Shannon Bird, tinklaraštininkė ir Alpine miestelio gyventoja, 2020-ųjų sausio naktį skambino dispečerei, sakydama, kad neturi kuo pamaitinti šešių savaičių dukrelės, rašo dailymail.co.uk.
Jos vyras tuo metu buvo komandiruotėje, o kiti keturi vaikai, tarp jų – vienas su sulaužyta koja, miegojo. Moteris tvirtino išbandžiusi viską – skambinusi kaimynams, bet nesulaukusi atsako.
„Dar niekada nesu buvusi tokioje situacijoje“, – sakė ji dispečerei.
Absurdiškas 5 vaikų mamos poelgis
Į moters namus buvo išsiųsti policijos pareigūnai, kurie pakeliui nupirko pieno, o vėliau – tinkamą kūdikių mišinėlį. Jie atsisakė imti pinigus ir pasidalijo, kad patys turi vaikų, todėl supranta, kokia tai buvo sunki akimirka.
Nors įvykis nutiko daugiau nei prieš ketverius metus, pastarosiomis dienomis šia istorija vėl imta aktyviai dalintis socialiniuose tinkluose. Vartotojai žavisi pareigūnų žmogiškumu ir pasiaukojimu. Tačiau kartu vis dažniau kyla klausimų: ar tai iš tiesų buvo situacija, kai greitoji pagalba buvo būtina?
Policijos atstovai po įvykio patys pripažino, kad tai buvo vienas neįprastesnių kvietimų. Visgi jie palygino tai su kitomis smulkesnėmis pagalbos situacijomis, pavyzdžiui, kai žmonėms padedama pakeisti padangą ar patekti į užsitrenkusį automobilį.
Vis dėlto specialistai pabrėžia – 112 turėtų būti naudojamas tada, kai gresia tiesioginis pavojus sveikatai ar gyvybei. Tokiais atvejais kaip šis, verta pirmiausia kreiptis į kaimynus, draugus ar bendruomenines pagalbos grupes.
Jautri S. Bird istorija atskleidžia motinystės realybę ir pareigūnų geranoriškumą – tačiau kartu tai ir proga priminti apie atsakingą greitosios pagalbos iškvietimų naudojimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!