BTV laidoje „Duok labas" – dailininko V. J. Ščepono keturkojė mūza

Dažnai girdime apie moteris, įkvepiančius menininkus kūrybai. Tačiau mūza gali būti ir mylimas šuo. Auksaspalvis retriveris Čarlis įamžintas ne viename dailininko Vlado Jono Ščepono paveiksle.

BTV laida „Duok labas“ šį savaitgalį viešės žinomo tautodailininko ,  kolekcionieriaus, imtynių trenerio V. J. Ščepono namuose. Čia vietos užtenka visiems – daugybei nuostabių naiviojo realizmo krypties Vlado Ščepono paveikslų, trims šeimos kartoms ir visų jos narių numylėtiniui, auksaspalviui retriveriui Čarliui.

Ne veltui sakoma, kad auksaspalviai retriveriai – labai protingi šunys, idealiai tinkantys gyventi šeimoje. Čarlis gerai žino, kaip reikia elgtis ir kad ne su visais šeimos nariais reikia bendrauti vienodai. Ankstyvą rytą pažadinti šeimininkus ir priversti juos lipti iš lovos – galima, tačiau trukdyti ilgėliau pasnausti promočiutei ar mažam vaikui – jokiu būdu ne. O jei į svečius atvažiuoja V.J.Ščepono žento brolis su gausia, penkių vaikų šeima, Čarlis visuomet globoja mažiausią ir prižiūri, kad jis nenugriūtų, ar jo niekas nenuskriaustų. Taip Čarlis prižiūrėdavo ir V.J.Ščepono anūką Ričardą, kol šis buvo mažas.

REKLAMA

Be to, nors Čarlio būti gelbėtoju niekas nemokė, jo genuose užkoduotas šis instinktas. BTV laidoje „Duok labas“ V.J.Ščeponas papasakos, kaip Čarlis nė akimirkos nesudvejojęs šoko gelbėti vaiko, nušokusio nuo tramplino į keturių metrų gylio vandenį.

Vanduo apskritai yra Čarlio silpnybė. Ščeponų šeima žino – jei namų varteliai praviri ir Čarlio nėra, reiškia, jis turškiasi kaimynų baseine.  Nors kieme ir turi nuosavą, tik jam skirtą, Čarlis mieliau šoka į kaimynų. Tačiau ant žavaus keturkojo už jo išdaigas net ir kaimynai nepyksta ir visada jo laukia.

Kiekvieną rytą Čarlis užeina aplankyti V.J.Ščepono, tapančio savo studijoje. Pasimeilina, kad šis su juo nors kiek pažaistų, o vėliau jau leidžia ramiai dirbti. O savo šunį be galo mylintis dailininkas jo niekada nepamiršta ir dažnai net įamžina jį savo paveiksluose.  Taip pat Čarliui būna daug džiaugsmo, kai ponas Vladas, garsus imtynių treneris,  su anūku Ričardu, kuris jau irgi lanko imtynes, ima ristis kieme ant žolės. Tada Čarlis iš laimės loja ir siaučia kartu su šeimininkais.

BTV laidos „Duok labas“ kūrybinei grupei buvo parodytas ir vienas asmeninis kolekcininko V. J.Ščepono antikvarinis  baldas - paslaptingas sekreteras, be jokių užraktų ir spynų. Jį  ir daugybę jame esančių stalčiukų ir slėptuvių galima atidaryti tik paspaudus slaptą mygtuką. Įminęs baldo mįslę, kolekcininkas jame aptiko ir dailią antikvarinę druskinę, paslėptą viename iš slaptų stalčiukų.

Pokalbis apie augintinius, gyvenimą, kūrybą ir patriotinius jausmus – sekmadienį 8 val BTV laidoje „Duok labas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų