Bendrame vaizdo įraše, kuriuo „Instagram“ tinkle pasidalijo „Beauty Code“ ir I. Khelif, olimpietę buvo galima pamatyti stovinčią priekyje ir centre, vilkinčią mėlynus marškinėlius ir raudonas bokso pirštines.
Vėliau vaizdo įraše pasirodė kitokios išvaizdos Khelif – ji vilkėjo baltus gėlėtus marškinėlius su sagutėmis ir auskarus, ant kurių kabėjo rožinės gėlės.
Akis ji pasiryškino rausvais akių šešėliais, prie jų priderino lūpų dažus ir sidabrinę grandinėlę. Khelif savo įvaizdį papildė aukso medaliu, kurį ji iškovojo rugpjūčio 9 d. Paryžiuje vykusiame moterų pusvidutinio svorio turnyre.
Vaizdo įrašo pabaigoje Alžyro sportininkė šypsojosi į kamerą, rašo independent.co.uk.
Antraštėje, kuri buvo išversta iš arabų į anglų kalbą, „Beauty Code“ pažymėjo, kad nors Khelif vaizdo įraše „keitė savo išvaizdą“, boksininkė savęs neapibrežia tik pagal išvaizdą.
Ji taip pat „nesiekė pakeisti savo formos, kad tilptų į rėmus, į kuriuos pasaulis nori mus įsprausti“.
„Jos žinia yra daug gilesnė: drabužiai nesukuria vienuolio, o išvaizda neatskleidžia žmogaus esmės“, – rašoma prieraše.
„Ji gali būti moteriška ir elegantiška, kai nori, bet jai nereikia makiažo ar aukštakulnių. Jai reikia tik strategijos, jėgos ir smūgių, o būtent čia ir slypi jos asmenybė“.
„Twitter“ daugelis žmonių gyrė naująją Khelif išvaizdą ir kartu išreiškė nuomonę, kad boksininkė neturėtų siekti, kad jos išvaizda atrodytų moteriškesnė.
„Labai stulbinanti moteris. Internetas skolingas jai atsiprašymą“, – rašė vienas asmuo.
Kilęs pasipiktinimas
Olimpinėse žaidynėse kilo pasipiktinimas, kai rengėjai leido su moterimis bokso ringe kautis dviem sportininkėms, kurios nepraėjo lyties atitikimo testų. Su viena iš šių sportininkių susikovusi italė Angela Carini gavo stiprų smūgį, po kurio atsisakė toliau kovoti.
Su interlyte alžyriete kovojusi italė šią kovą teisėjų sprendimu pralaimėjo.
„Manęs tai nepaveikė. Tai buvo mano olimpinės žaidynės, tiesiog norėjau laimėti“, – po kovos sakė italė.
Kalbėdama apie šią kovą Paryžiuje Italijos boksininkė braukė ašaras. „Man tai nėra pralaimėjimas, nes būti čia ir peržengti šias virves yra garbė“, – teigė ji.
Buvo pavadinta translyte
Po žaidynių tyrimo dėl patyčių kibernetinėje erdvėje ėmėsi ir Prancūzijos prokurorai.
I. Khelif advokatas prancūzas Nabilas Boudi atskleidė, kad ieškinys pateiktas ir dėl E. Musko pasisakymo. „Tesla“ įkūrėjas teigė, kad vyrams moterų sporte neturėtų būti vietos.
„Iš karto po mano pergalės olimpinėse žaidynėse kilo didžiulis sujudimas, į kurį įsitraukė viso pasaulio politikai, taip pat sportininkai ir net menininkai bei pasaulinės žvaigždės. Aš esu moteris kaip ir bet kuri kita moteris“, – teigė moterų bokso svorio kategorijos iki 66 kg olimpinė čempionė, kuri finale įveikė kinę Yang Liu.
Po kaltinimų, kad yra vyras, sportininkės tėvui netgi reikėjo parodyti jos gimimo liudijimą, nors Tarptautinis olimpinis komitetas ne kartą akcentavo, kad I. Khelif atitinka visus reikalavimus ir gali varžytis olimpinėse žaidynėse.
„Bijojau, bet, ačiū Dievui, šį etapą įveikiau. Ačiū psichiatrams, padėjusiems įveikti šį etapą. Ir ką aš galiu pasakyti apie šį etapą? To nepakako... Tai buvo labai sunkus etapas. Nekantravau, kol jis praeis. Scenarijus buvo labai baisus <...>
Visas pasaulis žino, kad aš esu musulmonė. Jeigu manęs atsiprašys, priimsiu atsiprašymą. Bet tie, kurie neatsiprašys, aš jiems siunčiu žinią: esu moteris, aš liksiu moterimi ir mano garbė yra svarbiau už viską“, – atsivėrė 25-erių sportininkė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!