Vienuolikos dienų „berlinalę“, kuri kartu su Kanų ir Venecijos kino festivaliais yra didžiausios kino kūrėjų šventės Europoje, prasideda Joelio ir Ethano Coenų komedija „Šlovė Cezariui!“ (Hail, Caesar!), kurios veiksmas vyksta šeštojo dešimtmečio Holivude.
G.Clooney į Vokietijos sostinę atvyko su žmona Amal, Libane gimusia žmogaus teisių gynėja, ir savo kolegomis Channingu Tatumu, Tilda Swinton bei Joshu Brolinu.
Žurnalistams jis sakė penktadienį susitiksiąs su A.Merkel, taip pat atskirai – su grupe prieglobsčio prašytojų, „pasikalbėti ir paklausti, kuo mes galėtume jiems padėti“.
Pagrindinis festivalio apdovanojimas „Auksinis lokys“ nugalėtojui bus įteiktas vasario 20 dieną. Pernai šis apdovanojimas atiteko Irano režisieriui disidentui Jafarui Panahi už juostą „Taksi“ (Taxi).
ATGAL PRIE ŠAKNŲ
Europai išgyvenant didžiausią pabėgėlių antplūdį po Antrojo pasaulinio karo, per kurį pernai į Vokietiją atvyko 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų, migracijos tema festivalyje bus neišvengiama.
Italijos dokumentinių filmų režisierius Gianfranco Rosi, prieš trejus metus pelnęs laurus Venecijos kino festivalyje, šiemet konkursui pristato savo juostą „Gaisras jūroje“ (Fire at Sea) apie Lampedūzos salą Viduržemio jūroje, vieną karščiausių pabėgėlių priėmimo taškų Europoje.
Festivalyje bus parodyta dar keliolika juostų, kuriose kalbama apie masinę žmonių migraciją ir jos daromą poveikį.
„Pabėgėliai vaidino svarbų vaidmenį Berlinalėje nuolat nuo 1951 metų“, kai praėjus šešeriems metams po Antrojo pasaulinio karo Šaltojo karo avanposte buvo pradėtas rengti šis festivalis, sakė naujienų agentūrai AFP festivalio direktorius Dieteris Kosslickas.
Festivalio organizatoriai prieglobsčio prašytojams rezervavo šimtus bilietų, taip pat planuojami labdaringi renginiai, per kuriuos surinktos lėšos bus skirtos pabėgėliams.