REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažai kam žinoma, bet karalienės konsortė Camillos karūnavimo ceremonijoje gali būti panaudota karūna, kuri paskutinį kartą buvo dėvėta beveik prieš 200 metų. Matyt taip siekiama išvengti kontraversijos, jei karaliaus žmona būtų karūnuota konraversiškąja mirusios karalienės Elžbietos II karūna.

Mažai kam žinoma, bet karalienės konsortė Camillos karūnavimo ceremonijoje gali būti panaudota karūna, kuri paskutinį kartą buvo dėvėta beveik prieš 200 metų. Matyt taip siekiama išvengti kontraversijos, jei karaliaus žmona būtų karūnuota konraversiškąja mirusios karalienės Elžbietos II karūna.

REKLAMA

Baiminamasi, kad Camilla, kuri dėvės karūną, kurioje yra spindintis „Koh-i-noor“ brangakmenis, gali sukelti tarptautinį ginčą, rašo dailymail.co.uk.

Didžiulis deimantas yra kilęs iš Indijos ir jį karalienei Viktorijai padovanojo paskutinis Indijos sikhų imperatorius, kuriam tuo metu buvo vos 10 metų.

Tačiau dėl deimanto dovanojimo ginčijamasi, nes Pakistanas ir Afganistanas taip pat teigia, kad brangakmenis priklauso jiems.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad Indijos ministro pirmininko Narendros Modi valdančioji partija išreiškė susirūpinimą, kad jei Camilla kitais metais per karaliaus Karolio III karūnavimą eksponuotų deimantą, jis nepageidaujamai primintų apie Britų imperiją.

REKLAMA

Tačiau Bakingemo rūmai esą svarsto galimybę naudoti kitas karūnas, įskaitant tą, kurią 1831 m. per savo vyro Vilhelmo IV karūnavimą nešiojo karalienė Adelaidė.

Teigiama, kad tarp kitų variantų yra 1820 m. deimantinė diadema, kuri buvo pagaminta Jurgio IV karūnavimo metu ir kurią 1953 m. pakeliui į karūnavimą dėvėjo mirusi karalienė Elžbieta II, o vėliau  per kiekvieną valstybinį parlamento atidarymą.

Karalienės Aleksandros  karaliaus Edvardo VII žmonos  ir karaliaus Jurgio V žmonos karalienės Marijos karūnavimo proga sukurtos karūnos yra kitos svarstomos galimybės, pranešė „Telegraph“.

REKLAMA
REKLAMA

Karališkasis ir karo istorikas Christopheris Joll'as laikraščiui „Telegraph“ sakė, kad karalienės Adelaidės karūną Camilla galėtų naudoti, jei Bakingemo rūmai nuspręstų nenaudoti karaliaus motinos karūnos.

Ji buvo sukurta Vilhelmo IV karūnacijai, kuri tuo metu buvo vadinama „pusiau karūnos tauta“, nes karalius primygtinai reikalavo iš šios šventės pašalinti brangias ceremonijas.

Tai įvyko po ekstravagantiškiausios karūnacijos istorijoje, kai dešimtmetį prieš tai buvo karūnuotas Jurgis IV. Po Williamo karūnavimo iš karalienės Adelaidės karūnos buvo išimti brangakmeniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu karūna yra Karališkosios kolekcijos dalis ir buvo eksponuojama Londono Taueryje, tačiau gegužės mėnesį buvo išimta. Dabartinė jos buvimo vieta nežinoma.

Deimantinė diadema buvo gerai žinoma dėl to, kad karalienė ją dėvėjo atvykdama į valstybinį parlamento atidarymą, o vėliau  pozuodama atvaizdams ant monetų, banknotų ir pašto ženklų.

Pagaminta iš sidabro ir padengta auksu, ji turi išskirtinį ažūrinį rėmelį, nusagstytą 1 333 deimantais, ir siaurą juostą, apjuostą perlais.

REKLAMA

Jame yra keturi išskirtiniai „kryželiai-patetai“ priekinis kryželis su keturių karatų šviesiai geltonos spalvos briliantu  ir keturios purkos, vaizduojančios Anglijos, Airijos ir Škotijos nacionalinius herbus: rožės, šamrokai ir erškėtrožės.

Jį 1820 m. pagamino „Rundells“, o kartu su deimantais nusagstyta kilpele (kuri buvo išardyta, kad būtų galima pagaminti karalienės Viktorijos petnešėlę), diadema kainavo apie 9 tūkstančius eurų.

REKLAMA

Į šią sumą įėjo 922 eurų nuomos mokestis už deimantus  iki 1837 m. brangakmeniai buvo reguliariai nuomojami karūnavimo ceremonijoms.

Karūną puošia 2 800 deimantų, o priekiniame kryžiuje yra garsusis 105 karatų Koh-i-Noor deimantas  vienas didžiausių pasaulyje šlifuotų deimantų.

Koh-i-noor deimantas yra didžiausias iš 2 800 deimantų, kurie yra pritvirtinti ant karalienės konsortė karūnos.

Prieštaringai vertinamas deimantas pirmą kartą užfiksuotas 1306 m. Tuometiniame hinduistų tekste buvo rašoma: „Nebaudžiamai jį nešioti gali tik Dievas arba moteris“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deimantą karalienei Viktorijai 1855 m. padovanojo dešimtmetis Duleepas Singhas, paskutinis sikhų imperatorius.

Nors daug kalbama apie tai, kad jis buvo „padovanotas“ šiai šaliai, kritikai pabrėžia, kad tai įvyko tik po to, kai dešimtmečio motina buvo laikoma nelaisvėje ir jis buvo priverstas jį pasirašyti.

Po to, kai jis atiteko karalienei Viktorijai, jis buvo eksponuojamas 1851 m. Didžiojoje parodoje Londone. Brangakmenį kaip vieną iš karo grobių konfiskavo Rytų Indijos kompanija ir 1850 m. padovanojo karalienei Viktorijai. Jos vyras princas Albertas įsakė deimantą, tuo metu svėrusį 186 karatus, peršlifuoti, kad jis būtų ryškesnis.

REKLAMA

Jo svoris buvo sumažintas 42 proc. ir jis buvo nušlifuotas į ovalų briliantą, sveriantį 109 karatus. Po to „Koh-i-noor“ buvo įkomponuotas į Viktorijos karūną.

1902 m. jis atiteko žmonoms karalienei Aleksandrai, 1911 m.  karalienei Marijai, o 1937 m.  mirusiai karalienei, ir buvo įkomponuotas į Maltos kryžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų