Dainininkas Liudas Mikalauskas: tikroji gyvenimo laimė – laisvadieniai

„Lietuvybė, kalba, tradicijos, papročiai man yra ypatingai brangu, svarbu. Visgi labai skaudu, kad tai yra nykstantis dalykas“, – atvirai sako dainininkas Liudas Mikalauskas, kuris tapo unikalaus TV3 televizijos projekto – tautinių šokių kovų „Kadagys“ vienu iš generolų.

10

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tikroji gyvenimo laimė Liudui Mikalauskui – laisvadieniai

Nuo mažens įvairiuose choruose dainavęs Liudas vadovaus jau senai pažįstamam ir mylimam šokių ansambliui „Nemunas“, su kuriuo pažintis prasidėjo dar studijų laikais. „Tik išvykęs iš Tauragės į Kauną norėjau dainuoti, o kolektyvas „Nemunas“ buvo viena iš platformų, kur galėjau reikštis. Prisimenu, kad labai greitai leido atlikti solinę partiją, o per jubiliejų Kauno sporto halėje suteikė galimybę atlikti visą dieną“, – pasakoja dainininkas.

Pažintis su liaudies kultūra – vertybė

Prisiminimai jį užplūdo su kaupu, nes su šokių ansambliu Liudas vėl grįš į vietą, kur turėjo galimybę dainuoti tūkstančiams žmonių. Būtent Kauno sporto halėje dešimt skirtingų generolų ir šokių kolektyvų iš visos Lietuvos savo pasirodymais stengsis pakerėti ne tik susirinkusius salėje, bet ir žiūrimiausios televizijos Lietuvoje TV3 žiūrovus.

REKLAMA

„Mane dažnai kviečiasi dalyvauti skirtinguose televiziniuose projektuose, bet sutinku tik tada, kai matau prasmę. „Kadagys“ duos naudą ne tik man, bet ir visai Lietuvai. Su tautine kūryba turiu ilgametę draugystę, nes tai yra mano batai“, - juokiasi dainininkas, taip pat pasidžiaugęs ir spintoje kabančiu tautiniu kostiumu. Kaip pats sako, pasipuošęs keliauja net į prekybos centru, tikėdamasis, kad kuo daugiau žmonių prisimins tikrąsias vertybes.

„Liaudies kultūra Lietuvoje yra nykstanti. Neseniai teko būti Amerikoje, kur susipažinau su ten gyvenančiais vyresnio amžiaus lietuviais. Nuo septynių vakaro iki antros valandos nakties mes dainavome lietuvių liaudies dainas, nes tai jiems atrodo visiškai natūralu.

Vis dėlto aš pritariu Veronikai Povilionienei, kuri ne kartą yra sakiusi: „Neatsistokime jaunos mergaitės ar maži berniukai ir nedainuokime senių balsais“. Liaudies kultūra negali išlikti, jei ji nebus integruota į šiuolaikinę visuomenę, modernų pasaulį. Mes turime ją pritraukti prie jaunų žmonių, todėl labai džiaugiuosi, nes „Kadagyje“ kelio į žmonių širdis, plačiąją visuomenę ieškosime labai įdomiais būdais“, - kalba generolas.

Pabėgęs į kaimą Liudas atrado tikrąją laimę

Nors vyras pripažįsta, kad jo paties šeima nepuoselėjo liaudies kultūros, didelę įtaką padarė vaikystė kaime. Žalia gamta, ramybė visai neseniai paskatino Liudą, žmoną ir pusantrų metų dukrytę palikti didmiestį. Kaip pats sako, prie gyvenimo užmiestyje tenka derintis, nes čia egzistuoja visai kitokios taisyklės.

„Atvažiavau sekmadienį ir ištraukiau žoliapjovę. Eina pro mano namą moteriškė ir šaukia: „Šventadarbis!“. Supratau, kad mieste esančios tradicijos čia netiks, nes bent jau šventą dieną tikrai tvarkytis negalima“, - juokiasi Liudas. Jis išduoda, kad visiškai neatitinka operos solisto stereotipo, nes nemėgsta šurmulio, prabangos, o geriausias laisvalaikio praleidimo būdas – ravėjimas, medžių genėjimas ir sodas.


Rašyti komentarą...
b
bvikns
2016-02-07 20:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkaip kitu dainikiu jau reiketu ismokti o ne tas pacias zuuuuuulnti kasmet
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų