Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nė kiek neabejoju, kad dažnai valgote Briuselio kopūstus kaip garnyrą prie mėsos patiekalų, dedate į sriubas. Jie juk ne tik skanūs, bet ir labai dailūs bei dekoratyvūs.  

REKLAMA

Ypač patogu naudoti šaldytus Briuselio kopūstus, kuriuos užtenka iš pakelio suberti į verdantį pasūdytą bei truputį pasaldintą vandenį ir pavirus 10-12 minučių jau galima valgyti. Su šviežiais Briuselio kopūstais vargo būna daug daugiau, nes dažnai tenka paplušėti, nuimant apvytusius, pageltusius išorinius lapelius, kiekvieną galvutę reikia atidžiai nuplauti.  

Virti juos galima tik po šių  kruopščių laikui imlių operacijų. Žinoma, Briuselio kopūstus būtų geriau valgyti neapdorotus termiškai. Tuomet išsaugotume savo organizmui visas turtingas jų vitamino C atsargas. Bet kad neskanu…

Skaniausi yra dusyk termiškai apdoroti Briuselio kopūstai. Būtent apkepas iš apvirtų  kopūstėlių su bešamelio padažu.  

Beje, jei norite žinoti, Briuselio kopūstas kartu su jo giminaičiu kalafioru yra viena jauniausių kopūstų giminės daržovių. Maistui jis pradėtas taikyti tik nuo 1785 m. (visokius kitokius kopūstus žmonės valgo nuo neolito laikų!). Tai daržinio kopūsto mutacija, kurią kaip atskirą veislę išsaugojo ir paskleidė belgai. Dėl to naujajam kopūstui prigijo Briuselio pavadinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Bet grįžkime prie apkepo. Jį galite gaminti ne tik iš Briuselio kopūstų ir bešamelio, bet galite įdėti ir kitų daržovių: apvirtų  kalafiorų, su lupynomis išvirtų, nuluptų ir riekutėmis supjaustytų  bulvių. Į bešamelį tiks įmaišyti bent porą išplaktų kiaušinių, citrinos sulčių, tarkuoto sūrio. Pasiruošę ingredientus daržoves sudėkite į sviestu išteptą ir džiūvėsėliais pabarstytą apkepo indą (geriau naudoti gilesnę formą) ir užpilkite bešameliu su priedais. Viršų apibarstykite tarkuotu sūriu.  

Kepkite, kol viršus pradės lengvai rausti.

Skanaus!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų