą dainos versiją arba naują dainą, kuri atitiktų konkurso taisykles.

To nepadarius [Baltarusija] gali būti diskvalifikuota iš šių metų konkurso“, – dar kiek anksčiau buvo rašoma oficialiame pranešime.

Baltarusijos daina iš oficialaus „Eurovizijos“ „Youtube“ puslapio pašalinta jau kur kas anksčiau.

Tiesa, tai – ne vienintelis toks atvejis šių metų „Eurovizijoje“. Neseniai daugeliui užkliuvo ir Šiaurės Makedonijos atstovo kūrinys. Teigiama, kad jo daina „Here I Stand“ siunčia politinę žinutę.

Tuo tarpu Šiaurės Makedonijos atstovas savo darbą bandė apginti tikindamas, kad tikrai nenorėjo nieko įžeisti. 

V. Garvanlievo muzikinis vaizdo klipas nufilmuotas Nacionalinėje Makedonijos galerijoje, kurioje apstu šios šalies dailininkų darbų. Vis dėlto kai kurie žiūrovai pastebėjo piešinį, kuriame – Jėzus Kristus, o čia taip pat buvo matomos ir tokios spalvos, kokias turi Bulgarijos vėliava. 

Ir nors Šiaurės Makedonija su savo kaimyne palaiko gerus ryšius, kai kuriems makedonams atrodė nepriimtina, kad jų šalies „Eurovizija“ skirtame kūrinyje matoma Bulgarijos vėliava.


Rašyti komentarą...
K
Kada antraštės pradės atitikti straipsni
2021-04-26 16:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai prie ko čia Makedonija, jei straipsnio antraštė skelbia apie Baltarusiją?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų