• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą lankosi unikaliausiuose pasaulio kampeliuose. Visai neseniai keliautojų duetas apsilankė Italijos Emilijos-Romanijos regione esančiame Riminyje. Metus monetą paaiškėjo, kad turtuolio rolė šįkart atiteko A. Bružui, kuris visą savaitgalį mėgavosi neregėta prabanga.

127

Kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą lankosi unikaliausiuose pasaulio kampeliuose. Visai neseniai keliautojų duetas apsilankė Italijos Emilijos-Romanijos regione esančiame Riminyje. Metus monetą paaiškėjo, kad turtuolio rolė šįkart atiteko A. Bružui, kuris visą savaitgalį mėgavosi neregėta prabanga.

REKLAMA

Riminis – žavus miestas Italijoje, įsikūręs Emilijos-Romanijos regione. Tai, kas paprastai vadinama Riminiu, iš tikrųjų susideda iš kelių kurortinių miestelių, kurių kiekvienas turi unikalių bruožų. Šie miesteliai kartu sudaro didžiausią Italijos kurortą, besitęsiantį net 75 kilometrus palei Adrijos jūros pakrantę.

Riminis – tai atostogų kryptis, kuri savo įvairove patinka visiems: ir ieškantiems ramaus poilsio, ir ketinantiems pasinerti į naktinį gyvenimą. Riminį galima drąsiai vadinti ir paplūdimių rojumi – jų plotis kartais siekia net 200 metrų, o pati paplūdimių juosta driekiasi net 15 kilometrų, tad šis kurortas yra puiki vieta atsipalaiduoti, mėgautis saule bei maudytis Adrijos jūroje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Riminyje – ne tik pramogos ir nuostabūs paplūdimiai, šis miestas taip pat yra tikras kultūros ir istorijos lobynas. Būtent šiame mieste gimė ir augo garsus kino režisierius Federico Fellini, kurio gyvenimo labirintai atsispindi daugybėje šio miesto kampelių.

REKLAMA

Nors keliauti šiame mieste „Metam monetą“ vedėjams Leo ir Bružui teko turint skirtingus biudžetus, abu vienbalsiai tikina – kelionė buvo įspūdinga!

Turtuolį Bružą iškart po monetos metimo pasitiko prabangus „Mercedes-Benz“ automobilis su asmeniniu vairuotoju, kuris nuvežė jį į prabangiausią kurorto 5 žvaigždučių viešbutį „Grand Hotel di Rimini“.

Šis viešbutis garsėja ne tik ištaigingumu, bet ir istorija – jame buvo apsistoję tokie žinomi žmonės, kaip Sophia Loren, Brigitte Bardot, princesė Diana ar Frankas Sinatra. Čia dažnai lankėsi ir kultinis kino režisierius Federico Fellini. Būtent jo vardu pavadinti ištaigingiausi viešbučio prezidentiniai apartamentai, kuriuose ir apsistojo A. Bružas.

REKLAMA
REKLAMA

Turėdamas belimitę myTU kortelę, Audrius šioje šalyje džiaugėsi ne tik penkių žvaigždučių viešbučiu, bet, kaip pridera, taipogi pažino Italiją ir per jos gastronomiją. Audrius čia dalyvavo išskirtinėse vynų ir balzaminio acto degustacijose, lankėsi garsiajame Parmiggiano Reggiano sūrio fabrike, kur sužinojo visas šio sūrio gamybos paslaptis bei aplankė kelis restoranus, kuriuose mėgavosi geriausiais itališkais kulinarijos šedevrais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiek daug skanaaaus maisto ir itališkų gėrybių. Nu režisiorka, mes nesitarėm, kad su plius 20 kilogramų po šios kelionės grįšiu. Ai, ką darysi, degustuojame!“, – viską iš eilės ragaudamas sakė Bružas.

Tačiau Bružo pažintis su Riminiu ir visu Emilijos-Romanijos regionu ties tuo tikrai nesibaigė! Šioje šalyje jis išnaudojo visas turtuolio privilegijas, kurias jam suteikė šios kelionės organizatorius „Tez Tour“. Riminyje improvizacijų meistras turėjo galimybę apsilankyti lenktyninių automobilių „Ferrari“ muziejuje, kur ne tik išvydo šiuos greitus ir įspūdingus lenktyninius automobilius, bet ir pats galėjo su vienu tokiu pralėkti!

REKLAMA

„Įspūdinga patirtis! Tiesa, tokio automobilio nesiruošiu kada nors turėti garaže, man labiau prie širdies „Bentley“ arba „Aston Martin“, – kaip tikras turtuolis įvertino A. Bružas.

Tuo tarpu kitas laidos vedėjas, entuziastingas keliautojas L. Pobedonoscevas Riminyje privalėjo pramogauti tik su 100 eurų myTU kortelėje, kurių turėjo užtekti viskam: maistui, nakvynei, transportui ir pramogoms.

Tiesa, tai Leo nepasirodė opi problema – su šiuo mažu biudžetu jam išties pavyko daug pamatyti. Jis apsilankė kultiniame kino teatre „Cinema Fulgor“, kur jaunystėje filmus žiūrėjo ir pats kino režisierius F. Fellini, mėgavosi vietiniais italų virtuvės patiekalais, išvydo Adrijos jūros grožį ir net nuvyko į San Mariną, kuris nuo Riminio yra nutolęs tik 20 kilometrų.

REKLAMA

„San Marinas buvo mano sena svajonė. Išvysti jį savomis akimis yra tiesiog nepakartojama“, – įspūdžiais dalinosi varguolis.

Tiesa, čia Leo nuotykiai tikrai nesibaigė! Riminyje jis išvaikščiojo visas įmanomas gražiausias gatveles, sekė F. Fellini pėdsakais ir aplankė tokias miesto vietas, kaip Tiberijaus tiltas ar F. Fellini muziejus. Leo neaplenkė ir įspūdingosios centrinės Riminio Cavour aikštės, kur kartu su gatvės muzikantu traukė kultines italų dainas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, ką Riminyje patirti galintiems sau leisti prabangą bei ką rinktiems tiems, kurie nori sutaupyti?

Kupini didelių įspūdžių Leo ir Bružas dalijasi savomis rekomendacijomis, ką ten vertėtų pamatyti ir nuveikti:

1. „Cortina“ viešbutis – trijų žvaigždučių šeimos valdomas viešbutis, įsikūręs Marina Centro rajone, vos 250 metrų nuo jūros ir netoli centrinės traukinių stoties. Būtent čia apsistojo varguoliu tapęs Leo, o nakvynė su miesto mokesčiais jam atsiėjo tik kiek daugiau nei 20 eurų. Viešbutis garsėja jaukia atmosfera ir svetingumu, kambariai – tvarkingi, čia taip pat galima gauti nemokamą internetą, išsinuomoti dviratį ar pailsėti viešbučio sode. Čia taip pat yra restoranėlis, kuriame svečiai gali paragauti tradicinių itališkų patiekalų.

REKLAMA

2. „Grand Hotel di Rimini“ viešbutis – ištaigingiausias 5 žvaigždučių viešbučių visame Riminyje. 1908 metais pastatytas viešbutis traukia turtinguosius iš viso pasaulio. Prabangiausią Rimini viešbutį supa nuostabus sodas, baseinai, čia yra išskirtinis SPA centras ir virs šimto unikalių numerių.

„Grand Hotel di Rimini“ viešbutyje buvo apsistojusios ir tokios pasaulinio lygio įžymybės kaip Sophia Loren, Brigitte Bardot, princesė Diana, Frankas Sinatra, Dalai Laima ir daugelis kitų. Tiesa, šis žinomas ir populiarus Riminio miesto viešbutis unikalus dar ir tuo, kad čia savo dienas mėgo leisti kultinis kino režisierius Federico Fellini, o pats viešbutis pasirodo ir jo garsiąjame filme „Amarcord“. „Pradedu jausti to didžiojo režisieriaus dvasią. Smagu pabūti ten, kur Federico juokėsi, verkė ir kūrė“, – kalbėjo turtuolis Audrius.

REKLAMA

3. Federico Fellini parkas – žalioji oazė, skirta garsiojo italų kino režisieriaus atminimui. Šis parkas, išsidėstęs netoli miesto centro ir Adrijos jūros pakrantės, yra populiari poilsio vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Parkas pasižymi plačiomis vejų erdvėmis, medžių alėjomis ir fontanais, suteikiančiais malonią aplinką pasivaikščiojimams ar ramybei gamtos prieglobstyje. Taip pat čia galima rasti suoliukus ir skulptūras, kurios primena Fellini kūrybos paveldą ir jo ryšį su Riminiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Kino teatras „Cinema Fulgor“ – legendinė vieta, kurioje prasidėjo garsiojo režisieriaus Federico Fellini aistra kinui. Įsikūręs istorinėje miesto dalyje, šis teatras pasižymi autentiška atmosfera ir unikaliu interjeru, atkurtu pagal originalų XX a. pradžios dizainą.

„Cinema Fulgor“ ne tik rodo naujausius filmus, bet ir organizuoja retrospektyvas bei specialius renginius, skirtus kino mėgėjams. Tai vieta, kurioje susilieja istorija ir šiuolaikinis kinas. „Tai yra wow. Toks jausmas, kad aš atėjau dar į tuščią salę Oskarų ceremonijos dieną...“, – čia užsukęs žavėjosi varguolis Leo.

REKLAMA

5. Cavour aikštė – vienas iš Rimini miesto simbolių ir svarbiausių susitikimo taškų. Ši aikštė pavadinta pirmojo Italijos ministro pirmininko Camillo Cavour garbei, kuris buvo vienas iš šalies vienijimo architektų XIX amžiuje. Aikštė yra pažįstama ne tik dėl savo istorinio reikšmingumo, bet ir dėl savo elegantiško dizaino bei įdomių architektūrinių pastatų. Čia galima rasti įvairių kavinių ir restoranų, kurie kviečia atsipalaiduoti ir mėgautis itališku maistu bei gėrimais, sėdint lauke ir stebint gyvybingą miesto gyvenimą.

REKLAMA

6. „La Dolce Vita“ – tai viešbutyje „Grand Hotel di Rimini“ įsikūręs restoranas, išgarsėjęs savo unikaliu ir itin aukštos kokybės meniu. Tai yra puikus pasirinkimas norintiems mėgautis aukščiausios klasės itališku maistu. Šis restoranas išsiskiria ne tik dėl savo prabangios ir elegantiškos aplinkos, bet ir dėl meniu, kurio pagrindas – autentiški itališki patiekalai, ruošiami su šviežiausiomis vietinėmis žaliavomis ir aukščiausios kokybės ingredientais.

REKLAMA
REKLAMA

Restorane dominuoja rafinuotas interjeras su subtiliais itališkais akcentais, kurie sukuria jaukią ir intymią atmosferą, idealiai tinkančią romantiškoms vakarienėms ar šventėms. „Ajajai, fantastika. Man tikras šokas nuo tokio skanaus maisto“, – stebėjosi Bružas.

7. Federico Fellini muziejus, išsidėstęs per du pastatus, buvo atidarytas 1996 metais ir yra skirtas pagerbti F. Fellini gyvenimą bei jo kūrybos palikimą. Jame galima rasti išskirtinių meninių instaliacijų bei įvairių eksponatų, skirtų pažinti režisieriaus darbą ir jo įtaką pasaulinei kinematografijai. Lankytojai turi galimybę pamatyti originalius režisieriaus kūrinių scenarijus, kostiumus, dekoracijas, dokumentus ir kitus eksponatus.

Muziejus taip pat organizuoja įvairius kultūrinius renginius ir specialias ekskursijas. Tai puiki vieta ne tik kino gerbėjams, bet ir visiems, kurie nori geriau suprasti italų kultūrą ir kūrybinę erdvę. „O kiek čia visko, kad jūs žinotumėt... Čia verta net visą dienelę paskirti“, – sakė čia apsilankęs Leonardas.

8. Borgo San Giuliano – bene gražiausias viso Riminio rajonas, kurį pasiekti iš miesto senamiesčio galima perėjus Tiberijaus tiltą. Istoriškai tai buvo žvejų ir jūreivių gyvenvietė, o šiandien čia verda gyvenimas – jaukiose gatvelėse pilna restoranėlių, kavinių, meno galerijų.

REKLAMA

Kadaise čia stovėjo ir F. Fellini namas, kuriame jis gimė ir užaugo, tačiau per karą jis buvo subombarduotas. Vietiniai pataria šio rajono gatvelių patyrinėjimui skirti kuo daugiau laiko – gatvelės čia išties magiškai jaukios, o F. Fellini filmų scenų piešiniai ant namų scenų tiesa takus į iškiliausius F. Fellini filmų scenarijus.

9. 26-as paplūdimys yra vienas iš daugelio paplūdimių, esančių Riminio kurorte, tačiau išsiskiriantis savo energinga atmosfera ir siūlomomis pramogomis. Kaip sako patys vietiniai, 26 paplūdimys yra vienas geriausių visame Riminyje. Paplūdimyje veikia restoranas, yra tinklinio aikštelės, jacuzzi ir kitos pramogos.

10. Tiberijaus tiltas buvo nutiestas 20 m. pr. kr. imperatoriaus Augusto įsakymu ir tai yra vienas seniausių pasaulyje išlikusių tiltų. Puikiai išsilaikęs tiltas sujungia Riminio centro dalį su senąja žvejų gyvenviete Borgo San Giuliano. Tilto arkos yra pagamintos iš akmenų, gabentų iš Istrijos pusiasalio. Vandenyje atsispindinčios arkos sukuria nuostabų vaizdą, dėl to ši vieta yra labai populiarus turistų fotografavimosi objektas. Šis istorinis objektas žavi turistus senovės laikų architektūros elementais, kurie liudija didingą Italijos istoriją.

11. Restoranas „La Chiacchiera“ – vienas geriausių visame Riminyje, o panorama, atsiverianti iš restorano terasos, gniaužia kvapą. Restoranas išgarsėjo savo unikaliu ir itin aukštos kokybės meniu. Į šią vietą keliauja visi, norintis pažinti tikrąjį Italijos gastronomijos veidą, nes maistas čia – itin kokybiškas, gausus ir gardus.

REKLAMA

12. San Marinas – Italijos apsupta nykštukinė valstybė, save laikanti seniausia respublika pasaulyje, esanti vos 20 kilometrų nuo Riminio. Ši mažytė šalis, iš kurios giedrą dieną galima grožėtis vaizdais net į Dalmatijos pakrantę, įsikūrusi šalia Apeninų kalnų. Nepaisant jos dydžio, ši šalis turi viską: sostinę, įstatymus ir savo vyriausybę. San Marino sostinė yra įsikūrusi ant Titano kalno, o visa gyvenvietė yra apsupta akmeninėmis sienomis, siekiančiomis viduramžius.

13. Maranello, „Ferrari“ muziejus – Maranello yra Italijos miestas, žinomas kaip „Ferrari“ automobilių gamybos ir inžinerijos centras. Čia taip pat įsikūręs „Ferrari“ muziejus, kuris yra vienas iš pagrindinių pramogų ir turistinių objektų Maranello mieste. Šiame muziejuje galite susipažinti su „Ferrari“ automobilių istorija, pradedant nuo pačios pradžios iki dabarties.

Jame lankytojai gali pamatyti įspūdingą automobilių kolekciją, įskaitant legendinius sportinius automobilius, konceptinius modelius ir kitus reikšmingus „Ferrari“ kūrinius. Be to, muziejus aprėpia įvairias temines parodas apie automobilių technologiją, inovacijas ir sporto pasaulyje pasiektus laimėjimus.

Kaip ir pridera turtuoliui, čia apsilankė ir Audrius. Jis šiame muziejuje turėjo galimybę ne tik išvysti šiuos automobilius, bet su vienu jų net pasivažinėjo. „Mano plaukai plaikstosi į visus šonus, adrenalinas kyla, širdutė plaka vis stipriau ir aaaaš, esu… greiiiičio valdooooovas!“, – džiaugėsi Bružas.

REKLAMA

14. Modena, Storico Albinelli turgus – vienas iš seniausių ir garsiausių miesto turgų. Šis turgus yra žinomas dėl įvairių itališkų maisto produktų, gėrimų, sūrių, dešrų, alyvuogių aliejaus, vietinių uogų ir daržovių pasiūlos, čia taip pat veikia daugybė restoranėlių, kurie siūlo ne tik gardžius vietinius valgius, bet ir svarbiausio Modenos miesto perlo – balzaminio acto – degustacijas. Būtent joje ir apsilankė turtuolis A. Bružas.

Didžiausio Lietuvos kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pasakoja, kad Italija yra labai mėgstamas lietuvių traukos centras, o Riminį lietuviai pamilsta vis labiau.

„Reprezentatyvaus „Tez Tour“ atlikto keliautojų tyrimo duomenimis, Italija jau dešimtmetį nesitraukia iš geidžiamiausių lietuvių atostogų krypčių trejetuko. Atsižvelgę į tokį šios šalies populiarumą, prieš kelis metus pasiūlėme patogiais užsakomaisiais skrydžiais pasiekti šios šalies kurortą Riminį bei esame vienintelis keliones į jį organizuojantis kelionių organizatorius Lietuvoje“, – teigė I. Aukštuolytė.

I. Aukštuolytė pasakoja, kad vienas didžiausių Riminio išskirtinimų yra tas, kad jis tinka ir tiems, kurie nori ramiai pailsėti su mažamečiais vaikais, ir tiems, kurie ieško triukšmingo bei linksmo naktinio gyvenimo. Išskirtinio dėmesio verta ir vietinė virtuvė.

REKLAMA

„Čia turistus sužavi Emilijos-Romanijos regionui būdingas italų svetingumas, puikus vietinis maistas. Dėl nenutrūkstančių kulinarinių potyrių ieškančių turistų srautų vietos restoranai neužsidaro net per italams gyvybiškai būtiną siestą. Tai tokia atostogų kryptis, kuri savo įvairove patinka visiems: ir ieškantiems ramaus poilsio, ir ketinantiems pasinerti į naktinį gyvenimą“, – apie Riminį pasakojo I. Aukšuolytė.

Be to, iš Riminio kurorto galima greitai bei patogiai nuvykti ir į kitus Italijos miestus. Čia pat ir garsioji nykštukinė valstybė San Marinas.

„Senovės Romos architektūrą išsaugojęs Riminio senamiestis įtraukia kiekvieną istorijos mėgėją. Dėl savo visapusiškumo šis garsus kurortas yra mėgstamas tiek pačių italų, tiek turistų iš visos Europos, kurie čia atostogauja nuo pat balandžio iki spalio mėnesio. Riminis garsėja ir savo puikia lokacija. Iš šio kurorto kelionė į Romą, Veneciją, Florenciją, San Mariną ar Emilijos-Romanijos regiono sostinę Boloniją tikrai neprailgs“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.

Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!

vaidinantis aktorių, bet talento tai nėra
Pasigailetinas kazkieno, seniausiai sukurto formato, kartojimas...
- Bezdzionavimas.
Jau pries kelis metus maciau per ru, o tur tur but tie dar nuo ko nors nukopijavo.
Gera taškytis, kai yra kam pinansuoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų