REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikas netruks prabėgti ir vėl mažuosius leisime į pamokas, tad metas pradėti planuoti biudžetą ir įsigyti būtiniausių mokyklinių priemonių, tinkamų drabužėlių ir batų mažiesiems moksleiviams.

REKLAMA
REKLAMA

Biudžetas

Pirmiausia susėskite su visais šeimos nariais (vaikais taip pat) ir kartu pasvarstykite, koks bus jūsų mokyklinis biudžetas. Tegul vaikas taip pat girdi ir dalyvauja išlaidų planavime, juk jam būtina suprasti pinigų vertę, suvokti, kad išlaidos ir pirkiniai negali būti begaliniai.

REKLAMA

Pirminį biudžetą svarstykite ir jį vertinkite tik pagal tuos daiktus, kurie tikrai būtini jau pirmosiomis mokslo dienomis - natūralu, kad jeigu vaikas išaugo senus batukus, tai reikės naujų, juk nesikankins ir nevaikščios suspausta koja. Kita vertus, jeigu pernykštė kuprinė dar gera, tik nusibodusi, tai gal galima ją išskalbti, išpiešti ar apsiūti karoliukais ir dar kelis mėnesius panaudoti?

REKLAMA
REKLAMA

Prioritetai

Jeigu norite apsipirkti iš anksto, tai derėtų pasikalbėti su vaiko mokytojais ar auklėtoja ir tiksliai pasiaiškinti, kiek ir kokių sąsiuvinių reikės, kokius aplankalus, pratybas reiktų pirkti? Pakvieskite vaiką kartu susitvarkyti kambarį - kažkur tikrai bus užkišta mokyklinių priemonių, kurios puikiai tiks naudoti, tad jų paprasčiausiai nereikės pirkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susirankiokite sąsiuvinius, jeigu trūksta, tai pirkite tik tiek, kiek reikės pirmosiomis mokslo dienomis - juk rugsėjo pabaigoje prasidės mokyklinių prekių išpardavimai, o nuolaidos tikrai bus didžiulės, tad galbūt tuomet būtų galima įsigyti sąsiuvinių, pieštukų, o taip pat ir kuprinę, penalą, gal ir kokį rūbelį?

Kalbamės su vaikais

Labai svarbu vaikams aiškiai ir suprantamai perteikti savo sprendimus, diskutuoti. Žinoma, kad argumentuotas paaiškinimas ir įrodymas, kad šiuo metu naujų, madingų batų nepirksite yra ženkliai ilgesnis nei paprastas ne, tačiau ir daug naudingesnis - jeigu sugebėsite vaikui įdiegti finansų planavimo, pinigų vertės pagrindus, tai prašydamas naujos smulkmenos jis gal jau ir pats pamąstys, pasitars su suaugusiais, elgsis mandagiai ir ramiai reaguos, jeigu daiktas nebus perkamas. Visada kalbėkite ir apie tai, kad jeigu vaikas kažko labai trokšta, tai galite jam padėti susitaupyti pinigų ir svajonę išpildyti - gal vaikas gali gauti papildomų rankpinigių už kasdien plaunamus indus, gal galima paprašyti, kad visi draugai ir giminaičiai per gimtadienį padovanotų po kelis litus.

Galite susitarti, kad pirksite visus reikalingiausius daiktus, tačiau vaikas dar turės tam tikrą, nedidelę sumą pinigėlių jam patikusioms smulkmenoms, parkeriui su animacinio filmuko herojais ar blizgantiems pieštukams, kurie, tebūnie, neprivalomi, bet tikrai džiugina. Sutarkite, kad jūs negalėsite reguliuoti šių išlaidų, jeigu jos telpa į mokyklinių reikmenų rėmus, bet ir nepridėsite daugiau nė cento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų