Bartaškienė – apie seksą atvirai: moterims ilgiau jo reikia, o vyrai dažnai nebepajėgūs

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Lietuvos moterų sporto asociacijos vadovę Joaną Bartaškienę. Vasario mėnesį 70-metį atšventusi kaunietė nėsėdi rankų sudėjusi ir per karantiną. Joana kas rytą daro mankštą arba išeina pabėgioti šalia namų, nes kitaip visai kūnas surambėtų. Iš kur ši moteris turi tiek energijos ir geros nuotaikos?

„Šypsena yra mano vizitinė kortelė. Ar liūdna, ar skauda ką nors – vis tiek šypsausi. O gera savijauta tik dėl to, kad daug judu. Sportas man teikia daugiausia energijos, žvalumo, nes tai tikras pozityvumo užtaisas. Taip pat žiūriu, ką ir kiek dedu į burną, nepamirštu skirti laiko sau, daug bendrauju – per karantiną labiausiai pasiilgau savo draugių ir moterų, su kuriomis sportuojame jau ne vieną dešimtmetį,“ – sako Joana.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Joanos Bartaškienės gyvenimo akimirkos

Į jos aerobikos treniruotes iki šiol susirenka gausus būrys įvaraus amžiaus moterų, bet, kaip tikina Joana, daugiausia visgi tų, kurios pasiekusios „aukso amžių“. 

„Aš taip vadinu visus vyrus ir moteris, kurie atšventė pirmą tikrą jubiliejų savo gyvenime – penkiasdešitmetį. Taigi po to įžengiama į „aukso amžių“. Vaikai jau užauginti, anūkų dar nebūtinai yra arba jie maži ir prisirišę prie tėvų, todėl tai yra tinkamiausias metas mėgautis gyvenimu: keliauti, bendrauti, judėti ir džiaugtis kiekviena laisva akimirka,“ – savo įžvalgas dėsto kaunietė.

Joana taip pat negaili kritikos dabartiniams jaunuoliams, kurie esą per mažai juda, daugiausia sėdi susikūprinę prie kompiuterių ar išmaniųjų telefonų ir dėl to paskui kenčia nuo įvairiausių ligų. Trenerė nuoširdžiai stebisi ir dalies žmonių pomėgiu per anksti save „nurašyti“, priskirti senjorams.

„Negaliu klausyti, kai per televiziją kai kurios mūsų žvaigždės aiškina, kad atšventus 40-metį tapo vos ne pensininkais. Staiga ir skauda viską, ir anūkų užsigeidžia. O dabartiniai penkiasdešitmečiai tai išvis siaubas – jau kone laidoja save! Numestų man dabar kas nors tuos dvidešimt metų, tai oj, vaikeli, kaip vėl skraidyčiau! Ir dabar skraidau, bet visgi ne taip, kaip būdama 50-ies“, – juokiasi Joana.

REKLAMA

Daugkartinė gimnastikos čempionė tikina, kad tarp jos klienčių yra net 80-mečių, kurios atrodo ir jaučiasi geriau, negu kai kurios perpus jaunesnės moterys. Negana to, visos ne tik sportuoja, bet ir apie seksualinį gyvenimą paatvirauja.

„Būna, kad po kokio renginio nueiname į kavinę pasėdėti ir pradedam guostis, kad štai dar esame tokios energingos, aktyvios ir to sekso visai norėtųsi, bet nėra su kuo. Dauguma bendraamžių vyrų jau nelabai pajėgūs.. Anksčiau maniau, kad geriau turėti dešimčia metų vyresnį vyrą, o dabar, kai pačios sutuoktiniui jau tuoj sukaks 80-imt, galvoju, jog geriau jaunesnis,“ – kvatojasi Joana.

Sporto entuziastės teigimu, jos seksualinis gyvenimas ilgą laiką buvęs labai aktyvus, tik dabar reikia lėtinti tempą. Visgi Joana pabrėžia, kad neteisinga manyti, jog senjorams intymūs dalykai nesvarbūs.

„Moterys genetiškai taip surėdytos, kad ilgiau gali mėgautis seksualiniu gyvenimu. Bet jei vyrai daugiau sportuotų, prisižiūrėtų, rūpintųsi mityba, manau, jog irgi turėtų tokią galimybę. Visgi daug lemia ir požiūris į seksą, nes yra atvejų, kai jau pasiekus 50-metį nieko nebenorima – tik gulėt ant sofos ir spoksot į televizorių,“ – sako Joana.

Kokių dar pasiūlymų ji turi nuo karantino pavargusiems vyrams ir moterims? Ar tik sportas padeda Joanai išlaikyti gražias kūno formas, o gal tai genetinė dovana?

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi ir ką naujo atranda.


Rašyti komentarą...
S
Senjoras
2020-05-13 18:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kuo skubiau priimti įstatyma dėl viagros sistemingo vartojimo senjorams. Kur žiūri Ponas Veryga. Kaukės čia jau nepadės.
Atsakyti
-1

V
Vidas Tom
2020-05-13 22:32:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunku moterims ir malonu sveikiems vyrams.
Moterims sunku todėl kad dalis vyrų žygiuoja spalvotųjų paraduose ir moterys jų nedomina, kiti nuo sėdėjimo, gulėjimo, rūkymo, gėrimo nesugiaba pakelti savo koto .
Bet gerai sveikiems vyrams....
Tik reik netinget ir dirbti, dirbti, dirbti. Juk tiek gražių , alkanų moteru... Vyrai laikykite frontą , nedarykit gėdos vyrų giminei. Darbuokitės kol pajegiat.
TOKIO AMZIAUS MOTERYS,, VISKA MOKA, ŽINO KAIP, NIEKO NEBIJO IR SAUGOTIS NEREIKIA.
Atsakyti
-4

T
Taip semjora
2020-05-13 19:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bartaskiene duok adresą ir būsi patenkyta man 71 metai nuo manęs pabėgo meilužė 48 metu jei sakė kad per daug esu našlys 5 metai turiu 5 vaikus suaugę savarankiški man SEKSAS SVEIKATA TAIP BARTASKIENE susipazystam nepasigailesi...........................
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų