Gegužės 27, 28 ir 29 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į baleto premjerą – choreografės Anželikos Cholinos sukurtą baletą pagal S. Vainiūno, A. Malcio, H. M. Goreckio ir kitų kompozitorių muziką „Barbora Radvilaitė“. Spektaklio muzikos vadovas Robertas Šervenikas, dailininkai Marijus Jacovskis ir Juozas Statkevičius.

„Lietuviams Barbora Radvilaitė – grožio ikona, meilės stubuklas..., – sako A. Cholina. –  Mano užduotis – maksimaliai priartėti prie istorinės tiesos. Tačiau kaip bepasakočiau, istorikams tai bus mano, kaip kūrėjos, tiesa. Turiu lietuviško kraujo ir esu idealistė, todėl šią meilės istoriją idealizuosiu. Ir darysiu tai su dideliu malonumu. Noriu, kad mes negyventume vien svetimų šalių istorijomis, juk turime tokią ryškią savąją! Mano siekis – sukurti tokį spektaklį, kurio niekada niekam nekiltų ranka išimti iš repertuaro. Noriu, kad jo siužetas konkuruotų su kitais klasika tapusiais libretais ir reprezentuotų mūsų šalį, Lietuvą, iš pačios gražiausios pusės“. (Bravissimo Nr.3-4)

Barboros vaidmenį balete rengia mūsų primabalerina Olga Konošenko ir A. Cholinos spektakliu „Ana Karenina“ išgarsėjusi balerina Beata Molytė, Žygimanto Augusto – Eligijus Butkus ir Martynas Rimeikis. Karalienę Boną šoks Živilė Baikštytė ir Rūta Kudžmaitė, Žygimantą Senąjį – Aurelijus Daraškevičius. Spektaklyje užimta visa LNOBT baleto trupė, dalyvauja mimanso, choro artistai.

Barbora Radvilaitė – viena populia­riausių mūsų istorinių asmenybių. Užsisklendusi intymių išgyvenimų pasaulyje, neturėjusi jokių politinių aspiracijų ir tik žadinusi jas savo artimiesiems ir amžininkams, ji sukėlė tikrą sąmyšį to meto valstybės gyvenime ir vien savo buvimu pa­liko jame ryškų pėdsaką. Neįtikėtina, unikali karalių meilės istorija šį kartą atgims baleto spektaklyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų